Wszyscy słyszeli jej krzyk

Wyróżniona opinia i

Wszyscy słyszeli jej krzyk

przeczytanych książek 2477 napisanych opinii 489

Kolejny tom sagi kryminalnej z przedwojennego Poznania. Dobrze skonstruowana intryga,, choć w części zaczerpnięta z jednego z najlepszych polskich seriali szpiegowskich, z pewnością zaciekawi czytelnika. W rozwiązanie zagadki włącza się także jeden z bohaterów innego cyklu kryminałów retro. Warto przeczytać

To było moje kolejne udane spotkanie z twórczością Pana Ryszarda. Jak zawsze u autora tytuł książki mocno umocowany w jej treści. Od razu wiadomo, że coś złego przydarzy się kobiecie. Nie mniej jednak to zdarzenie jest tylko przyczynkiem do pokazania działalności wywiadu i kontrwywiadu polskiego w nowej, powojennej rzeczywistości. Po I Wojnie światowej formułowały się dopiero nowe stosunki polsko-niemieckie, jak i z innymi krajami. Oprócz kryminału retro dostałam także studium powojennego Poznania, studium pracy wywiadowców. Bardzo dobra powieść. A dodatkowo autor ucieszył mnie, jak na lokalną patriotkę przystało, wprowadzając do Poznania lubelskiego podkomisarza Zygę Maciejewskiego i pozwalając mu wziąć udział w poznańskich manewrach. Czytajcie bo warto.

Nie ma tutaj porywającej akcji ale czyta się przyjemnie. Klimat międzywojennego Poznania, który stworzył autor pozwala się na moment przenieść w czasie i oderwać od bieżących problemów.

Dużo wątków, które się ze sobą łączą, dodatkowo mamy akcję wózek, a na deser Zyga Maciejewski z cyklu Marcina Wrońskiego, przodkowie bohaterów z cyklu o "milicjantach", akcja "Wózek" oraz niesamowity klimat przedwojennego Poznania wraz z jego gwarą.

Jak zawsze Ryszard Ćwirlej mnie nie zawiódł. Wplecenie Zygmunta Maciejewskiego (policjanta z Lublina z cyklu autorstwa Marcina Wrońskiego) w jeden z wątków ogromnie mi się spodobał. Mam nadzieję, że kolejne książki są dostępne w formie audio. Bardzo chciałabym kontynuować.

W Cwirlejowskim Poznaniu dostać po mordzie , zginąć lub w inny sposób oberwać to nie specjalnie traumatyczna sprawa. Posługując się amerykańskim sloganem sportowo reklamowym - i live this game( book). Dlatego dycha.

Moim zdaniem najsłabsza z cyklu jak do tej pory. Tak naprawdę czytelnik czyta i nie bardzo wiadomo o czym autor pisze.

,, Wszyscy słyszeli jej krzyk'' to 6 część cyklu z komisarzem Antonim Fischerem.
Kolejna fenomenalna pozycja od Ćwirleja, uwielbiam takie smaczki i już idę za ciosem i mam na słuchawkach następny tom.
Polecam bo naprawdę jest to autor warty uwagi.

Polecam bo naprawdę jest to autor warty uwagi.

Jak zwykle nie zawodzimy się śledztwami prowadzonymi w książce. Jak z pozoru niepołączone sprawy sprawiają, że Fischer ma kolejny ciężki orzech do zgryzienia? Zabicie śpiewaczki w radiu, odkrycie wykradzionych planów mobilizacyjnych w domu Niemca i kradzieże różnych osobistości, które przyjechały na PeWuKę. Dodatkowo przygody Tolka i jego bandy się nie kończą, a nawet dostajemy przygody innych policjantów. Kto by się spodziewał, że Poznań nawiąże współpracę z drugą częścią Polski i ich policjantem? Że jeden z nich okaże się utalentowanym zapaśnikiem? Ta część była wypełniona kilkoma sprawami, ale w każdej było trochę humoru, trochę powagi i tajemnicy. Nadal uwielbiam klimat międzywojnia, który jest w tych książkach przedstawiony. Jedne części są lepsze, drugie trochę mniej, ale tom 6 a pewno należy do tych lepszych. Nie będę się rozpisywać, gdyż dużo opisywałam podczas poprzednich książek. Po prostu powiem, że przyjemnością sięgnę po kolejną część przygód poznańskich policjantów i złodziejaszków :)

Dla mnie bardzo ciekawa ta część. Pojawił się nawet wątek bardziej erotyczny, niż w poprzednich wydaniach, ale nie rozwijany nadmiernie. Książka napisana ze smakiem, warta akcja, urozmaicone przygody, pobudziła od nowa moją ciekawość.

• Kryminał
  • Kryminały