Skłam, że mnie kochasz

Okładka książki Skłam, że mnie kochasz Piotr Borlik
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Skłam, że mnie kochasz
Piotr Borlik Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Jakub Ramon (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Jakub Ramon (tom 2)
Prószyński i S-ka
2021-03-04
2021-03-04
literatura polska

Wyróżniona opinia i

Skłam, że mnie kochasz

przeczytanych książek 2453 napisanych opinii 721

Majstersztyk! Zdecydowanie polecam! Nie mogłam oderwać się od tej książki. Czekam na kolejną część z cyklu.

Poprawny kryminał. Druga cześć przygód Jakuba Ramona- tu trzeba raczej przeczytać najpierw pierwszy tom. Piotr Borlik wrzuca nas w świat mafii, brudy, bezlitosny, skorumpowany. Jakub mimo subtelnych dylematów moralnych przeniknął do tego świata na tyle, że już chyba nie ma dla niego odwrotu. Czyta się lekko, nie ma dłużyzn, ciekawie jest przyglądać się śledztwu, które prowadzi ktoś po "złej stronie mocy". Postać mordercy z dużym potencjałem, ale niewykorzystanym a tytułowy motyw "skłam, że mnie kochasz"- w mojej ocenie bardzo naciągany.
Dla tych którzy nie znają twórczości P. Borilka polecam zacząć od trylogii z Agatą Stec

O ile z zainteresowaniem słuchałam "Zapłacz dla mnie" tak "Skłam, że mnie kochasz" delikatnie mówiąc mnie wynudziłam. Mafia, skorumpowani policjanci i groźne kobiety to nie ten typ historii, który mnie porywa. O ile autorowi nie mam nic do zarzucenia jeśli chodzi o styl i dialogi, to niesety Jakub Ramon mnie rozczarował. Co nas z Jakubem łączy to, to że ten nie umiem skłamać, że go kocham.

Chyba jeszcze gorsza niż część pierwsza. 30 stron do końca już chciałam odpuścić. Odstawiam Pana Borlika na jakiś czas bez żalu.

Bardzo ciekawa książka, akcja, niesamowite wrażenie i ogólnie fajnie się czytało. W jeden dzień i poszło.

Książka „Skłam, że mnie kochasz” autorstwa Piotra Borlika to druga część cyklu z Jakubem Ramonem. Jak dla mnie to druga część tego cyklu jest nieco lepsza od poprzedniej.

W podmiejskim motelu zamordowano mężczyznę. Myślicie, że od tak można wynieść zwłoki? Okazuje się, że można i najlepszym przykładem na to jest właśnie Jakub Ramon - niegdyś policjant, a obecnie trzymany na krótkiej smyczy przez trójmiejską mafię. Jego kolega po fachu Marcel Majewski staje się kozłem ofiarnym całej tej zaistniałej sytuacji. Ktoś w końcu chociaż dla przykładu musi ponieść konsekwencje tego, że z miejsca zbrodni ktoś wyniósł denata. Marcel jest także młodszą wersją Jakuba, który lada moment powtórzy błędy Ramona. Jak cienka jest granica tego, po której stronie się jest? Mogło by się wydawać, że policjant powinien łapać tych złych, a nie z nimi współpracować. Po której stronie stanie Majewski? I ile osób będzie musiało jeszcze zginąć nim Ramon odnajdzie rozwiązanie całej tej sprawy. No i najważniejsze czy Jakub skłamie, że kocha? A może nie będzie musiał w tej sprawie kłamać?

Pozycja bardzo przeciętna. Fabuła nie porywa, bohaterowie bardzo sztampowi zarówno policjant jak i gangsterzy.

Po przeczytaniu obu książek z tej serii raczej zniechęciłam się do tego autora.

Po przeczytaniu obu książek z tej serii raczej zniechęciłam się do tego autora.

Jakub Ramon moją sympatię skradł już w pierwszej książce "Zapłacz dla mnie". Spodziewałam się wielkiej przemiany głównego bohatera, jednak po wyjściu z więzienia czego można się spodziewać. Człowiek niesłusznie oskarżony jak może postępować w życiu uczciwie, skoro nie otrzyma.l tego od nikogo w zamian. Bardzo lekka książka, jednak liczę na kolejną odsłonę, ponieważ zakończenie tej książki jest dla mnie niejasne.

,,Skłam, że mnie kochasz'' to książka o mafijnych porachunkach. W jednym z podmiejskich motelu zamordowano człowieka. Z jego pokoju wychodziła zakrwawiona brunetka. Policja dostaje wezwanie. Gdy przyjeżdżają na miejsce okazuje się, że ciało denata zniknęło. Dokonuje tego Jakub Ramon - były policjant, który po wyjściu z więzienia staje się gangsterem. W policji za zaistniałą sytuację ktoś musi ponieść konsekwencje, musi stać się kozłem ofiarnym i jest nim policjant Marcel Majewski. Marcel chce zemsty na przełożonym, który wyrzucił go bezpodstawnie z pracy. Czy Marcel stopnie swego? Czy Jakub stanie po właściwej stronie ? Kim jest tajemnicza brunetka, która niejedno ma na sumieniu? I kim dla Jakuba jest Patryk? Czy dobro zawsze zwycięża zło? Tego dowiecie się z książki.

Dodaj cytat z książki Skłam, że mnie kochasz