Księżniczka Chicago

Okładka książki Księżniczka Chicago Bree Porter
Okładka książki Księżniczka Chicago
Bree Porter Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Dynastia Rocchettich (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Dynastia Rocchettich (tom 2)
Principessa of Chicago
NieZwykłe
2021-06-30
2021-06-30
mafia współczesna

Szczerze powiedziawszy po wstępie w 1 części spodziewałam się więcej dynamiki. Mam wrażenie, że w tym tomie akcja zatrzymała się w miejscu. Tom przeczytałam dość szybko, równie szybko wyrobiłam sobie zdanie.
Jeśli mowa tutaj o przemianie bohatera, to jest ona bardzo powolna. Ciężko czytelnikowi połapać się, o co tak właściwie chodzi tej naszej Sofii. Gdzie jest ta tytułowa księżniczka Chicago? Nie mówiąc nawet o mężu bohaterki. To ona go chce, czy nie chce? On w tej książce występuje, czy tylko bytuje? A gdzie jego charakterystyka? Jak mamy go poznać, skoro niewiele mówi? Gdzie znajdę jego portret psychologiczny? Niewiele da mi pogląd jego żony na ich relacje, jak i jego samego.
Chciałabym, aby autorka rozwinęła historie innych bohaterów trylogii, ponieważ wydaje mi się, że są to ciekawe postacie.
Cóż, ta recenzja jest zbyt chaotyczna, a to dlatego, że tak naprawdę nie wiem co powiedzieć o książce. Powoli rozwiewają się tajemnice i możemy domyśleć się dalszego ciągu historii.
Został mi ostatni tom.

Genialna jak pierwsza. Dawno nie czytalam tak dobrefo romasu mafijnefo! Pędzę do czesci 3 😁

Opinia do wszystkich trzech tomów

~ Dynastia Rocchettich ~

Przyznam, że była to jedna z lepszych historii jakie ostatnio czytałam. Mafijny romans z świetnymi bohaterami.

Sophia, córka capo i żona Alessandro, silna kobieta, znająca sobie obowiązki, ale również prawa. Doskonale wie, kiedy ma się wycofać, a kiedy powinna walczyć o swoje.

Alessandro, jeden z najgroźniejszych członków mafii i wnuk aktualnego donna. Mężczyzna bezwzględny, dba o honor swojej rodziny i jej bezpieczeństwo. Od razu wyczuwa kłamstwa swojej żony – Sophii.

Najbardziej jednak zakochałam się w postaci, która występowała bardzo rzadko – Nero – cichy zabójca Rocchettich. Wystarczyło kilka scen i już skradł moje serce 🙈❤️

W książkach nie zabraknie zwrotów akcji. Jest pełno politycznych starć, wojny gangów, ale również starcia z FBI. Co pozytywnie mnie zaskoczyło to to, że książka nie była przesycona seksem, ale nie zabrakło mafijnego romantyzmu.

Jedyne co mnie zastanawia to dziwne dejavu, kiedy je czytałam. Miałam kilka momentów, w których byłam pewna, że już kiedyś je czytałam, choć nie kojarzę samych książek 🙈
Moja ocena – 8/10⭐

Opinia do wszystkich trzech tomów

~ Dynastia Rocchettich ~

Alessandro, jeden z...

Kolejny tom mafijnej trylogii o Rocchettich.
Początek trochę nudny i czytanie się dłużyło.
Na końcu trochę coś się zaczęło dziać.
Mam nadzieję że w następnej będzie ciekawie.
Ta część taka sobie.

Kolejny tom mafijnej trylogii o Rocchettich.
Początek trochę nudny i czytanie się dłużyło.
Na końcu trochę coś się zaczęło dziać.
Mam nadzieję że w następnej będzie ciekawie.
Ta część taka sobie.

Dalsze losy Sophie i Alessandra.

Choć Sophia została zraniona przez najbliższych i nie może im wybaczyć jak mogli zataić przed nią tak wazna rzecz. Poza tym prawdziwe powody dla jakich poślubił ja Alessandrio nie pomagają jej by złość do męża przeszła.
Pogrążona w żalu i gniewie musi stać się silna dla siebie i swojego nienarodzonego dziecka.
Udowadnia wszystkim ze nie tylko jest piękna ale także i mądra, przebiegła i zdolna do uczuć o jakie się nie podejrzewała.

Czy małżonek stanie na wysokości zadania i zawalczy o ich małżeństwo, które pomimo złego początku może stać się czymś prawdziwym?
Czy Sophia zjedna sobie ludzi, rodzine i nie stanie się kolejna ofiara dynastii?
Czy wreszcie dowie się czego tak na prawdę chce od życia?
Czy zdejmie wreszcie maskę i ukarze swoją prawdziwa twarz?

Na te pytania dowiemy się tylko czytając 2 tom serii 📕

Dalsze losy Sophie i Alessandra.

Udowadnia wszystkim ze nie...

2001

Po ciekawym zakończeniu pierwszego tomu oczekiwałam rozwinięcia tematu i porywającej lektury. I trochę się przeliczyłam.
Nie ma w niej poza kilkoma wyjątkami ciekawej akcji, brak emocji i bardzo mało się tu dzieje.
Więcej mamy tu wątku obyczajowego niż mafii. Sofia opowiada o swoich spotkaniach z politykami, burmistrzem i plotkami z przyjaciółkami.
Poznajemy za to przeszłość jej siostry Cat i kilka tajemnic związanych z kobietami z rodziny Rocchettich o których się nie mówi bo to temat tabu.
Jest również FBI, które stara się uprzykrzyć im życie , robiąc naloty na ich kluby a nawet rewizję w mieszkaniach ale to wszystko opisane jest tak na sucho, bez żadnych emocji .
Małżeństwo Sophie i Alessanda dalej jest bardzo dziwne. Początkowo mieszkają oddzielnie, dopiero po pewnym czasie mąż wprowadza się do ich domu i wtedy mają możliwość chociaż się widywać w przelocie i trochę rozmawiać.
Pojawia się również coś na kształt uczucia ze strony Alessandra , jego zainteresowanie ciężarną żoną , jego
obecność podczas porodu ale wielkiej miłości czy choćby przyciągania jakoś nie widać.
Powieść dobrze się czyta ale brakowało mi w niej emocji i akcji. Duża ilość występujących osób czasami utrudnia czytanie. Trudno było mi się połapać, kto jest ojcem czy wujem a kto bratem Alessandra bo raz występują pod pseudonimami a raz pod imionami.
Nie było rewelacyjnie, dla mnie trochę słabsza niż poprzednia, nie jest to książka, która podbiła moje serce,
ale spędziłam z nią całkiem przyjemnie czas.
Gdyby w tej książce było trochę więcej akcji a nie rozmów i przemyśleń, powieść na pewno byłaby o wiele ciekawsza.

Poznajemy za to...

Bardzo dobra kontynuacja...Sophia staję się coraz mocniejszą kobietą, żoną, przyszlą matką, walczy o swoje ale również liczy się ze zdaniem swojego męża bezboznego Alessandra...mafia w większości...nie ma co liczyć na zbyt wielkie miłostki..

"Księżniczka Chicago" to drugi tom serii Dynastia Rocchettich. Poprzednia część skończyła się w momencie kiedy Sophia dowiedziała się, że jej siostra żyje. W momencie kiedy dziewczyna zaczęła ufać swojemu mężowi została przez niego zdradzona i oszukana. Czuje, że wszyscy z nią pogrywali i ją upokorzyli. Była pionkiem w grze o której nie miała pojęcia. Bohaterka czuje się wykorzystana przez bliskich i łatwo o tym nie zapomina. Jednak ona również nie była ze wszystkim do końca szczera. Alessandro bardzo szybko rozpoznał jej mroczną stronę. Para co prawda dalej ogranicza swoje kontakty do minimum, a nawet wtedy traktują siebie bardzo ozięble, ale kobieta przestała ukrywać przed mężem swoje prawdziwe ja. Zaczynają tworzyć zespół, współpracują ze sobą, przez co zbliżają się do siebie. Choć ich małżeństwo było biznesem, zaczyna łączyć ich bliższa więź🖤

Sophia przeszła przemianę, z krwawej panny młodej, która trzymała na wodzy swoje emocje, zmieniła się w księżniczkę Chicago. Lubi manipulować ludźmi i oczywiście robi to by osiągać z tego korzyści. Jest wiele tajemnic, które chce poznać i wykorzystuje fakt że jest kobietą, a to sprawia że nikt nie będzie spodziewał się ataku z jej strony. Jej każdy ruch jest niezwykle przemyślany, a każdy kolejny krok ma jakiś powód.

Jeśli lubicie romanse mafijne, w których para zakochuje się w sobie, ich życie maluje się kolorowymi barwami itd, to ta seria raczej wam się nie spodoba. Tutaj tego nie ma, para bohaterów nie odczuwa motylków w brzuchu. Ich relacja schodzi w książce na drugi plan. Fabuła opiera się raczej na emocjach bohaterów, tym jak rozwijają swoje skrzydła w mafijnym świecie. Mamy dużo tajemnic, intryg.

"Księżniczka Chicago" jest drugim tomem serii "Dynastia Rocchettich" autorstwa Bree Porter.

Po zakończeniu "Krwawej Panny Młodej" sięgnęłam od razu po kontynuację losów bohaterów. Byłam bardzo ciekawa co autorka przygotowała dla nas w kolejnych częściach.

Drugi tom wciąga nas w wir ciągłych akcji.
Sami bohaterowie stają się bardziej barwni i ciekawi. Pokazana zostaje nam siła i wytrwałość głównej bohaterki, z czym musi się mierzyć i jak wiele spoczywa na jej barkach, a dodatkowo jak świetnie potrafi odnaleźć się jako żona członka mafii.
Jej życie nie jest kolorowe i usiane różami, ale takiego życia pragnęła i doskonale zdaje sobie sprawę, że nie odnalazłaby się w normalnym, prostym życiu, jakie prowadzi większość ludzi.

W tym tomie autorka umożliwia nam poznanie innych rodzin mafijnych i ich członków.
Dodatkowo rodzinie Rocchettich depcze po piętach FBI i skazani są na kolejne potyczki z nimi, a Sophia na nieprzyjemne rozmowy z siostrą.

W tej serii panuje bardzo fajny klimat mafijny, a relacja między głównymi bohaterami nie rozwija się zbyt szybko, co dla mnie jest plusem tej historii. Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko, gdyż nie ma jakoś dużo stron. Na pewno większość z was przeczytałaby ją w jeden wieczór.

Drugi tom wciąga nas w wir ciągłych akcji.
Sami bohaterowie stają się bardziej barwni i ciekawi. Pokazana zostaje nam...

Za mało wątku romantycznego, nie chodzi mi o sceny intymne, ale o interakcję głównych bohaterów. Przez większość książki wydawało mi się, że ich relacja stoi w miejscu. Raczej nie przeczytam trzeciej części.

• Mafia
  • Romans