Kochana córeczka

2021-09-29
2021-09-29
9788381956512
Emilia Skowrońska

Opis książki przypomniał mi nieco książkę "Wybór": https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4645872/wybor tak więc pomyślałem, że tą też przeczytam ;) To oczywiście zupełnie inna historia, ale powieść również całkiem dobra, chyba nawet odrobinę lepsza niż tamta. Może trochę za dużo nieszczęść naraz, co wydaje się dosyć sztuczne... i główna bohaterka momentami też mnie irytowała ale ogólnie niezły pomysł na historię, przystępnie napisana, wciąga, nie nudzi. Tylko takie mam wrażenie, że ten "wybór", którego "musi" dokonać bohaterka, to bardziej w jej głowie się rozgrywa, ale może tak miało być ;)
Noo i audiobook na Legimi - jakaś masakra jeśli chodzi o prędkość czytania lektorki, musiałem przesłuchać na x2 (większość książek słucham tam na x1.4 więc to dość znaczna różnica...).

(czytana/słuchana: 5-15.04.2024, Legimi)
4/5 [7/10]

O Mocy Miłości i Niełatwych Wyborach

Alison Ragsdale w swojej poruszającej powieści "Kochana Córeczka" przenosi czytelników w świat trudnych decyzji, miłości rodzicielskiej i siły, jaką może dostarczyć jedno spojrzenie na świat oczami ukochanego dziecka. To nie tylko opowieść o dramatycznych wydarzeniach, ale również o psychologicznej sile rodziny, która potrafi stawić czoła największym wyzwaniom życia.

Ava, matka dziesięcioletniej Carly, odnajduje w codziennych chwilach szczęścia największą radość. Jednak, gdy coś zaczyna być nie tak, instynkt matki wskazuje na to, że coś jest poważnie nie w porządku. Diagnoza rzadkiej choroby genetycznej zmienia życie rodziny, a tragiczny wypadek sprawia, że stawia się pytanie o najtrudniejsze wybory.

Ragsdale zgrabnie buduje atmosferę emocji, ukazując odwagę, z jaką rodzice stawiają czoła tragedii. Pytanie, jak dokonać strasznego wyboru pomiędzy dwoma najbliższymi sercu osobami, staje się sercem tej historii, prowadząc czytelnika przez labirynt emocji, rozterek i nadziei.

"Kochana Córeczka" to nie tylko podróż przez trudne chwile życia, ale również opowieść o siłę więzi rodzinnych i miłości, która potrafi pokonać wszelkie przeciwności. Ragsdale z umiejętnością ukazuje psychologiczny wymiar decyzji, zmuszając czytelnika do zastanowienia się, co sam by zrobił na miejscu bohaterki.

Ta powieść to nie tylko mądra i poruszająca opowieść, ale również hołd dla siły ludzkiego ducha w obliczu trudności. "Kochana Córeczka" to lektura, która może dotknąć najgłębszych zakamarków serca, skłaniając do refleksji nad wartościami, jakie naprawdę liczą się w życiu. Alison Ragsdale zdobywa serca czytelników, dając im niezapomniane doświadczenie literackie, które pozostanie z nimi na długo.

O Mocy Miłości i Niełatwych Wyborach

Nie dałam rady dalej. Dałam książce szansę do setnej strony ale ten patetyczny styl mnie pokonał do tego stopnia, że nie jestem ciekawa co było dalej

Bardzo wzruszająca,dobra książka.
Dobrze się czyta,styl pisarki przyjemny.
Przeczytałam z przyjemnością tą życiową lekturę.

Bardzo wzruszająca,dobra książka.
Dobrze się czyta,styl pisarki przyjemny.
Przeczytałam z przyjemnością tą życiową lekturę.

Sięgając po tę książkę nie wiedziałam czego się spodziewać. Tak, wiem, mogłabym przeczytać opis, ale... ja nie czytam opisów z reguły, ponieważ kiedyś, dawno temu się na paru przejechałam. Takie spojlery tam były, że zabrały mi radość z czytania. Od tego czasu staram się nie zaglądać w opisy. Biorąc się za lekturę i nie wiedząc jaki jest zamysł autorki, nie spodziewałam się czegoś takiego. Ta historia była po prostu genialna. Wciągająca, trzymająca w napięciu i niebanalna!

Kochana i jedyna córeczka okazuje się być poważnie chorą, a w momencie gdy rodzice postanawiają jej pokazać trochę świata zanim wydarzy się najgorsze, zdarza się coś, na co kompletnie nie byli przygotowani! Coś co wstrząsa im i tak rozsypanym światem! Emocjonująca fabuła, świetnie wykreowani bohaterowie oraz ilość wrażeń!

Jeśli lubicie tego typu książki, to gwarantuję Wam, że autorka zaserwowała kawał dobrej lektury!

Ava, Rick oraz ich dziesięcioletnia córeczka Carly przeprowadzają się właśnie to rodzinnego domu Avy. Tworzą szczęśliwą rodzinę, a ich głowy zaprząta remont stodoły. Pewnego dnia Ava zauważa coś dziwnego w oczach I zachowaniu Carly. Ava niebagatelizuje tego i postanawia to sprawdzić u lekarza.

Diagnoza, jaką usłyszała zwaliła ją z nóg.
Załamani rodzice robią wszystko, aby ułatwić ich córeczce życie w strasznej chorobie. Choroba bardzo szybko postępuje i rozpoczyna się walka z czasem.
Pewnego dnia postanawiają zabrać Carly w podróż po Europie. Wspólnie planują trasę podróży, miejsca które zobaczą, noclegi, aż w końcu wyruszają w drogę. Niestety, Ta podróż przynosi im kolejna tragedię..

Czy można pogodzić się z chorób swojego dziecka? Ile dramatu może spotkać jedna rodzinę?Jak rodzina Avy odnajdzie się w nowej sytuacji? Jak Carly poradzi sobie z chorobą?

Gwarantuję, że po tej historii docenisz swoje życie i to, co zdążyłeś już osiągnąć.
Książka uczy miłości i odwagi.

Kupujac tę książkę nie czytałam opisu, ani żadnych opinii. Byłam przekonana, że będzie to kryminał lub thriller... Jakie było moje zdziwienie, jak okazało sie, że jest to obyczajówka. W dodatku bardzo wzruszająca i smutna obyczajówka... Skłamałabym, gdybym napisała, że nie płakałam przy tej książce... 😥

Ta historia po prostu rozbiła moje serce na milion kawałków. Książka jest pełna smutku i bólu. Książka rodzinie i sile miłości, o cierpieniu i poświęceniu.

Diagnoza, jaką usłyszała zwaliła ją z nóg.
Załamani rodzice robią wszystko,...

Hejka🙂 Jestem dla Was z książką @alisonragsdalewrites "Kochana córeczka" @wydawnictwofilia
   Powieść psychologiczna o bardzo trudnych jak nie najtrudniejszych wyborach rodzica.
  Ava jest matką dziesięcioletniej córki Carly jest bardzo wesoła dziewczynką z wielkim talentem.Rick i Ava są z niej bardzo dumni jest dla nich oczkiem w głowie.Pewnego dnia wszystko się zmienia Carla zaczyna się potykać i obijać o meble gdy Ava to zauważa prowadzona instynktem rodzicielskim zabierą ją do lekarza gdzie zaczyna się seria badań.Okazuje się iż Carla choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną,jako rodzice nie poddają się lecz to nie koniec ich "pecha".
Czy zdołają pokonać problemy?
Czy życie wróci na dobre tory?
Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w książce.
Historia która jest opisana w książce może spotkać każdego z nas.Można się popłakać i z każdym rozdziałem chce się więcej.Powieść daje bardzo wiele do myślenia i pokazuje jak kruche jest zdrowie,szczęście i zachęca do zatrzymana się i zastanowienia nad własnym życiem co jest dla nas najważniejsze.👏👏👏

Książkę szybko się czyta. Smutna historia o chorobie i stracie. Jednak nie znalazłam w niej tego ogromu uczuć....raczej same dialogi i opisy życia Avy z chorobą córki i męża. Niektóre jej zachowania wręcz mnie drażniło. Carla ma dziesięć lat a czasami jej zachowanie wskazywało 30....Ja rozumiem pewna dojrzałość związku z chorobą ale nie takie coś. Styl pisania płytki i lekko drażniący.

Książka bardzo wzruszająca. Polecam baaardzo

Książka bardzo wzruszająca. Polecam baaardzo

Nie pamiętam kiedy ostatnio tak bardzo wzruszyła mnie książka. Niemal całą powieść czytałam ze ściśniętym z emocji gardłem, a w końcowych rozdziałach łzy leciały mi ciurkiem. Historia, która może zdarzyć się każdemu z nas – przerażająca, napawająca lękiem – i być może dlatego właśnie tak bardzo dotykająca czułych strun w sercu. To dzięki niej możemy uświadomić sobie, że wszystko co mamy w życiu jest tak bardzo ulotne, kruche i że powinniśmy się cieszyć z każdej danej nam chwili, a także z obecności bliskich nam osób. Niezmiernie wczułam się w losy bohaterów, którzy od początku swoją miłością, rodzinnością i poczuciem jedności zdobyli moją sympatię. Piękna choć niezmiernie ciężka historia została umiejętnie przekazana przez autorkę, która wspaniale pisze o emocjach, odczuciach i wrażeniach – na pewno będę chciała w przyszłości przeczytać jej inną powieść. Jestem zachwycona tą książkę i na pewno na długo zostanie w mojej pamięci.
Znajdźcie chwilę dla siebie i dajcie popłynąć łzom przy powieści „Kochana córeczka” …

• Przeczytane 2021
  • Audiobooki