Krwawa panna młoda

Okładka książki Krwawa panna młoda
Bree Porter Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Dynastia Rocchettich (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Dynastia Rocchettich (tom 1)
The Bloody Bride
NieZwykłe
2021-06-30
2021-06-30
Mafia

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Na półkach: , , , , ,

To bardzo specyficzna powieść o świecie mafii, inna niż przeczytane przeze mnie romanse mafijne.
Narratorką jest Sopia, która opowiada historię swojego aranżowanego małżeństwa z Alessando capo mafii z Chicago, człowiekiem którego się boi , człowiekiem o złej sławie. Już w dniu swojego ślubu przeżywa horror, gdy w kościele dochodzi do jatki wywołanej przez irlandzkich członków mafii.
Jej noc poślubna, której strasznie się bała, przebiega spokojnie, mąż zrobił co miał zrobić i poszedł do swojej sypialni a potem wogóle nie interesował się swoją żoną przez kolejne dni.
To było bardzo dziwne małżeństwo w którym ona musiała być tylko posłuszną żoną, spotykać się z rodziną męża i robić dobrą minę do złej gry.
Jedyną rozrywką był piesek otrzymany od dziadka męża i spotkania z przyjaciółmi. Miała więc dużo czasu na rozmyślania o siostrze Cat, która dwa lata temu zginęłą w wypadku samochodowym, za którą bardzo tęskniła a o której nie mogła rozmawiać nawet z ojcem, bo on zawsze starał się unikać tego tematu.
Jednocześnie czuła, że jest przez kogoś śledzona, że coś jest nie tak a napaść na nią w jej własnym domu tylko ją w tym przekonaniu utwierdził.
Powieść czyta się bardzo szybko i z zainteresowaniem, bo dużo się w niej dzieje. Poznajemy mafię od "kuchni"z jej brudnymi sekretami. Są też tajemnice i sekrety dotyczące życia Sophi, które stopniowo wychodzą na jaw.
Bardzo brakowało mi jednak w tej powieści bardziej rozbudowanego wątku o życiu małżeńskim Sophie i Alessandro, którego prawie w ogóle nie ma, są tylko sugestie, że coś może się między nimi dziać, że coś mogą do siebie czuć.
Dobrze że mam już drugą część, bo zakończenie zmusza do czytania od razu kolejnego tomu.

Noooo...i to jest mafia, bardzo dobrze się to czyta, historia Alessandra i Sophi jest, hmmm ciężka, tajemnicza, do samego konca a koniec mimo tego nie nadszedł...dobrze, że kolejne tomy mam zakupione...cdn

Z reguły ludzie mają wolność wyboru, życie i szczęście człowieka w dużej mierze zależy właśnie od niego samego.
Nie od dziś wiadomo, że rodzina mafijna rządzi się swoimi prawami, a jej członkowie nie mają możliwości stać się kimś innym, niż zostało to wcześniej zaplanowane.

Sophia Padovino od urodzenia była wychowywana według zasad panujących w mafii by w przyszłości stać się idealną żoną. Doskonale zdawała sobie sprawę, że nigdy nie wyjdzie za mężczyznę z miłości, tylko dojdzie do aranżowanego małżeństwa. Robiła jednak wszystko, by być dla przyszłego męża posłuszna i urodzić mu spadkobierców.

Niedawno straciła swoją ukochaną siostrę i nie do końca się jeszcze po tym pozbierała, a życie już postanowiło rzucić jej kolejną kłodę, gdyż musiała wyjść za brutalnego mężczyznę - Alessandra Rocchetti.

Na ślubnym kobiercu dochodzi jednak do krwawej rzezi. Sophia nie tak wyobrażała sobie swój własny ślub, a mimo wszystko została Krwawą Panną Młodą.

Po ślubie Sophia stara się być idealną żoną, spełniać wszystkie wymagania co do jej osoby, chowając swoją prawdziwą twarz przed wszystkimi. Obawia się również o swoje życie i co noc nie może zasnąć, wpatrując się w drzwi do swojej sypialni. Jednak jej mąż po wypełnieniu w noc poślubną małżeńskiego obowiązku, nie odwiedził jej ani razu.

Dodatkowo na jaw zaczynają wychodzić skrywane przez jej zmarłą siostrę tajemnice. Czy uda się jej dowieść prawdy? Jak bardzo jej świat się zatrzęsie, żeby mogła żyć normalnie?

Książkę pochłonęłam w jeden dzień.
Nie powiem, że nie była dla mnie przewidująca - bo była, ale nie straciłam przyjemności na czytaniu, a wręcz wciągnęłam się w historię Sophii.
Podobały mi się postacie bohaterów.
Sophia nie była idealną kobietą, a Alessandro był prawdziwym z krwi i kości mężczyzna należącym do mafii.
Książkę czyta się naprawdę przyjemnie i lekko.
Cieszę się, że po nią sięgnęłam, bo właśnie w tym momencie czegoś takiego potrzebowałam.

Zgadzam się z większością negatywnych opinii dotyczących tej książki. Ma mylący tytuł, bo zapowiada krwawą, mafijną historię pełną pościgów, wybuchów i walk, a dostajemy w dużej mierze historię kobiety-robota, która mówi zawsze to samo, robi to samo, chodzi na spacery z psem ubranym w buty, zasypia z maseczką na twarzy, gotuje obiady na domowym bulionie i ma najbardziej cringe'ową noc poślubną o jakiej kiedykolwiek w życiu usłyszycie. Paskudnie mdłe i do szybkiego zapomnienia.

Jeśli ktoś się zastanawia czemu 2 gwiazdki a nie 1 - widziałam tam potencjał! Umiałabym tę książkę poprawić i nawet przeszło mi przez myśl, żeby przepisać niektóre sceny po swojemu i dodać im ognia jakiego potrzebują. To taki plus dla autorki za to, że wywołała we mnie motywację do zrobienia czegoś twórczego.

POLECAM ŚWIETNA KSIĄŻKA

Uwielbiam książki o mafii... "Krwawa Panna Młoda" jest troszkę inna od tych, do których jestem przyzwyczajona, różni się dlatego dla mnie jest bardzo fajną lekturą, Nie ocieka za dużo seksem, nie ma pikantnych szczegółów, ani nie ma za dużo o torturach. Napisana jest w bardzo klimatyczny sposób. Ujęło mnie właśnie w niej to, że jednak różni się od innych tego typu książek....

Czegoś mi w niej zabrakło. Jakiegoś pazura, wyrazistości, no i akcji... Boje sie ze to typowo żeby rozciagnac wydarzenia na kilka ksiazek.

2077

Charakter Sophie dość wolno i słabo przebija się przez książkę. Autorka starała się podkreślić, jaką rolę przyszło bohaterce odgrywać przez całe życie, ale... rola zdominowała wnętrze Sophie. Trochę szkoda, bo czytało się bardzo szybko.

Jestem po przeczytaniu całej trylogii "Dynastia Rocchettich". Przyznam szczerze, że moje oceny mogą być lekko zawyżone. Nie jestem zwolenniczką czytania romansów, ani książek obyczajowych, są to książki po które sięgam w tak zwanym "zastoju czytelniczym". Jednak jako osoba wychowana na "erze wattpada" i wszelkich romansidłach niskiego lotu z tego portalu muszę przyznać, że czytanie tej trylogii przyniosło mi wiele frajdy. Były momenty śmiechu, łez i podekscytowania. Sama tematyka romansu mafijnego (jeśli tak mogę to nazwać) jest przedmuchana na wszystkie strony, to jednak te książki są napisane w naprawdę smaczny sposób. Nie ma tu tak perwersyjnego seksu co drugi rozdział (przepełnionego w wielu przypadkach przemocą), nie ma przekleństw wrzucanych co drugie słowo w wypowiedziach bohaterów (zapamiętałam zaledwie 3), nie ma też tutaj wszechobecnych opisów przemocy i makabrycznych scen. Wszystko jest dobrze wyważone.
Oczywiście mam zastrzeżenia co do tej książki. Jest wiele wątków, które za długo się ciągnęły. W pierwszym tomie "Krwawa Panna Młoda" główna bohaterka była strasznie irytująca, ale to tylko z początku (chociaż w pozostałych tomach były momenty, że pomijałam jej jakieś długie wywody). Relacja głównych bohaterów też pozostawiała wiele niedociągnięć.
Mimo to uważam, że książki te są warte przeczytania. Mają przyjemny język i są dobrze napisane, przez co łatwo się je czyta i z przyjemnością. Polecam jako osoba czytająca głównie literaturę faktu i reportaże, nie zaznajomiona z romansami.

Pierwszy tom rewelacyjnej trylogii mafijnej „Dynastia Rocchettich”!
Książka opowiada o Sophia Padovino jest główną bohaterką. Wszyscy uważają za słabą i delikatną. Przykładną córkę, siostra. Sophia zawsze wiedziała, że będzie musiała wyjść za mąż za osobę z mafii.
Alessandro Rocchetti książę przestępczego świata i capo chicagowskiej mafii. Jest niebezpiecznego mężczyznę a do tego zła sława.
Sophia musi poślubić Alessandro. Jej najczarniejszy sen się spełnia. To jeszcze nie koniec przeżyć dla naszej głównej bohaterki w dniu ślubu rozpętuje się piekło. Zaczyna się krwawa jatka Alessandro pozbawia żyć tak samo jak ona. Nie tak sobie wyobrażała ślubu. Po tym koszmarze zostaje wrzucona wir rodu Rocchetti musi nauczyć się funkcjonować.
“Krwawa Panna Młoda” którą ciężko nazwać romansem, bo tego mamy tu bardzo mało. Pierwszy tom historii Sophii to przede wszystkim pokazanie świata mafii. Jest to historia bardzo ciekawa, nawet pomimo braku tego bardziej romantycznego wątku, na który bardzo czekałam, tym bardziej że sytuacje, jakie wyszły na końcu, sprawiły, że od razu musiałam się zabrać za tom drugi. Chętnie widziałabym tu więcej romantyzmu. Ale wiem, że tak musiał być, bo relacje Alessandro i Sophia rozwija się pomału, żeby w dalszych częściach było więcej tego na co wszyscy czekają.

Polecam przeczytać❤️

Pierwszy tom rewelacyjnej trylogii mafijnej „Dynastia Rocchettich”!

Sophia i Alessandro to małżeństwo, które nie jest ze sobą z miłości. Ich ślub był aranżowany, był w interesie Rocchettich. Sophia to dziewczyna, która zawsze stara się być miła dla innych. Uważa na to co mówi. Została wychowana na kobietę, która ma być przykładną żona. Alessandro to zimny mężczyzna, który traktuje Sophie obojętnie. Robi co musi, nic poza tym. Nie ma tutaj miejsca na miłość. Bohaterowie nie zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, nie ma tekstów typu "zobaczyłem ją i wiedziałem, że musi być moja"😏 Sophia i Alessandro traktują siebie bardzo chłodno. Wlaściwie ich kontakty są ograniczone do minimum, żyją obok siebie, a nie ze sobą. Więź jaka zaczyna ich łączyć rodzi się z czasem, wszystko idzie w swoim tempie. Alessandro nie zmienia się z dnia na dzień, jak pod wpływem magicznej różdżki, w kochającego męża. Podoba mi się relacja Dona i Sophie. Sophia jest dziewczyną, która ukrywa swoje prawdziwe oblicze i pokaże w kolejnych tomach trylogii.

Książka napisana jest przyjemnym i lekkim językiem, czyta się ją ekspresowo. Trzeba zaznaczyć, że nie ma tu romantycznego watku. Jest za to bardzo tajemnicza. Wszystkie sekrety rodziny Rocchettich będą wychodzić na jaw w przyszłych tomach. Ta seria jest już bardzo długo u nas i jeśli jej nie czytaliście, to polecam ją dodać do swojego TBR😉🖤

Dodaj cytat z książki Krwawa panna młoda