Szalone miasto

2019-01-01
2019-01-01
Łódź historia ciekawostki miasto

Okładka książki Łódź. Kamienice Jacek Kusiński, Krzysztof Stefański
Łódź. Kamienice Jacek Kusiński, Krz...
Okładka książki Kukiełki Piotr Jarmołowicz, Jacek Kusiński
Kukiełki Piotr Jarmołowicz,&...
Okładka książki Dwa lwy i teatr Piotr Jarmołowicz, Jacek Kusiński
Dwa lwy i teatr Piotr Jarmołowicz,&...
Okładka książki Łódź. Pałace i wille Jacek Kusiński, Krzysztof Stefański
Łódź. Pałace i... Jacek Kusiński, Krz...

Zachwyca książka i ogrom pracy wykonanej przez autora. Prasowe ogłoszenia prowadzą przez Łódź, która się dynamicznie rozwija. Nauczyciele i korepetytorzy to jedna z grup, obok której pojawiają się typy spod ciemnej gwiazdy – złodziej i bandyci, a to wszystko pokazane przez pryzmat prasowych informacji i ogłoszeń. Autor zabiera nas w podróż po mieście, ukazując jego klimat. Ów klimat ma czasem odcienie zieleni Parku Helenowskiego, a czasem czerwieni się od brutalnie przelanej krwi. „Szalone miasto”, co możemy przeczytać w podtytule, to niezwykły reportaż – i tak jest w istocie. Taka książka mogła powstać tylko dzięki miłości do miasta, szacunkowi do miasta i jego niebanalnemu rozumieniu. „Szalone miasto” to też swego rodzaju gra wyobraźni, którą funduje nam autor. Szczerze polecam!

Niesamowita kopalnia anegdot, ogłoszeń o dzikiej i egzotycznej (z dzisiejszego punktu widzenia) treści, krótkich reportaży z Łodzi sprzed stu lat, ukazujących to miasto jak żywe. Kipiało tam, że hej, a wszystko to relacjonowały gazety. Autor wykonał gigantyczną pracę dokonując selekcji najciekawszych i zwracających uwagę treści. Szacun! Świetne! Szczególnie dla łodzian.

• Łódź
  • Chcę bardzo przeczytać
  • Mam!

Dodaj cytat z książki Szalone miasto