Jedz jak budda. Jak jeść świadomie i zdrowo

Okładka książki Jedz jak budda. Jak jeść świadomie i zdrowo Cottrell Tara Tara, Dan Zigmond
Okładka książki Jedz jak budda. Jak jeść świadomie i zdrowo
Cottrell Tara TaraDan Zigmond Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Jedz jak budda. Jak jeść świadomie i zdrowo
Wydawnictwo Kobiece
2021-07-28
2021-07-28

Okładka książki Dieta Buddy: Starożytna sztuka utraty wagi i zachowania zdrowego rozsądku Tara Cottrell, Dan Zigmond
Dieta Buddy: S... Tara Cottrell, Dan ...

Książka przybliża dietę buddy, która potocznie znana jest pod nazwą post przerywany. Podobało mi się, że przedstawienie praktyki nie sprowadzało się tylko do zastosowania okienka żywieniowego a uwzględniało również inne aspekty diety takie jak aktywność fizyczna, składniki odżywcze, medytacja. Nie nauczyłam się z pozycji wiele nowego, gdyż już przed lekturą temat był mi bliski. Polecam jako wstępne zapoznanie się z praktyką postu przerwanego tj. dietą buddy.

Przyznam, że ta książka mnie zaskoczyła. Zaczynałam ją dwukrotnie, ponieważ za pierwszym razem mi nie wchodziła mimo zainteresowania tematem. Chyba był dla mnie nieodpowiedni moment. Tym razem ją pochłonęłam. Napisana lekko zawiera wiele cennych rad i spostrzeżeń. Stanowczo polecam wszystkim zainteresowanym tzw. postem przerywanym. Okazuje się,że "wymyślił go" Budda. 😁😁

Przyznam, że ta książka mnie zaskoczyła. Zaczynałam ją dwukrotnie, ponieważ za pierwszym razem mi nie wchodziła mimo zainteresowania tematem. Chyba był dla mnie nieodpowiedni moment. Tym razem ją pochłonęłam. Napisana lekko zawiera wiele cennych rad i spostrzeżeń. Stanowczo polecam wszystkim zainteresowanym tzw. postem przerywanym. Okazuje się,że "wymyślił go" Budda....

Chyba nie tego się spodziewałam po tej książce. Ocena pozytywna tylko za to, że naprawdę lekko się ją czyta.
Jak dla mnie cała ta książka mogłaby zostać zawarta w jednym czy w dwóch zdaniach.

W książce poznajemy teorię dotyczącą diety Buddy, którą już niejednokrotnie miałam okazję poznać lecz nigdy wypróbować. Przedstawione są również badania na myszach czy ludziach pokazujące skuteczność przedstawionych metod oraz potwierdzenie hipotez wysuwanych przez autorów odnośnie złego odżywiania. Sama dieta jest wytłumaczona w bardzo prosty i przystępny sposób, a jej ogromnym plusem jest tylko kilka istotnych zasad, które należy bezwzględnie przestrzegać.
Autorzy przestawiają nam kilka przeszkód i sposoby na poradzenie sobie z nimi oraz jak osiągnąć doskonałość i dają kilka wskazówek jak polepszyć nasze życie i sprawić by dieta była bardziej dla nas, wygodna i dostosowana.
Pech chciał, że w trakcie czytania książki przeszłam na dietę więc nie sprawdzę czy dieta Buddy jest tak rewelacyjna jak przedstawiono w książce, co do czego mam spore wątpliwości. Jednakże planuję stosować kilka podpowiedzi autorów co do dążenia do doskonałości oraz metod walki z przeszkodami, bo te wydają się być uniwersalne i uważam, że nawet po za dietą warto się do nich zastosować.
Podsumowując uważam, że lektura jest warta poświęconego czasu i polecam tym, którzy chcą się zdrowo i świadomie odżywiać. Może Wy akurat zastosujecie tą dietę i podzielicie się swoimi efektami i obserwacjami.
Polecam!

• Zdrowie
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Dobrostan
  • 1. Ebook'i

Dodaj cytat z książki Jedz jak budda. Jak jeść świadomie i zdrowo