Bestseller

Okładka książki Bestseller Agnieszka Kowalska-Bojar
Okładka książki Bestseller
Agnieszka Kowalska-Bojar Wydawnictwo: motylewnosie.pl literatura obyczajowa, romans
motylewnosie.pl
2020-11-07
2020-11-07

Lubię takie szalone i zabawne bohaterki w zestawie z ponurym samcem alfa.To raczej komedia,romantyzmu było trochę za mało a jak już się pojawił to historia się zakończyła.Szkoda,że autorka nie darowała sobie tej jednej sceny,gdy Brzydal miał "odruch",to trochę zepsuło mi postrzeganie tego bohatera i nic potrzebnego nie wniosło do tej historii.Tak poza tym było śmiesznie i szkoda,że tak krótko.

Upalne lato sprzyja czytaniu książek, gdyż chowamy się w zacienione miejsca i chętniej spędzamy wolny czas z dobrą lekturą. Właśnie dlatego chcę wam polecić dosyć krótką, bo zaledwie 176 stronicową pozycję, która zachwyci chyba każdego.

Pani Bojar w swym dorobku ma kilka zabawnych i lekkich nowelek, ale mi najbardziej przypadła do gustu właśnie ta. Przy żadnej z książek nie uśmiałam się tyle, co tutaj, aż łzy mi pociekły. To co wyczyniała główna bohaterka było tak nieprawdopodobne i niespodziewane, że na nudę nikt nie będzie narzekał.

Żaneta to pisarka, mająca na swym koncie dwa kontrowersyjne poradniki, które dyskryminują męską płeć. Kobieta marzy o napisaniu takiego romansu, który wyniósłby ją na szczyt.

Podczas jazdy rozklekotanym samochodem zostaje zatrzymana przez policjantów i wręcz na siłę wpycha im się do radiowozu, zasypując ich potokiem słów. Mundurowi zamiast ją podwieźć w upragnione miejsce, zawożą do tajemniczej willi, gdzie dowiaduje się, iż została porwana i będzie więźniem dopóty nie odkręci sytuacji do jakiej doprowadził jej nieszczęsny poradnik. Żanetka jako, że jest romantyczką z natury zgadza się zrobić wszystko, by przekonać małżonkę porywacza do wycofania się z planów rozwodowych.

Ulokowana zostaje w przytulnym pokoju wraz z Mieciem a jej „aniołem stróżem” zostaje Szymon nazwany przez nią brzydalem. Oboje strasznie działają sobie na nerwy, ale pisarka robi wszystko, by uprzykrzyć i utrudnić mu wręcz każdą chwilę.

Jak doszło do tej niefortunnej sytuacji? Czy kobieta nie pożałuje tego, iż przystała na ten układ? Dlaczego wszyscy w willi starali się jej unikać? Czy jest ona pechową osobą przyciągającą katastrofy, a może specjalnie uprzykrzała życie brzydalowi?

Przyznam się wam, że Agnieszka jest moją najukochańszą autorką i bez czytania opisów, w ciemno sięgam po jej wszystkie dzieła. Jeśli się orientujecie, pisze ona dosadnie i niczego nie owija w bawełnę. Jednak niektóre jej książki są tak lekkie i ożywcze, że nadają się dla każdego odbiorcy powyżej 16+.

Historia jest nieszablonowa, trudno przewidzieć co znowu nawywija Żaneta, a przebywanie w jej pobliżu przeważnie kończy się katastrofą. Szymon miał naprawdę trudne zadanie, ale jego nieprzyjemne zachowanie powodowało, że nie było mi go szkoda i nadal kibicowałam dziewczynie.

Wykreowane przez Bojar, pyskate i charakterne postacie bardzo mi się podobały. Spowodowały, że historia nabrała specyficzny klimat, który doskonale uzupełniały przepychanki słowne. Mimo, że oboje pałają do siebie niechęcią, to zdecydowanie przyciąga ich jakaś niewidzialna siła. Co z tego wyniknie musicie przekonać się sami, ale bądźcie pewni, że naprawdę warto.

Emocji wam tu nie zabraknie, wrażenia są silne, a cudowny styl autorki zapewnią, że nim się obejrzycie dotrzecie do finalnych kart. Scena z sokiem wiśniowym będzie niezapomniana i ciężko wam będzie utrzymać powagę. Co tam się wyprawia, ojojoj!

Kochani, nie zwlekajcie tylko sięgajcie po niezwykle ciekawe dzieła z motylowej biblioteczki. Wybór jest duży i można przebierać do woli. Jestem pewna, że przepadniecie z kretesem tak jak ja.

Dynamiczna, lekka, przyjemna. Uśmiałam się do łez. Rewelacyjni bohaterowie. Polecam.

Żaneta napisała do tej pory dwie książki, a dokładniej poradniki dla kobiet. Jednak jej marzeniem jest napisać i wydać romans z prawdziwego zdarzenia! Porywacze, mafia, seksowny bandzior, prawdziwa miłość i dzika namiętność.

Pewnego dnia...

...Żaneta zostaje porwana! Oo, czyżby sen o przystojnym porywaczu miał się wydarzyć naprawdę? No nie bardzo... bowiem porywacz nie jest zainteresowany jej osobą. Za to ma dla niej poważne zadanie. Żaneta musi przekonać jego małżonkę do powrotu i wybić jej z głowy rozwód. Proste? To się okaże. Taki jest warunek za wolność.

Warto dodać, że Żaneta to wręcz chodzacy kłopot!

"Bestseller" to książka, po która sięgnęłam, aby najzwyczajniej w świecie się zrelaksować. Lekki i przyjemny romans z humorem. W dodatku jest to bardzo krótka powieść, idealna lektura do popołudniowej kawy bądź na jeden wieczór.

Główna bohaterka to zdecydowanie jedna z moich ulubionych kobiecych postaci stworzonych przez Agnieszkę. Ileż ona nerwów napsuła swoim porywaczom! Naprawdę sporo się śmiałam, czytając o niefortunnych zdarzeniach z udziałem Żanetki.

Jak najbardziej polecam! Z tą książką nie da się nudzić!

Pewnego dnia...

Świetna zabawa

Świetna zabawa

Zabawna historia o zwariowanej pisarce z duszą romantyczki, która doprowadza swojego "ochroniarza" do szewskiej pasji. Polecam! ❤

Po przeczytaniu „Bo tylko czarne oczy” nabrałam ochoty na kolejną komedię. I tak z polecenia sięgnęłam po „Bestseller”… i chyba za szybko to zrobiłam!
Historia rozgadanej i lekko powiedziawszy lekkomyślnej pisarki Żanetki mi się spodobała. To pierwsza bohaterka, która cieszy się z porwania, ba… ona nawet sama wymusza, aby wsiąść do auta porywaczy. Jednak sok wiśniowy nic nie pobije – to było idealne zakończenie tej powieści – popłakałam się wtedy ze śmiechu jak nigdy!
Ja nie wiem, jak autorce udało się w tak małej ilości stron wcisnąć tak wiele wręcz niekiedy absurdalnych wydarzeń. Dodatkowo relacja między Żanetką, a Brzydalem – Szymonem, który wręcz dostaje białej gorączki przez dziewczynę jest wręcz komiczna. Chociaż trzeba przyznać, że pisareczka ma ułańską wyobraźnię względem całej sytuacji, bo to przecież jest idealna dawka inspiracji, która praktycznie jakby z nieba spadła!
Dobra! Po zachwalałam, bo historia jest warta przeczytania, ale nie róbcie tak jak ja, że sięgniecie zaraz jedna po drugiej te dwie historie – zmarszczek mimicznych można się nabawić. A dodatkowo i Julia i Żaneta mają ze sobą wiele wspólnego, a nawet miałam wrażenie, że to jakieś bliźniaczki, które całe życie prześcigały się, która odwali większą szopkę. Jedna rzuca kotem lub kokosami, druga podpala pół willi, albo odsłania tą „ładniejszą” część swojego ochroniarza.
Zdecydowanie muszę dawkować te historie, a nie czytać jedna po drugiej! Bo będę musiała zgłosić reklamacje i ktoś mi tu będzie kremy przeciwzmarszczkowe fundował!

“Bestseller”

Gdzie szukają inspiracji autorki największych bestsellerów ? W życiu , w otoczeniu . A co począć gdy tej inspiracji i weny brak ? Żaneta miała szczęście - została porwana i była z tego niezmiernie zadowolona . Bo czego chcieć więcej ? Taka dawka inspiracji wręcz z nieba spadła :D

A tak na poważnie - przez chwilę - bohaterka tego tomu Motylowej biblioteczki, to autorka dwóch poradników. Niekoniecznie poważnych ale jednak ktoś chyba je poważnie potraktował bo szef jej porywaczy wymaga, żeby jego żona , która je przeczytała, zrezygnowała z rozwodu i Żanetka ma ją do tego przekonać.

Jednak żona wyjechała i Żaneta musi czekać. Pilnuje jej Brzydal - Szymon, którego regularnie wyprowadza z równowagi . Jest w tym nie do podrobienia !

Co począć gdy mężczyzna do którego ją ciągnie jest taki niepociągający ? ;) I gdy ona swoim zachowaniem go irytuje ale mimo to ma na nią ochotę ? Cóż z tego wyniknie ? I co ma z tym wspólnego Miecio ?

Kochani, kocham ten tom. Płakać przy nim można, oczywiście ze śmiechu . Żaneta mnie rozłożyła na łopatki swoim zachowaniem, ciętymi ripostami , pomysłami na próby wykończenia Szymona i …apetytem :D Jego z kolei nie byłam w stanie za specjalnie polubić, jednak ona mimo wszystko nie mogła mu się oprzeć . I z pomocą soku babci zrozumiał jak wiele i ona dla niego znaczy …

Kolejny tom niesamowicie zabawnej serii , którą po prostu trzeba poznać. Szybciutko się kończy ale bez wątpienia poprawia nastrój i pozostawia miłe wspomnienia . Polecam !!!!

“Bestseller”

Dzięki Motylowej Biblioteczce miałam okazję poznać naszą Agę w całkiem innym wydaniu!

Do tej pory czytałam od Autorki wyłącznie mroczne, brutalne i ciężkie historie, a tutaj ?

A tutaj moi drodzy mamy całkowite przeciwieństwo!

Chwyciłam za tę książkę również nie przypadkowo, bo musiałam wyleczyć swoje złamane serce po Nikolaju.

A co jest lepszego w takiej sytuacji? No, kolejna książka Agi! 😀

Zaczęłam ją czytać w pracy i do dziś pamiętam swoją reakcję na historię, którą Autorka zaserwowała nam w Bestselerze.

Moi drodzy!

Otóż nie mogłam przestać się śmiać! Nie ukrywam, że zdarzyło mi się nawet popłakać ze śmiechu i nie panować kompletnie nad swoimi reakcjami. Tak, musiałam się schować w biurze, bo nie byłam w stanie rozmawiać z klientami. Ba! Ja nawet do koleżanki obok nie byłam w stanie wypowiedzieć słowa, bo nie mogłam się opanować!

Od początku do samego końca towarzyszyło mi rozbawienie, którego nie mogłam pohamować.

Nie będę was kłamać, bo na drugi dzień miałam mega zakwasy !

Pewnie @kit kat pamięta, jak wysyłałam jej screeny i przeżywałam tę książkę !

Otóż kochani! Postać Żanetki jest niesamowicie wyjątkowa!

Ta kobieta powinna mieć monopol na wprowadzanie ludzi w konsternacje.

Wszyscy w jej towarzystwie nie do końca wiedzieli jak się z kobietą obchodzić i jak reagować na jej dziwne zachowania! Myślę, że w normalnym życiu byłaby brana za osobę, której zdecydowanie brak piątej klepki, ale jako że to fikcja literacka- to ma ona moje serce!

Nie ma takiej drugiej jak ona- absolutnie!

Mówię to z pełną świadomością.

Ilość kuriozalnych sytuacji, w które pakowała się nasza główna bohaterka, sięgała zenitu!

Z nią nie można się nudzić ani nie śmiać- rzecz jasna ! Nawet teraz, pisząc tę recenzję, śmieję się do komputera jak głupi do sera xD

Bardzo podoba mi się Aga w takim wydaniu!

Na tamten moment potrzebowałam takiej książki, która pomogłaby mi się uporać z zakończeniem historii Nikolaja i cieszę się, że ją znalazłam!

Kto jak kto, ale Żanetka potrafi zrobić wejście w wielkim stylu i piorunujące wrażenie!

A gdy widzę sok wiśniowy, chociażby na półce w sklepie, nie mogę się nie uśmiechnąć!

Od razu mam przed oczami jedną z sytuacji, w których nasza bohaterka dała popis swoich aktorskich umiejętności! Uwierzcie mi, że jeśli chodzi o czarny humor- to ona nie ma sobie równych! :p

Polecam wam tę krótką historię.

Jest to lekka pozycja, która sprawi, że uśmiech nie zejdzie z waszej twarzy!

Idealnie nada się na jesienny wieczór albo podły nastrój- wyrzut endorfin gwarantowany!

A tutaj moi drodzy mamy całkowite przeciwieństwo!

A co jest lepszego w takiej sytuacji?...

Lekka, zabawna i przyjemna. Jeśli masz ochotę się pośmiać i rozerwać się w jeden wieczór to serdecznie polecam. Bardzo szybko się czyta z przerwami na wybuchy śmiechu. Taki fajny odstresowywacz na szare dni.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Bestseller