Siła nadziei

Ilona Łuczyńska Wydawnictwo: Lucky literatura obyczajowa, romans
Lucky
2021-09-06
2021-09-06
romans miłość dziewczyna trudne dzieciństwo literatura obyczajowa Trauma cierpienie napaść szpital bezdomność

To nie będzie moja ulubiona książka. Tematy poruszone może i ważne i dla niektórych trudne ale całość strasznie się ciągnęła. Treść aż za cukierkowa.

Wspaniała książka o miłości. Lea młoda dziewczyna z trudną przeszłością ląduje na ulicy. Los na jej drodze stawia Natana. Młody biznesmen postanawia pomóc kobiecie. Między bohaterami rodzi się uczucie ale życie szykuje im wiele negatywnych sytuacji. Na szczęście miłość zwycięży wszystko.

Po rewelacyjnie spędzonym czasie przy serii "Pokonać demony przeszłości" Ilony Łuczyńskiej, postanowiłam wrócić do debiutu autorki i przekonać się, czy ta książka również mi się spodoba.
Swego czasu było o niej głośno na Instagramie i... Nie dziwię się :)

Główną bohaterką jest Lea, młoda dziewczyna, która nie miała lekkiego życia. Po rozstaniu z zakłamanym chłopakiem ląduje na bruku i staje się osobą bezdomną. Pracuje na pół etatu w markecie i nie stać jej na wynajęcie pokoju. Nie potrafi też prosić o pomoc, bo nie chce sprawiać komuś problemu... Zresztą z bliskich pozostała jej jedynie przyjaciółka... Matka odwróciła się od niej, ale może to i dobrze, bo co to za matka, która znęca się nad własnym dzieckiem...?
Której nocy zakrada się na taras jednego z domów i zasypia na ławce. W ten sposób poznaje Natana, bogatego, samotnego mężczyznę, który od razu wpada jej w oko. Zresztą ze wzajemnością. Mężczyzna postanawia jej pomóc i zatrudnia ją jako pomoc domową. Z każdym dniem zbliżają się do siebie coraz bardziej, ale dziewczyna skutecznie odtrąca Natana, bo wie, że różni ich zbyt wiele i nie może mu nic zaoferować... W końcu ona nie ma nic, a on jest bogatym biznesmenem, mógłby mieć wszystko...
Więcej zdradzać nie będę, bo pewnie strescilabym całą książkę. Dodam tylko, że Lea skrywa pewien sekret, który spowoduje, że lęk przed bezdomnością powróci...

Ile ja łez wylałam na tej książce! Począwszy od doświadczeń głównej bohaterki, po słowa pielęgniarki w szpitalu kierowane do Natana, aż do wyznań ojca... To było dziwne uczucie. Chciałam czytać dalej, ale nie miałam siły. Ta historia rozwaliła mnie na łopatki, pogrążyła w ogromnej rozpaczy... Bałam się przewracać karki dalej, żebym zaraz znowu nie dostała obuchem w głowę... Przeżywałam wszystkie emocje wraz z główną bohaterką, choć nie ukrywam, nieraz wyjątkowo mnie irytowała. Gdybym mogła, podeszłabym do niej i mocno nią wstrząsnęła... Podziwiałam również Natana za jego wytrwałość w dążeniu do swojego celu... Nie jedna osoba już dawno by zrezygnowała, w końcu ile razy można być odrzuconym.

Końcówka była jak taki plaster na moje połamane serce i mimo, że była "cukierkowa", to cieszę się, że właśnie tak wyglądało zakończenie, bo więcej emocji mogłabym nie wziąć na klatę😅

Ja ze swojej strony bardzo polecam, jeśli jeszcze nie mieliście okazji przeczytać debiutanckiej powieści spod pióra Ilony Łuczyńskiej to koniecznie po nią sięgnijcie. "Siła nadziei" to jedna z lepszych książek jakie miałam okazję przeczytać.

Swego czasu było o niej głośno na Instagramie i... Nie dziwię się :)

Zaczęło się całkiem nieźle, ale im dalej tym bardziej nieprawdopodobne. Szkoda czasu na takie bzdury. Ciągłe rozkminianie "kochać czy nie?' i wieczne użalanie się nad sobą bardziej mnie wkurzało niż zachwycało. Ona ciągle mu wmawia, że nie jest dla niego, a on z uporem maniaka ją zdobywa. W 99% takich przypadków facet dawno by dał sobie spokój. Nie to nie! Każdy idzie w swoją stronę. Facet znajdzie sobie inną do kochania, a ty głupia uparta babo żyj później w poczuciu straty. Dalej użalaj się. Ale oczywiście w książce jest inaczej. No i w końcu ją zdobywa, ale na jej warunkach. Uff... a już myślałam, że nie będzie happy endu (ironia).

Jeśli ktoś lubi takie ckliwe przynudzanie to proszę bardzo. Ja odpadam.

Przyciągnęły mnie pozytywne opinie, a teraz zastaawiam się skąd one się wzięły? Bo jak, dla mnie ta książka jest słaba.
Rozciągnięta, pełna powtórzeń, banałów, cukierkowej fabuły.. Strasznie irytująca główna bohaterka i postać męska mdła.
Zakończyłam po 100 stronach i nie mam ochoty do niej wracać.

Zakończyłam po 100 stronach i nie mam ochoty do niej wracać.

!!!Recenzja!!!

Czasem nasze życie musi sięgnąć dna, by potem na dobre się od niego odbić i zapomnieć o dotychczasowym życiu, będąc bogatszym w cenne doświadczenia. Problemem może się okazać, jak poradzić sobie z przeciwnościami losu, jeżeli nie mamy bliskich wspierających nas osób, to w pojedynkę możemy mieć trudności w ich pokonaniu. Bezinteresowna pomoc okazywana od drugiego człowieka jest największym naszym skarbem.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Leę, która straciła wynajmowane mieszkanie przez chłopaka, który ją ciągle oszukiwał, gdyż nie pracował, przetracał jej pieniądze i na końcu ją porzucił. Efektem było to, że Lea została bezdomną, nie chciała o tym martwić przyjaciółki, gdyż ona sama nie miała za dużo pieniędzy. Lea pracowała tylko na pół etatu w supermarkecie, a nocowała na dworze. Pewnego razu wybrała na nocleg altanę na czyjejś posiadłości, ale po drugiej nocy została nakryta przez właściciela Natana, który zaoferował jej pomoc. Mężczyzna wpadł na pomysł, by ją zatrudnić w charakterze gosposi, a zamieszkać będzie mogła w niewielkim mieszkanku nad garażem w jego posiadłości. Dziewczyna po krótkim namyśle przyjęła jego propozycję i zamieszkała wraz ze swym wybawcą. Jakie wydarzenia czekają jeszcze bohaterów? Jak ułoży się ich życie? O tym w książce „Siła nadziei” autorstwa Ilony Łuczyńskiej.

Pomoc

Autorka dała w książce wspaniały przykład, jak należy się zachować spotykając na swej drodze osoby potrzebujące pomocy. Oczywiście każde nasze działanie powinno być na miarę naszych możliwości. W przypadku bohaterki początkowo wsparcie miała od przyjaciółki, bo jej własna matka kompletnie zlekceważyła sytuację, pomimo iż jej dziecku groziło realne niebezpieczeństwo. Szczęśliwie Natan stanął na jej drodze, który wyciągnął do niej pomocną dłoń. Kolejnym ważnym wątkiem są relacje rodzinne bohatera godne do naśladowania przez wszystkich. Natan miał bardzo dobry kontakt z rodzeństwem i rodzicami, czego mogła zazdrościć mu Lea. Niestety takie przypadki trafiają się coraz rzadziej, by człowiek nawet po wyprowadzce mógł liczyć na swoją rodzinę.

Podsumowanie

Dawno nie czytałem tak ciekawej i wciągającej powieści obyczajowej, która porusza problemy występujące w naszym codziennym życiu. Pozycja jest bardzo uczuciowa i w wielu przypadkach skłania do refleksji. Czytając karty książki widać, że autorka wlała w nią część siebie, gdyż wszystko jest w pełni naturalne i żadne zdarzenie nie jest sztuczne, ani niepotrzebne. Okładka jest bardzo wiosenna i aż miło się na nią patrzy, co oczywiście przyciągnie potencjalnych odbiorców. Gorąco polecam książkę wszystkim czytelnikom lubiącym życiowe historie pełne uczuć oraz różnych niespodziewanych zwrotów akcji.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce Ilonie Łuczyńskiej oraz Wydawnictwu Lucky.

!!!Recenzja!!!

,, To pokazało mi, że zawsze trzeba mieć nadzieję, że z każdego bagna da się wydostać. Trzeba tylko uwierzyć w siebie i walczyć o swoje szczęście. Jest to trudne, czasem tak trudne, że mamy ochotę się poddać, bo hamują nas nasze lęki".

Witajcie kochani. Dziś przychodzę do Was z recenzją książki ,,Siła nadziei" autorstwa Ilony Łuczyńskiej.

Głównej bohaterki powieści o imieniu Lea życie nigdy nie rozpieszczało. Jej ojciec odszedł, gdy była dzieckiem, ponieważ matka doprowadziła do rozpadu rodziny. Stosowała także przemoc psychiczną i fizyczną wobec córki. Ostatecznie nie chciała mieć kontaktu z własną córką. Gdy tylko Lea dorosła, wyprowadziła się od swojej matki.

Następnie wyprowadziła się do swojego chłopaka. Niestety on również okazał się złym człowiekiem. Bardzo zawiódł główną bohaterkę, pozostawiając ją z długami. W ten sposób 27- letnia Lea traci dach nad głową. Dziewczyna ma pracę, ale nie stać ją na mieszkanie. Po rozstaniu ze swoim chłopakiem nie ma dokąd pójść. Ostatecznie decyduje się spędzić zimową noc w altanie w pobliżu czyjegoś domu. Nad ranem dziewczynę odnajduje Natan. 33-letni mężczyzna jest przystojnym prezesem firmy. Zastanawia się jak pomóc znalezionej dziewczynie. Natan składa dziewczynie pewną propozycję. Czy Lea przyjmie jego pomoc? Czy między nimi zrodzi się uczucie? Jakie zamiary wobec dziewczyny ma Natan? Przekonajcie się sami sięgając po ,,Siłę nadziei"!

Rewelacyjny debiut. Dawno nie czytałam tak bardzo emocjonującej książki. W trakcie lektury uroniłam nie jedną łzę. To straszne, jak wiele zła i krzywd musiała doświadczyć ta młoda kobieta. Autorka skłania czytelnika do wielu refleksji nad własnym życiem. ,,Siła nadziei" to powieść pełna bólu, strachu, cierpienia, ale także nadziei na lepsze jutro. Bardzo polubiłam głównych bohaterów i przeżywałam bardzo ich losy. Mimo ogromu zła, jakiego doświadczyła bohaterka, zawsze znajdzie się promień słońca, który spowoduje uśmiech. Z całego serca polecam wam kochani tą książki, jednocześnie gratuluję autorce znakomitego debiutu literackiego. Dziękuję autorce oraz wydawnictwu Lucky za zaufanie oraz egzemplarz do recenzji.

Głównej bohaterki powieści o...

Dziś przedstawiam Wam wspaniałą powieść obyczajowo-romantyczną autorstwa @ilonaluczynska.pisarka pt. "Siła nadziei".

Za egzemplarz dziękuję autorce @ilonaluczynska.pisarka oraz Wydawnictwu Lucky

Czy jesteś małą, czy dużą dziewczynką potrzebujesz wsparcia matki. Lea Braun, nasza bohaterka nigdy tego nie doznała. Jedynie czego doświadczała to przemocy fizycznej i psychicznej ze strony bezdusznej matki. Ojciec odszedł, ponieważ nie wytrzymał tego wszystkiego. Mając 18 lat Lea w końcu się wyprowadziła. Miało być lepiej, ale z powodu swojego chłopaka skończyła jako bezdomna. Odtąd jej domem stały się ulice Essen. Jedyną przyjaciółką Lei jest Ana, z którą pracuje w supermarkecie. Czy znajdzie siłę, żeby to wszystko przetrwać? Czy ma zadzwonić do mamy? Czy pomysł spędzenia nocy w czyjeś altanie jest dobry? Jak zareaguje Natan, właściciel posesji?

Natan w przeciwieństwie do Lei to młody, superprzystojny facet, wychowany w kochającej rodzinie, właściel firmy, którą sam stworzył.

Lea nie spodziewała się, że obecność Natana to początek zmian w jej życiu...

Czy Lea uwolni się od demonów przeszłości i będzie mogła otworzyć się na miłość, po tym co przeszła?

Jestem wprost zachwycona tak dobrą książką. Lektura motywuje do działania, uczy jak walczyć o swoje szczęście, uwierzyć w siebie, nie poddawać się lękom. Jest to czasem bardzo trudne, ale siła nadziei i wsparcie ukochanej osoby oraz przyjaciół sprawi, że z najbardziej traumatycznej przeszłości można się podnieść i zwycięsko wkroczyć w przyszłość. Wielkie gratulacje dla autorki @ilonaluczynska.pisarka za poruszenie tematów bezdomnych, traumy z przeszłości oraz miłości.

Za egzemplarz dziękuję autorce @ilonaluczynska.pisarka oraz Wydawnictwu Lucky

Gdy sięgnęłam po książkę Ilony Łuczyńskiej bardzo zaintrygował mnie opis fabuły na okładce książki.
Lea ro młoda kobieta,która na skutek oszustwa ze strony swojego chłopaka znalazła się w kryzysie bezdomności. Nie może jednak liczyć na wsparcie ze strony bliskich, ponieważ największego zła pozostawiającego trwałe ślady na jej psychice doświadczyła ze strony matki. Mimo to, Lea radzi sobie najlepiej jak potrafi. Żyjąc jednak w ciągłym poczuciu zagrożenia nie potrafi uwierzyć ot tak w ludzką dobroć i empatię.
Gdy na swojej drodze spotyka Natana, szanowanego biznesmena nie ma pojecja jak wielki wpływ na jej los wywrze przystojny nieznajomy.
Mężczyzna wychowywany był w pełnej, kochającej się rodzinie i nie potrafi przejść obojętnie obok ludzkiego cierpienia.
By nie zdradzać zbyt wiele mogę powiedzieć, że powieść obfituje w momenty zarówno piękne i bardzo romantyczne jak i dramatyczne. Bohaterowie są ukazani w sposób pozwalający wczuć się w ich psychikę i zrozumieć kierujące nimi motywy. Na uwagę zasługuje przede wszystkim przemiana głównej bohaterki oraz jej relacje z ukochanym Natanem.

"Siła nadziei" to opowieść o tym, że mimo wszystko warto o siebie zawalczyć. Porusza ona tematy trudne, często marginalizowane, lecz przede wszystkim daje siłę i wiarę w to, że po każdej burzy wychodzi słońce.
Pozycja obowiązkowa dla fanów Tillie Cole, Coleen Hoover i Brittany.C Cherry.❤️

Lea, jako dziecko doświadczyła przemocy, fizycznej, jak i psychicznej. Złamało ją to, a nawet zniszczyło na kilkanaście kawałków. Będąc dwudziestosiedmioletnią już kobietą, Lei ciężko jest się odnaleźć. W dzieciństwie nie miała słodkiego życia. Ulubionej zabawki, którą podarował jej ktoś bliski. Nikt nie tulił tej biednej dziewczyny do snu. Była ona, jak ciężar dla jej rodzicielki, która nawet nie zasłużyła na słowo: mama. Lea przez odtrącenie pragnęła bliskości. Miała nadzieję, że w końcu je odnalazła u boku partnera. Ciepły dom, spokój, a przede wszystkim… miłość. Ta druga połówka, z którą mogła dzielić się swoimi problemami. Połówka, która miała naprawić pęknięte dawno temu serduszko. No, ale niestety, ta osoba sprawiła, iż to serce jeszcze bardziej się zniszczyło.
Lea z dnia na dzień, a w sumie w jednej chwili traci wszystko. Dach nad głową, chłopaka, który był tylko oszustem i przede wszystkim… nadzieję.
Młoda kobieta jest zmuszona mieszkać na ulicy. Każda taka noc, jest jak walka o przetrwanie. Szukanie odpowiedniego kąta do spania jest nie lada wyzwaniem, ale przespanie, chociażby kilku godzin pod gołym niebem, to dopiero wyczyn. Ale, czy Lea miała wybór? Nawet będąc już dorosłą kobietą, nie miała co liczyć na wsparcie od matki. Wręcz przeciwnie, została jeszcze bardziej zgnojona, lecz twardo to znosiła. Tak, jak całą resztę. Życie, jakiego musiała zaznać. W tym smutnym okresie dziewczyna zrozumiała, że warto się cieszyć z każdej rzeczy, bo wszystko może się wydarzyć. Los nie zawsze może być łaskawy, a wręcz przeciwnie. Będzie rzucał nam kłody pod nogi. Jedynie pozostaje nam walczyć, bo Lea tak właśnie zrobiła. Przypadek, że pewnej nocy znalazła się na posesji bogatego Natana, który zaoferował jej swą pomoc? Czy ten czarujący mężczyzna sprawi, że do Lei wróci nadzieja, którą utraciła? … odpowiedzi nie uzyskacie ode mnie, bo sami musicie je poznać ;)

Fabuła, hmm… jest lekka, bardzo ciekawa, oczywiście inna. Jest zawarte w niej naprawdę wiele emocji. Można się pośmiać, popłakać, a nawet ktoś może lekko przewrócić oczami ;) Dlaczego? Troszeczkę miałam wrażenie, że czytam historię niczym jak z pięknej bajki. Coś w rodzaju Kopciuszka. Mogłabym napisać, że niektóre sytuacje były wręcz nierealne, ale… wszystko w życiu może się wydarzyć. Ja jestem kobietą, która wierzy, ma nadzieję, więc książkę czytało mi się przyjemnie. Nawet pomimo tej słodyczy, ale ja kocham cukier! Naprawdę, więc taka książka jest dla mnie jak najbardziej do kochania :)
Lubię czasem poczytać takie ckliwe romanse. I osoby, które również wolą coś miłego do poczytania, a przede wszystkim z bombą emocji. Osoby, które lubią uronić kilka, a nawet kilkanaście łezek, to właśnie historia dla nich.
Chociaż książka zapewne nie wszystkim przypadnie do gustu, to uważam, że każdy powinien dać szansę temu debiutowi. Jestem pod wrażeniem i czekam na kolejne książki Pani Ilony. Brawo!

• Ebooki
  • Kolejka