Matka roku

Okładka książki Matka roku Gabriela Gargaś
Okładka książki Matka roku
Gabriela Gargaś Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Kobieta idealnie nieidealna (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Kobieta idealnie nieidealna (tom 1)
Skarpa Warszawska
2021-09-15
2021-09-15
literatura polska

Zapowiadała się ciekawie, a wyszła banalna, chaotyczna opowieść. Kryzys wieku średniego i liczne motywacyjne teksty. Nie tego się spodziewałam

Nie miałam żadnych oczekiwań co do książki, nigdy też nie przeczytałam czegoś tej Autorki. Pozycja lekka, szybko się czyta. Nie jest to typowy poradnik, ani też opisane szczegółowe czyjegoś życia. Wśród ogólnych opisów sytuacji bohaterki, czytelnik może znaleźć opisy wielu prawd życiowych 😀

Faktycznie książka typowo motywacyjna z historią w tle, ale czyta się ją lekko i przyjemnie A przemyślenia autorki bardzo mocno oddają uczucia większości z nas. No dobra, przynajmniej moje:)

Spodziewałam się typowej powieści a otrzymałam coś w rodzaju zbioru felietonów, połączonych osobą głównej bohaterki. Trochę przypominała mi książki Joanny Mokosy-Rykalskiej.

Tatiana jest kobietą po czterdziestce, z ustabilizowaną sytuacją życiową. Ma kochającego męża i dwóch dorastających synów. W pewnym momencie zadaje sobie pytanie: i to tyle? To już wszystko?

Gdy spotyka miłość z dawnych lat daje się ponieść uczuciu. Ryzykuje rozpadem rodziny, traci z oczu potrzeby dzieci. Zakochuje się jak nastolatka, takim głupim zauroczeniem. W końcu okazuje się, że on nie był tego wart i mleko się wylało a Tatiana pluje sobie w brodę.

Książka jest mocno opisowa, czyta się trochę jak pamiętnik, do którego autorka wrzuciła garść życiowych mądrości. Jeśli ktoś tego właśnie potrzebuje to te wstawki coachingowe mogą go podnieść na duchu, choć do mnie średnio przemawiały. Już gdzieś to wszystko słyszałam.

Na początku obawiałam się, że mnie nie wciągnie, ale ostatecznie przyjemnie się czytało. Podobał mi się wątek poboczny dotyczący odnalezionej po latach córki przyjaciółki Tatiany.

Anegdotka dotycząca babskiego wypadu na odnowę biologiczną była nawet zabawna.

Gdy...

Świetny E-book. Lekka zabawna historia. Skusiła mnie okładka i w sumie nie żałuję. Dobrze się bawiłam w drodze do pracy. Czas na kolejną część. POLECAM!

Dużo reklamy było w koło premiery ale mnie nie porwała

Dużo reklamy było w koło premiery ale mnie nie porwała

5,5 przesłuchana. brakuje mi tu jakiejś fabuły spójnej historii a ta pojawia się dopiero na finiszu początek to zbiór opowiastek (to chyba ma nawiązywać do felietonów które piszę bohaterka) z końcową poradą w stylu dziś jest źle ale jutro zaświeci słońce pozwól sobie na niedoskonałość. hmmm może są ludzie którzy potrzebują by ktoś im tak powiedział ja spodziewałam się lekkiej zabawnej historii i poczułam lekkie rozczarowanie.

Tatiana ma prawie czterdzieści lat. Ma męża, dwójkę już nie takich najmniejszych dzieci, pracę, którą całkiem lubi, budowę domu prawie na wykończeniu... Czyli praktycznie ma wszystko, czego potrzeba do szczęścia... Jednak życie czasem płata nam figle...

Nie jest to standardowa książka. Na początku myślałam, że będzie to lekka, humorystyczna opowieść. Potem dostałam coś na kształt prawie poradnika. A właściwa akcja zaczęła się dopiero później.

Autorka porusza tu szereg różnych tematów od kryzysu wieku średniego po wpływ na nas krytyki innych ludzi... Pokazuje kobietę w wieku 40 lat i jej problemy. Pewnie, że takie problemy ma wiele kobiet, z tym, że tutaj są one podane wszystkie, na raz. Stąd, zwłaszcza na początku odniosłam wrażenie, że czytam poradnik, a nie książkę obyczajową.

Z drugiej strony jednak po wybraniu tych najcelniejszych myśli, książka sprawia, że nad niektórymi rzeczami warto się zatrzymać, przemyśleć, poddać refleksji...

kupiłam, bo tytuł i okładka zmyliły mnie na tyle iż sądziłam że biorę się za ciekawą obyczajówkę.
Niestety.
Wiele przemyśleń, porad, kryzys wieku średniego i tego typu sprawy.
Nie tego się spodziewałam.

Niestety.
Wiele przemyśleń, porad, kryzys wieku średniego i tego typu sprawy.
Nie tego się spodziewałam.

Spodziewałam się innej książki. Jednak nie jestem zawiedziona. To trochę jak poradnik, jak zbiór felietonów. Dla mnie ok.

• Audiobooki