Loty ku zwycięstwu

Wacław Król Wydawnictwo: Fronda biografia, autobiografia, pamiętnik
Fronda
2021-03-15
2021-03-15

"Loty ku zwycięstwu" to emocjonująca i niezwykle inspirująca książka o wybitnym polskim pilocie myśliwskim Wacławie Królu. Autor wciela nas w świat wojennych lotów i walk powietrznych, opisując swoje niezwykłe przygody i dokonania podczas II wojny światowej.

Król był jednym z najskuteczniejszych pilotów myśliwskich polskiego lotnictwa wojskowego, zestrzelił 16 samolotów nieprzyjaciela i odznaczony został Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari. W swojej książce dzieli się swoimi doświadczeniami, opisując nie tylko swoje osiągnięcia, ale także trudności i wyzwania, jakie musiał przezwyciężyć na drodze do zwycięstwa.

Król jest również autorem innych książek o tematyce lotniczej, co potwierdza jego ogromną pasję i wiedzę na ten temat. Jego biografia wzbudza podziw i szacunek - z powodu swojego młodego wieku i niewielkiego doświadczenia, został początkowo odrzucony przez wojsko, ale nie zrezygnował i wytrwale dążył do swojego celu.

"Loty ku zwycięstwu" to nie tylko świetnie napisana książka o lotnictwie i wojnie, ale także historia o odwadze, determinacji i wytrwałości. Polecam ją wszystkim, którzy interesują się historią i tematyką lotniczą, a także każdemu, kto szuka inspiracji do pokonywania trudności i dążenia do swoich marzeń."

Błąd błęda błędem pogania!

Błąd błęda błędem pogania!

Książka jest fenomenalna. Ja jako wielka miłośniczka historii jestem zachwycona pamiętnikiem Wacława Króla. Bardzo dużo faktycznych dat oraz nazwisk, jak również zdjęć polskich lotników. Książka bardzo przybliżyła mnie do tematu II wojny świtowej. Moja babcia urodziła się na kilka lat przed rokiem 1939 i wszystko bardzo dobrze pamięta. Jednak działania lotników nie są wszystkim tak dobrze znane. Trzeba to po prostu przeczytać!

Sięgnęłam po “Loty ku zwycięstwu” ze względu na chwytliwy tytuł… ku zwycięstwu. Same przesłanie tytułu oddaje wiele emocji zawartych we wnętrzu książki. Codzienna heroiczna walka o zwycięstwo opłaciła się niebywałą renomą polskich lotników myśliwskich, która sięgała aż po amerykę. Bardzo mnie wzruszył list do kpt. Jana Falkowskiego od amerykanki polskiego pochodzenia, która wyraża ogromną wdzięczność za uratowanie życia jej brata i jego załogi.

Mimo że nie jestem ogromną fanką historii, to książkę przeczytałam z wielkim zainteresowaniem. Lektura oparta na faktach, przekazana po części w sposób podręcznikowy (wiele dat i dokładnych opisów),a jednak zawierała treści interesujące, gdzie działa się akcja. Dobrze, że pan Wacław zdecydował się napisać tę książkę, jest to kawałek historii, o której prawdopodobnie nigdy w szkołach nie będzie się mówić.

Wielka duma mnie rozpiera po przeczytaniu tej książki. Pan Król wykonał kawał solidnej roboty zbierając te relacje i opisując je w niniejszym kompendium wiedzy na temat bohaterstwa naszych pilotów lotnictwa myśliwskiego. Sam autor zauważa, że jest to tylko cegiełka dobudowana do historii lotnictwa czasu IIWS, a jeszcze wiele zostało do napisania!

Wspaniała lektura. Czyta się bardzo przyjemnie, a opisy bitew są niezwykłe. Niesamowicie Wacław Król opisał naszą historię lotnictwa. Nie jestem wielkim fanem lat 40, ale dzięki tej książce wciągnąłem się bardziej w temat i na pewno sięgnę po jeszcze niejedną opowieść na faktach z tych lat.

Pierwsza książka od trzech lat, która wciągnęła mnie w losy drugiej wojny światowej. Codzienne troski, zmagania, zmartwienia ale i śmiech, przyjaźń i zaufanie, to cechy polskich lotników, którzy łapali w ręce broń i z myślą w sercu “Za Polskę” walczyli za granicą o wspólną wolność. Książka “Loty ku zwycięstwu” ujęła mnie szczegółowymi opisami, które zawierały daty, nazwiska, godziny lotów. Ten pietyzm autora o każdy drobiazg, przejmowanie się losem innych lotników i ukazanie *ich historii zasługuje na głęboki szacunek. Chapeau bas!

Niezwykłe opisy bitew powietrznych podczas trwania II wojny światowej. Sytuacja 22.08.1943 r. naprawdę mną wstrząsnęła. Porucznik pilot Rew Kuryłowicz prawie cztery doby spędził w wodzie, nie wiedząc, czy otrzyma pomoc. Jaką ulgę poczułam, gdy wreszcie zauważyły go okręty. Jest wiele emocjonujących momentów opisanych w tej książce.

Książka Wacława Króla „Loty ku zwycięstwu” znalazła się w moich rękach przez zupełny przypadek. Czytałem kiedyś podobne książki i pewnie dlatego dorzuciłem ją do zamówienia. Zdarzają się niekiedy śmieszne sytuacje oraz opisy wydarzeń czy ciekawostek i wtedy książkę czyta się bardzo lekko. Więc jeśli ktoś, chce dowiedzieć się czegoś o okresie II Wojny to na pewno, będzie to książka dla niego.

• 8. Posiadam
  • R. II wojna światowa
  • Lotnictwo
  • Biografie i pamiętniki

Dodaj cytat z książki Loty ku zwycięstwu