Królowa Rocchetti

Okładka książki Królowa Rocchetti Bree Porter
Okładka książki Królowa Rocchetti
Bree Porter Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Dynastia Rocchettich (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Dynastia Rocchettich (tom 3)
The Rocchetti Queen
NieZwykłe
2021-06-30
2021-06-30
mafia współczesna

3 tom trylogii powinien być domknięciem historii.
Pod koniec poczułam się rozczarowana. Trylogia o mafii powinna być swego rodzaju stanowcza. Oczywiście epilog mnie rozczulił, bo jestem dość sentymentalna, ale zabrało mi tego tąpnięcia.
Jak poprzednie tomy, tak i ten czytało się lekko i szybko. Także jest to przyjemna lektura. Drugi raz jednak nie przeczytałabym trylogii ponownie.
Chętnie przeczytam historie pozostałych bohaterów.

3 tom trylogii powinien być domknięciem historii.

REWELACYJNA trylogia. Żałuję, że Niezwykłe nie wydało czegoś jeszcze od tej autorki :(

Opinia do wszystkich trzech tomów

~ Dynastia Rocchettich ~

Przyznam, że była to jedna z lepszych historii jakie ostatnio czytałam. Mafijny romans z świetnymi bohaterami.

Sophia, córka capo i żona Alessandro, silna kobieta, znająca sobie obowiązki, ale również prawa. Doskonale wie, kiedy ma się wycofać, a kiedy powinna walczyć o swoje.

Alessandro, jeden z najgroźniejszych członków mafii i wnuk aktualnego donna. Mężczyzna bezwzględny, dba o honor swojej rodziny i jej bezpieczeństwo. Od razu wyczuwa kłamstwa swojej żony – Sophii.

Najbardziej jednak zakochałam się w postaci, która występowała bardzo rzadko – Nero – cichy zabójca Rocchettich. Wystarczyło kilka scen i już skradł moje serce 🙈❤️

W książkach nie zabraknie zwrotów akcji. Jest pełno politycznych starć, wojny gangów, ale również starcia z FBI. Co pozytywnie mnie zaskoczyło to to, że książka nie była przesycona seksem, ale nie zabrakło mafijnego romantyzmu.

Jedyne co mnie zastanawia to dziwne dejavu, kiedy je czytałam. Miałam kilka momentów, w których byłam pewna, że już kiedyś je czytałam, choć nie kojarzę samych książek 🙈
Moja ocena – 8/10⭐

Opinia do wszystkich trzech tomów

~ Dynastia Rocchettich ~

Alessandro, jeden z...

No i ostatnia część tej serii.
Tym razem trochę lepsza od poprzedniej.
Czas zrobić przerwę od mafii ;)

No i ostatnia część tej serii.
Tym razem trochę lepsza od poprzedniej.
Czas zrobić przerwę od mafii ;)

nie dałam rady, druga część wyjątkowo mnie znudziła i z tą w połowie dałam sobie spokój

Ostatnia część historii Sophii i Alessandria.

Ten tom najbardziej odzwierciedla i pokazuje prawdziwą królową Chicago, to kim była i jest kiedy maska zostaje zdjęta.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak potoczyły się dalsze losy Sophii i Bezbożnego koniecznie przeczytajcie

Ostatnia część historii Sophii i Alessandria.

2001

Świetne zakończenie całego cyklu, pełne napięcia i ciekawej akcji.
Po tragicznych wydarzeniach z poprzedniego tomu, następuje walka o władzę, o to kto zostanie następnym donem....Alessandro, jego brat, ojciec czy wujek.
Sophia pomaga mężowi na swój sposób, rozmowami
i szantażem bo ma nadzieję, że to ona zostanie królową i spełnia się jej marzenia i ambicje. Teraz razem z mężem są partnerami, wszystko starają się robić za obopólnym porozumieniem w słusznej sprawie.
Akcja jest naprawde bardzo porywajaca, wychodzą na jaw tajemnice związane z matką Alessando ale także te dotyczące zamachów na jej życie.
Jej małżeństwo też nabiera rumieńców, jest nawet kilka scen pełnych namiętności i pożądania, których brakowało mi w poprzednich domach. Pokazane jest również ich życie jako rodziców Dantego, dla którego oboje stracili głowę.
Dla mnie to najlepsza powieść z całego cyklu pełna ciekawej fabuły i szybkiej akcji a do tego mamy w zakończeniu również pokazane ich życie 10 lat po obecnych wydarzeniach.... i to mi się bardzo podobało.

Świetne zakończenie całego cyklu, pełne napięcia i ciekawej akcji.
Sophia pomaga mężowi na swój sposób, rozmowami

Finalowy tom, z dobrymi ksiazkami bardzo ciężko mi sie rozstawać tym bardziej, jak jest niby romans a wiele go tu nie ma akcja jest skupiona no wlasnie na akcji, Alessandro i Sophia bardzo zgrane małżeństwo ktorych tak malo w świecie brutalnej mafii...polecam cała trylogię zakupiłam za 36 w wydawnictwie...warte byly tej ceny🖤

"Królowa Rocchetti" jest finałowym tomem trylogii "Dynastia Rocchettich" i najbardziej bogatym pod względem emocjonalnym.

Ostatni tom nie zwalnia ani na moment. Akcja się ciągle toczy i co chwilę wychodzi nowa intryga.
Czytelnik nie ma ani chwili wytchnienia, wciągnięty w wir ciągłych akcji, nie może się oderwać od czytania i chce więcej i więcej.

Ogromnie podobała mi się relacja Sophii i Alessandra, gdyż nie byli dla siebie tylko małżeństwem, a również partnerami. Ich więź mocno przybrała na sile. Nie stawiali problemu przeciwko sobie, tylko wspólnie starali się go rozwiązać. Razem stali się królem i królową Chicago.

Nie jest to przesłodzona seria mafijna, jakich wiele na rynku czytelniczych, tylko taka z krwi i kości. Nie znajdziecie w niej namiętnych scen łóżkowych, ale za to dowiecie się więcej o porachunkach i zasadach panujących w mafii.

Jedynym malutkim minusem dla mnie była zbyt duża ilość imion i nazwisk, przez co trochę się gubiłam, traciłam trochę przyjemność z czytania, gdyż musiałam sobie co chwilę przypominać kto kim był. Ale to tylko jeden, mały minus. Myślę, że większości on przeszkadzać nie będzie, a książkę będzie wam się czytać naprawdę przyjemnie.

Ogromnie podobała mi się...

Cała seria różni się od wszystkich innych, które czytałam, a było ich całkiem sporo . Imponujące jest to, iż nie ma tutaj dużo scen erotycznych, za to mamy intrygi, strach, rozpacz, walkę o władzę, nienawiść, zemstę, próby mordercze, zabójstwa... W żadnej innej nie czytałam tyle o FBI i nalotach na głównych bohaterów, bardzo ciekawy wątek w książce . Bardzo podobała mi się ta seria. Będzie mi brakować Sophii i Alessandra

• Mafia
  • Romans