Uspokój swoje hormony

Pascal
2021-02-24
2021-02-24
zdrowie hormony Kobieta

Okładka książki O Menopauzie. Czego ginekolog Ci nie powie Anna Augustyn-Protas, Tadeusz Oleszczuk
O Menopauzie. ... Anna Augustyn-Prota...

Pozycja, która opowiedziała mi o hormonach, a dokładniej, który hormon za co jest odpowiedzialny. Dowiedziałam sie również jak zadbać o jelita, które nazywane są drugim mózgiem.

Wniosek po przeczytaniu książki: odstawić cukier.

Wniosek po przeczytaniu książki: odstawić cukier.

Pozycja obowiązkowa w życiu każdej kobiety ! Idealna na prezent w tematyce zdrowie. Kupujcie ją swoim córkom, przyjaciółkom , kuzynkom ... zanim będzie za późno.

Każda kobieta powinna przeczytać tę książkę. Holistyczne podejście do zdrowia nabiera innego wymiaru, a wszystkie medyczne kwestie zostały opisane w taki sposób, żeby każdy czytelnik bez problemu zrozumiał czasami zawiłą terminologię. Dr Oleszczuk pokazuje, że ciało to zbiór naczyń połączonych bardziej niż nam się wydaje, a tabletka to nie lek na całe zło.
Bardzo polecam! Nawet osobom, które są okazami zdrowia!

Bardzo polecam!...

Książka podkreśla istotę współdziałania wszystkich elementów organizmu. Zachęca do samoobserwacji i drążenia tematu, gdy coś nam zaczyna dolegać. Uważam, że niezwykle ważne jest, iż skłania do zastanowienia się nad własnym stanem zdrowia i robienia regularnych badań. Nie podobają mi się jedynie wstawki dietetyczne. W głównej mierze są to uproszczenia, które należałoby szerzej uzasadnić. Rozumiem, że w takiej książce nie ma na to miejsca - temat można by ciągnąć w nieskończoność. Z tego względu uważam, że mogłyby zostać pominięte. Uderzyło mnie z jaką lekkością autor proponuje zmianę diety z dnia na dzień - w praktyce to tak nie wygląda i często radykalne zmiany odbijają się bardzo szybkim powrotem do starych nawyków i zniechęceniem.

Książka bardzo ciekawa, dużo informacji i dużo takich jakby rad co zrobić, aby nasze ciałko z nami nie zwariowało przed końcem żyćka :)

Książkę oceniam dobrze, gdyż prostym językiem jest napisane co robić, żeby poprawić stan swojego zdrowia.

Ja osobiście interesuję się swoim stanem zdrowia, prawidłowym odżywianiem i jestem osobą aktywną fizycznie, więc mało faktów mnie w tej książce zaskoczyło, ale uważam, że powinna być to pozycja dla każdej kobiety - gdyż książka może skłonić do refleksji, a nawet do zmian.

Dodatkowo warto wspomnieć, że książka uspokaja jeśli chodzi o aspekty zdrowotnych problemów. Wyjaśnia co się dzieje z organizmem nie powodując paniki. Faktycznie o wielu rzeczach lekarze w gabinetach nie mówią i wzmagają niepokój w swoich pacjentach.

Lektura bardzo przyjemna; do przeczytania w pare godzinek.
Skarbnica wiedzy w małej pigułce. W rzeczywistości pewne rozwiązania są tak oczywiste, a wiele z nas same nie wpadnie na to żeby zbadać najbardziej podstawowe parametry naszego zdrowia.
Osoby, które szukają przyczyny problemu w środku - a nie magicznej tabletki na wszystko będę zadowolone, że sięgnęły po tę ksiązkę.
Chciałabym aby przeczytał ją każdy bo tak naprawdę zawiera ona wiedzę nie tylko o hormonach ale o funkcjonowaniu całego naszego ciała.

Lektura bardzo przyjemna; do przeczytania w pare godzinek.

Polecam książkę dla kobiet, które borykają się z problemami hormonalnymi a lekarze niewiele pomagają. Może pozwoli ona podejść do problemów z innej strony. Fajnie się czyta. Polecam

Tą książkę powinna przeczytać każda kobieta, niezależnie od wieku. Ciekawa, wiele można się z niej dowiedzieć. Fachowość opisana prostym językiem.

Pozycja obowiązkowa. Otwiera oczy na sprawy żywienia i jego wpływu na cały organizm. Polecam.

• Zdrowie
  • Poradniki
  • Znaleźć

Dodaj cytat z książki Uspokój swoje hormony