Rozdarte serce

Okładka książki Rozdarte serce Lena M. Bielska
Okładka książki Rozdarte serce
Lena M. Bielska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Bellomo (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Bellomo (tom 1)
Rozdarte serce
NieZwykłe
2021-01-13
2021-01-13
literatura polska mafia

Na "Rozdarte serce" również natrafiłam przypadkiem. Choć opis brzmiał zachęcająco, to sama treść już taka nie była.
Książka opowiada o romansie szefa mafii z przeciętną kobietą, która w jego oczach jest jednak niezwykła, czyli klasyka gatunku. Już po samym prologu wywnioskowałam, że Eve będzie jedną z najbardziej niezdecydowanych bohaterek, o jakich było mi dane czytać i cóż - nie pomyliłam się. Jej postać jest bardzo nijaka, jak na przyszłą żonę mafioza przystało. Zresztą sam don Vito należy do takich osób, do których nawet jak nie czułam respektu, więc zadziwiające było to, że bohaterowie w jakikolwiek sposób się pod nim uginali. Wszystko dzieje się też zdecydowanie za szybko. Miałam wrażenie, że cała akcja zamyka się w ciągu kilku dni, a nie kilku tygodni - jak określiła to autorka. W tym czasie oczywiście zdążyli się w sobie zakochać i stwierdzić, że to miłość na całe życie. Moim zdaniem dużym minusem jest to, że pomiędzy Vito a Eve nie czuć żadnej więzi, a szkoda, bo ta historia miała ogromny potencjał, który nie został wykorzystany. Myślę, że nie sięgnę po kolejne tomy w przyszłości.

Niezła książka tyle można o niej powiedzieć. Vito jak dla mnie zbyt misiowaty jak na szefa mafii, z całym szacunkiem oczywiście, ale nawet w milisekundzie nie czuć potęgi jaka powinien posiadać. Eve nic nie wyróżniającą się. Lekka historia bez większych wzlotów czy upadków.

Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i mam trochę mieszane uczucia. Książka jest ogólnie bardzo ciekawa, jednak nie czyta się jej jakoś bardzo szybko, nie wciągnęła mnie. Po przeczytaniu nie było tego efektu wow, którego zazwyczaj szukam w książkach. Dodatkowo wątek mafii jest na tyle popularny, że ta książka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Na plus tej książki to kreacja bohaterów. Bardzo zaimponowali mi zwłaszcza głowni bohaterowie i myślę, że gdybym spotkała się z nimi osobiście to bardzo bym ich polubiła. Eve jest bardzo silną i pewną siebie postacią, natomiast Vito bardzo szarmancki, nie raz zaimponował mi swoim zachowaniem. Drugim pozytywem był fakt, że nie było nudnych opisów ani przeciągania specjalnie wydarzeń dzięki czemu nie nudziłam się z tą książką, ale jednak nie miałam takiego uczucia, że z wypiekami na twarzy przewracałam kolejne strony. Podsumowując książka jest dobra ale bez żądnych większych rewelacji, bez efektu wow. Jeżeli ktoś lubi wątek mafi i miłości dwóch światów to polecam, bo myślę że przypadnie ta książka do gustu.

Mój DNF. Historia w ogóle mnie nie wciągneła. Nie wywołała emocji. Po prostu nudno.

Byłam zaskoczona, bo myślałam, że to kolejne czytadełko, a tutaj całkiem sympatyczna książka.
Bohaterowie nawet z charakterami, może nie mega rozwojowymi, ale przyjemnymi.
Czytało się przyjemnie, szybko.

Bohaterowie nawet z charakterami, może nie mega rozwojowymi, ale przyjemnymi.
Czytało się przyjemnie, szybko.

Książka wciąga i jest intrygujaca, podoba mi się że tym razem czytam o mafiosach którzy szanują kobiety. Czyta się w miarę szybko tylko mam wrażenie że jest za mało dialogów, ale polecam jest ciekawie! biorę drugi tom!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tytuł: Rozdarte serce
Autor: Lena M. Bielska
Liczba stron: 344

Eve przez przypadek wpada na Vita w galerii, oblewając się kawą. Mężczyzna w ramach rekompensaty proponuje jej wspólną kawę. Vito z pewnością wyróżniał się w tłumie klientów galerii. Wysoki, przystojny niczym z marzeń każdej kobiety. Dziewczyna od razu przykuwa jego uwagę, wyczuwa od niej świeżość, której ostatnio mu brakowało w życiu. Pozory mylą. Vito nie jest zwyczajnym mężczyzną, ani standardowym biznesmenem w Nowym Jorku. Niewiele osób wie czym się zajmuję, jednak Eve niedługo przekona się o tym na własnej skórze.
Kim jest Vito? Dlaczego Eve? Czy ma to związek z przeszłością?

,,Zaczęliśmy budować relację, która mogła być dla nas czymś dobrym, jednak zaczęła się źle. Tworzyłam ją na kłamstwie. Ogromnym. Takim, które naprawdę mogło nas zniszczyć" - cytat z książki

Przyjemnie wspominam czas spędzony z tą książką. To od niej rok temu zaczęła się moja przygoda z czytaniem. Weszłam do Empika, zobaczyłam ją, opis mi się spodobał, kupiłam i jeszcze tego samego wieczora przeczytałam. Ta książka to istny rollercoaster, posiada tyle zwrotów akcji, że nie spodziewałam się tego w książce o tej kategorii.
Jest to pierwszy tom słynnej serii ,,Bellomo". Lena zachęciła mnie tą powieścią do śledzenia jej twórczości na bieżąco. ~ A.K

,,Jeśli kogoś kochasz to pozwalasz mu odejść." - cytat z książki

Tytuł: Rozdarte serce
Autor: Lena M. Bielska
Liczba stron: 344

Eve, to śliczna kobieta pracująca w firmie transportowej. Kiedyś mężatka obecnie singielka, która stroni od związków oraz chroni tajemnice z przeszłości, której nikt nie może poznać nawet jej przyjaciele.

Pewnego ciepłego dnia Eve wybrała się na zakupy, mając nadzieję, że będzie mniej ludzi. Tam przez przypadek wpada na Vita, przy okazji oblewając się kawą i gdyby chociaż to się skończyło na jednym razie ….

Vito to przystojny Włoch, nowojorski biznesmen i głównie z tego powodu jest rozpoznawalny. Dodatkowo jest jednym z pożądanych kawalerów w mieście. Nikt, no prawie nikt nie wie, że mężczyzna jest donem.

Eve nie jest świadoma kim jest Vito Bellomo, a gdy się dowiaduje, że jest bardzo rozpoznawalną postacią w mieście, wie że nie może się nim zainteresować ze względu na swoją tajemnicę unika „świateł reflektorów”. Los sprawia, że ponownie na siebie wpadają, tym razem w klubie. Vito już wie, że dziewczyna musi być jego, ale czy to będzie możliwe?

Pierwszy tom z serii „Bellomo”. To nie jest moja pierwsza książka o mafii i nie jest to dla mnie pierwsza książka tej autorki. Z tego co wiem „Rozdarte serce” jest debiutem literackim i moim zdaniem udanym. Niestety sięgnęłam po te serię dopiero w 2022 r. Fabuła jest ciekawa, momentami przewidywalna, ale mimo to przypadła mi do gustu. Nie zabraknie, tajemnic, emocji czy akcji godnej mafii. Do postaci również nie mam zastrzeżeń, polubiłam Eve i Vito, a resztę rodzeństwa z rodziny Bellomo z chęcią poznam.

To nie jest pierwsza książka Leny, którą przeczytałam. Uwielbiam styl autorki - taki niewymuszony, lekki. Przyjemnie się czyta, ale jednak ciut za dużo opisów a za mało dialogów. Książka poprawna, dobra, ale nie rewelacyjna. Duży plus za plot twisty - fajnie wyszło. No i mafiozo szanujący kobiety. Lubię to :) Ciekawa jestem kolejnych tomów tego cyklu.

"Gdyby tylko wiedziała, kim byłem, to już nigdy nie spojrzałaby na mnie w ten sam obezwładniający sposób, co wcześniej. "

Mafia od zawsze rządzi się swoimi prawami, często jest bezwzględna, a kiedy ktoś nie przestrzega jej reguł - spotyka go kara.

Vito, który sprawuje władzę nad największą organizacją przestępczą w Nowym Jorku przypadkiem poznaje Eve, która oblewa go kawą. Kobieta nie ma jednak pojęcia, że ten szarmancki i bardzo przystojny nieznajomy nie jest tym za kogo się podaje.

Z twórczością autorki spotkałam się już na wattpadzie i bardzo mnie zaintrygowała. Uwielbiam mafię, bohaterowie, którzy są w takich książkach przedstawiani to złoto, mają różne charaktery i podejrzewam, że nie byłyby mi się w stanie znudzić.

Vito jest szarmancki, uroczy i troskliwy względem Eve, za co od razu go pokochałam. Starał się obchodzić z kobietą tak, aby nie dowiedziała się kim naprawdę jest, jednak to poskutkowało smutnymi wydarzeniami, które stały się potem. Mężczyzna od zawsze szanował kobiety, a w jego rodzinie dawano im wybory.

To jest plus w związku z jego postawą życiową. Jest uroczy i troskliwy, ale czasami wychodzi z niego to bezwzględne zwierzę, gdy ktoś zaatakuje jego bliskich.

Namiętność, która rodzi się między, tą dwójką jest urzekająca, zawarte emocje przeplatają się ze łzami i wzruszeniem, chociaż czasami zazdrość, która z nich wypływała była bez większego sensu.

I chociaż Eve było trudno zaufać mężczyźnie, tak oboje stworzyli wspaniałą parę, którą zapamiętam na długo🔥

Autorka ma lekki i przyjemny styl pisania i nie mogę się doczekać aż poznam bardziej braci Vita ❤️ Czuję, że nie będę nie się przy nich nudzić i mam też taką nadzieję.

• Mafia
  • Romans