Beniamin Ashwood

Okładka książki Beniamin Ashwood A. C. Cobble
Okładka książki Beniamin Ashwood
A. C. Cobble Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Beniamin Ashwood (tom 1) fantasy, science fiction
Beniamin Ashwood (tom 1)
Benjamin Ashwood
Fabryka Słów
2021-03-26
2021-03-26
2016-05-25
Dominika Repeczko

Piwowar i demony

Wspaniała książka drogi! Drużyna, przygoda, walka i magia! Dla fanów fantasy lektura podstawowa!

Przeczytane i oddane do biblioteki.Potencjał był.

Przeczytane i oddane do biblioteki.Potencjał był.

Definicja książki o niczym - Beniamin Ashwood. A zapowiadało się całkiem nieźle, okładka taka zachęcająca... Walka z demonami pojawia się jednak raptem 2x, nic spektakularnego, głównie o nich gadają, ale też nie za często, jakoś nikt się nimi za bardzo nie przejmuje, ważniejsze są rozgrywki polityczne. I żeby to była chociaż polityka przez duże P. Nuda, mam wrażenie, że to wszystko już było, już gdzieś to czytałam.
Bohaterowie zbyt nierealni, nawet ci co mordują innych są grzeczni. A sam Beniamin już wyjątkowo ugładzony i wkurzający. Taki męski odpowiednik Mary Sue... chodząca doskonałość, wszyscy go kochają, nawet sama Księżniczka choć to chłop z gminu. Szybko uczy się sztuki walki, za co się nie weźmie to mu się udaje.
Akcji w tej książce jak na lekarstwo, głównie podróżują i prowadzą wzniosłe dialogi.
Może w kolejnych tomach coś tam się rozkręca, ale serio nie mam ochoty sprawdzać.
Najbardziej zadowolona jestem z tego, że nie pokusiłam się o książkę w papierze, tylko włączyłam w Audiotece. Wysłuchanie całości zajęło mi mnóstwo czasu, bo nudne to było okrutnie. Nadawało się tylko przy zmywaniu i obieraniu ziemniaków.
🤷‍♀️

#czytam #audiobook #czytamwszędzie #pamiętnikbookoholiczki #czytambolubie #BeniaminAshwood #fabrykasłow #seria #Książka #fantastyka #fantasy #niepolecam

Niby bardzo prosta fabuła, ale i tak książka wciągnęła mnie bez reszty. Przesłuchałam ją w jeden dzień i już nie mogę się doczekać czytania kolejnych tomów z tej serii. Uwielbiam postacie Benka i Amelii - jestem bardzo ciekawa, jak ich losy dalej się potoczą.

Subiektywna ocena
Sposób w jaki została napisana i narracja ★☆☆☆
Historia, fabuła, temat ★☆☆☆
Postacie, bohaterowie ★★☆☆
Fun i przyjemność z czytania ★★☆☆
Czy bym ją polecił ★☆☆☆
Infantylna.
Nierówne tempo wydarzeń męczy.
Nie zostawia domysłów. Wszystko wprost.

Subiektywna ocena
Sposób w jaki została napisana i narracja ★☆☆☆
Historia, fabuła, temat ★☆☆☆
Postacie, bohaterowie ★★☆☆
Fun i przyjemność z czytania ★★☆☆
Czy bym ją polecił ★☆☆☆
Infantylna.
Nierówne tempo wydarzeń męczy.
Nie zostawia domysłów. Wszystko wprost.

Beniamin młody i utalentowany wiejski piwowar wyrusza w długą podróż przez kontynent, aby odprowadzić przybraną siostrę do szkoły magii i czarodziejek.

Ot fantasy jakich wiele. Biedny wieśniak wyrusza w wielki świat, podróż, drużyna, jakaś miłostka na horyzoncie, nauka walki i potyczka z demonem... To wszystko już było, odświeżający jest tylko motyw piwowarstwa i browaru. Bohaterowie są w miarę ok, acz specjalnie niczym się nie wyróżniają, nie czujemy więzi. Akcji jest mało, a fabuła bardzo wolno się rozwija, zwłaszcza po dotarciu do szkoły. Dopiero w samej końcówce się dzieje.

Powieść w miarę dobra, acz pozbawiona głębi, większych emocji, czegoś nowego. Trochę nudna, wtórna, ale może w kolejnym tomie się rozkręci? Właśnie - kolejne tomy - nie jest to zamknięta powieść, a jedna z tych urwanych w środku, bez jakiegokolwiek zakończenia.

Wtórna, nudna, napisana topornie. NIe dzieje się tu za wiele, a to co sie dzieje nie porywa. Dialogi okropne, postacie zasadniczo głównie wyrzygują ekspozycję. Więcej w filmie

Pokaż mimo tovideo - opinia

Przyzwoita lektura. Jak na eskortę to co poniektórzy tęgo pociągają. Ja bym nie sypała złotem 😁. Po koniec tempo niepotrzebnie zwalnia.

Po ciekawym początku nic się nie dzieje. Książka mi sie zaczęła nudzić. Poza tym ma motyw demonów, za którym nie przepadam. Chciałam ją przeczytać, bo jest znana, wyszło kilka części i długo mam ją w TBR. Jednak odpuszczam, bo szkoda życia na mdłego bohatera i nużącą powieść drogi.
Dzięki kanałowi Pies na książki dowiedziałam się, że dalej są tylko trzystronicowe tyrady na temat świata i tłumaczenie bohaterowi wszystkiego. Odpadam

Bardzo przyjemnie się czytało tą książkę. Jest to dość klasyczna opowieść fantasy, choć dla czytelników lubiących dużo zwrotów akcji może wydawać się nużąca. Za to spodoba się osobom, które lubią poznawać dogłębnie świat w którym dzieje się opowieść. Mamy tu dużo opowieści o polityce i ogólnym działaniu świata z tej opowieści.

Dodaj cytat z książki Beniamin Ashwood