Cierń

Okładka książki Cierń Przemysław Żarski
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Cierń
Przemysław Żarski Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Robert Kreft (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Robert Kreft (tom 3)
Czwarta Strona
2021-06-02
2021-06-02
literatura polska

Wyróżniona opinia i

Cierń

przeczytanych książek 509 napisanych opinii 256

Ależ to była rewelacyjna historia! Tak bardzo nie chciałam kończyć tej przygody, a zarazem nie mogłam doczekać się rozwiązania zagadki. "Cierń", bo o nim mowa, to trzeci i mam nadzieję nie ostatni, tom cyklu o komisarzu Robercie Krefcie. Przemysław Żarski kolejny raz udowadnia, że potrafi stworzyć niezwykle wciągającą i trzymającą w napięciu opowieść.
W styczniowy wieczór, w rozkopanym dole, odnalezione zostają ludzkie kości. Kilka dni później, na drugim końcu miasta, młoda kobieta popełnia samobójstwo. Te makabryczne wydarzenia są początkiem wstrząsających wydarzeń, z którymi zmierzy się Kreft. Wiele wątków z obecnie prowadzonego śledztwa łączy się z tragiczną śmiercią matki komisarza, co sprawi, że będzie on musiał stawić czoła demonom i traumom z przeszłości.
Żarski w mistrzowski sposób odkrywa kolejne fragmenty zagadki i prowadzi czytelnika przez labirynt tajemnic i kłamstw.
Dla mnie jednym z największych atutów książek Autora jest kreacja bohaterów, których psychologiczne portrety są zaskakująco prawdziwe. Dzięki nim trafiamy w sam środek ludzkich dramatów, wewnętrznych konfliktów i moralnych dylematów. Żarski rewelacyjnie pokazuje skomplikowane relacje między postaciami i to jak podejmowane w młodości decyzje, wpływają na ich przyszłość.
"Cierń" to nie tylko znakomita kontynuacja cyklu o komisarzu Krefcie, ale też historia o dążeniu do prawdy. To książka, która porusza i na długo pozostanie w pamięci. Moim zdaniem to było idealne zakończenie tej trylogii, choć nie ukrywam, że liczę na więcej Krefta. Polecam bardzo!

W styczniowy wieczór,...

Z napięciem czytałam, co tu się wydarzy i czy Kreft w końcu osiągnie cel. Zakończenie w pewnym stopniu zaskakuje.

Polecam cała serię bohaterowie ciekawi historia niesamoita

Polecam cała serię bohaterowie ciekawi historia niesamoita

Godne zakończenie, trzymającej wysoki poziom trylogii kryminalnej.

Godne zakończenie, trzymającej wysoki poziom trylogii kryminalnej.

Ta książka zryje banie, przeżuje i wypluje poturbowanego. Nic już nie będzie jak kiedyś

„Cierń” Przemysława Żarskiego jest kontynuacją zmagań komisarza Krefta z bezwzględnymi mordercami oraz własnymi demonami z przeszłości. Policjant zagłębiający się w schematyczne i podobne do siebie samobójstwa młodych kobiet – poprzedzone kilkudniowym zniknięciem z domu – próbuje dotrzeć do prawdy o śmierci swojej matki. Prawdy, która nie zawsze prowadzi do zagojenia blizn i ukojenia bólu.

Przemysław Żarski po raz kolejny pobudza wyobraźnię czytelnika. Ta historia to bardzo dopracowana i przemyślana fabuła. Autor ani przez chwilę nie zwalnia tempa. Dba o każdy szczegół i nie zapomina o pozostałych bohaterach, którzy znakomicie oddają klimat powieści. Na duży plus uważam też zastosowanie różnych płaszczyzn czasowych .
Finał cyklu należy zaliczyć do spektakularnych. Szkoda, że to już koniec przygód komisarza Krefta. Polecam serię i autora, to jedna z najbardziej fascynujacych mnie serii,ktore przeczytalam.

Pan Żarski to jeden z lepszych polskich pisarzy, wszystkie trzy części czytało mi się bardzo dobrze i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Ciekawa. Dużo zagadek polecam.

Ciekawa. Dużo zagadek polecam.

Całą serią jestem zachwycona. Każdą część o Robercie Krafcie przeczytałam i to z wielką przyjemnością odwracając kolejne kartki. Od samego początku wiedziałam, że muszę przeczytać wszystkie części. Jednak ta? O losie te wszystkie tajemnicze zabójstwa. Rozłożyło mnie to na łopatki ... Każdy w sercu nosi blizny, a Robert Kraft? Bardzo polubiłam tego bohatera od początku. Myślę, że w moim przypadku dzięki niemu zakończyłam serię bo widać w nim emocje, które kierują czytelnika na następne części. Polecam całą serię !!!

Książka jest bezpośrednią kontynuacją ,,blizny".
Jest to wspaniale napisana historia, która tak bardzo mnie pochłonęła, że skończyłam czytać o 5 rano.
Bohaterowie nadal szukają odpowiedzi na pytania, a tych, w miarę upływu czasu, jest coraz więcej.
Autor serwuje nam ogromną mnogość zwrotów akcji i do samego końca trzyma nas w niepewności. Akcja jest wartka, pełna napięcia od pierwszej do ostatniej strony, a nastrój, emocje i niepokój udzielają się czytelnikowi.
W całej trylogii fabuła jest powiązana z przeszłością, która nie śpi i na każdym kroku ściga bohaterów, a zwłaszcza samego komisarza Roberta Krefta.
Książkę czyta się bardzo szybko i naprawdę z zapartym tchem. Drobnym minusem może być ilość wątków i spora liczba bohaterów, ale nie ma tragedii. Nie radzę robić przerw pomiędzy czytaniem kolejnych części, gdyż mogłoby to skutkować zagubieniem się w fabule.
Zakończenie jak zawsze świetne, mocne i niespodziewane. Większość wątków została zamknięta, ale odnoszę wrażenie, że autor zostawił sobie otwartą furtkę, gdyby pewnego razu miał ochotę wrócić do historii i ją kontynuować.
Trylogia o Robercie Krefcie była moim pierwszym spotkaniem z autorem i naprawdę zwaliła mnie z nóg. Bardzo podobała mi się nie tylko zawikłana fabuła, ale także styl pisania autora. W niedalekiej przyszłości na pewno z przyjemnością sięgnę po kolejne powieści pana Żarskiego.
Cieszę się, że trafiłam na te wspaniałe książki i jak najbardziej polecam przeczytanie ich wszystkim fanom gatunku.

Książka jest bezpośrednią kontynuacją ,,blizny".

• Przeczytane 2021