Las pachnący pożądaniem

Wydawnictwo Magnolia
2021-05-31
2021-05-31
erotyk powieść romans różnica wieku Age gap Leśniczy Małe miasteczko Skandal

Zaskoczenie. W negatywnym tego slowa znaczeniu.

Tak opisalabym moj stan w okolicach strony 90. Zastanawiam sie jak autorka "Wady", "Wolffa" czy "Zaplatanych" mogla napisac cos takiego. Juz "Dom pachnacy Toba" byl na nizszym niveau ale tutaj denko od zbiornika "Zenada" odpadlo w polowie ksiazki. W tej ksiazce jednie Borys i pies Pluto byli zdrowi reszta to taka troche patologia wyksztalciuchow. Po stu stronach czytalam "po lebkach" dalej bo ciekawilo mnie co sie wydarzylo Karolinie .. a pozniej jeszcze bardziej po lebkach by dowiedziec sie w jakich okolicznosciach zginal Borys. (wiedzialam to, bo przeczytaam najpierw kontynuacje tego "dziela"). Juz w drugiej czesci Pawel nie byl moim ulubiencem, ale w tej przeszedl samego siebie. Ja wiem, ze romans to romans, literatura to literatura, ale czy serio kazdy facet musi byc przystojnym dupkiem z permanentnym wzwodem posylajacym kobiete na kolana ? Dominacja w lozku nie ma nic wspolnego z brakiem szacunku czy upokarzaniem kobiety. Dialogi plytkie i prymitywne, bohaterowie na granicy ograniczenia umyslowego.... nie wiem .. moze to mialo byc smieszne, taki troche literacki slapstick comedy - jezeli tak to niestety nie wyszlo. Po tym szoku musze na chwile odpoczac od ksiazek autorki, choc po "Wadzie" wrzucilam na kindla wszystkie jej pozycje. Osobiscie nie polecam

Zaskoczenie. W negatywnym tego slowa znaczeniu.

Jakiś czas temu czytałam drugi tom, nie wiedząc, że zaczynam od środka. I drugi tom tak średnio mi się spodobał, ale muszę przyznać, że z porównaniem do tej części, to jednak bardziej mi się spodobał. Ta historia nie była tragiczna, ale jednak mam wrażenie, że czegoś w niej brakowało. Oprócz tego była moim zdaniem bardziej wulgarna niż kolejna część. Ogólnie narracja strasznie mnie gryzła, może inny styl byłby bardziej odpowiedni. Mam zapisaną jeszcze jedną książkę autorki, ale nie wiem czy tak szybko sięgnę po nią.

Ponieważ najpierw przeczytałam część drugą, postanowiłam zapoznać się z jej pierwszą częścią i o ile książka o prokuratorze była "fajna", to tą historią jestem zażenowana.
Nie będę powielać szczegółów, które padły w innych opiniach, bo po co się powtarzać. Mogłabym uznać książkę za rozrywkową, ot czytadło na wakacyjny czas. Ale niestety. Wulgarność i nieodpowiedniość zachowań bohaterów do wieku, czasu, miejsca, sprawiły, że kręciłam tylko głową. I owszem, historia była interesująca i wciągająca, ale zachowania bohaterów kompletnie nie pasowały do tej historii.
Zupełnie jakby to część o prokuraturze była najpierw napisana, a potem autorka postanowiła napisać prequel w podobnym klimacie. Niestety nie pasował on do tych ludzi. Postać zaś namolnego prokuratura uwielbiam.

Emocje wylewają się z każdej strony.

Emocje wylewają się z każdej strony.

Zawsze szczerze piszę o książkach. Pamiętajcie, że to moja opinia, ale proszę Was przeczytajcie ją do końca.
Na początku czułam ogromne rozczarowanie, sąsiadka Daniela, Bożena mnie tak irytowała, że przewracałam oczami za stworzenie tak pustej baby. Postać prokuratora, tego nadętego dupká, też mnie wkurzała.
Autorka od początku nie wprowadza nas w historię. Nie wiedzieliśmy co się stało w życiu głównej bohaterki. To powodowało, że chciałam wiedzieć więcej. Brak miłości, zrozumienia, bezpieczeństwa to biło od rodziców Karoliny z każdej strony. Miłość jaką obdarzali dziewczynę, ciocia z wujkiem, poruszała dogłębnie. Polubiłam ich, za ich mądrość, dobre rady.
Na 37 rozdziale pękło mi serce. Czas się zatrzymał. Dlaczego ?! To miałam ochotę krzyczeć.
Nie miałam zamiaru sięgać po kolejną część.
A teraz ja jej potrzebuję, pragnę, muszę ją mieć. Jak człowiek na głodzie, tak się czuję.
Książka pełna dobra, mądrości- takich książek zdecydowanie nam brakuje.
Polecam bez dwóch zdań!

Autorka od początku nie wprowadza nas w historię. Nie...

Muszę przyznać, że Iza Maciejewska to moje odkrycie roku 🙂 "Las pachnący pożądaniem" podobnie jak inne książki autorki to bardzo dobrze napisana, wciągająca, inteligentna powieść obyczajowa. Jest tu miłość, zdrada, zwykle ludzkie problemy, czasem ostre a czasem dowcipne dialogi i duuuża dawka mocnych scen erotycznych. I może jedynie te sceny mnie drażniły - bo ileż można o tym czytać - o wiele przyjemniej byłoby gdyby te sceny nie były tak liczne lub tak dokładnie, z każdym szczegółem opisane, a kobiety nie były traktowane przedmiotowo.

Bardziej spodobała mi się druga część z Panem Wawro w roli głównej. Ta przedstawia problem relacji w rodzinie,które są trudne i bolesne.
Mamy problemy współczesnych nastolatków, relacje w małżeństwie, wsiowe plotki i wielu ciekawych bohaterów.

Recenzja booktoura

[…] Bo przecież, do cholery, w życiu chodzi o to, żeby się dogadywać, wspólnie szukać rozwiązań i wzajemnie się wspierać. Miłość to nie tylko seks, trzymanie się za ręce i patrzenie sobie głęboko w oczy. Miłość to przede wszystkim akceptacja drugiego człowieka takim, jakim jest naprawdę. Bez potrzeby zmieniania go. Bez ingerencji w jego marzenia, plany i ambicje. Bez komplikowania sobie i jemu życia[…]

Hejka Moliki. Odpoczywam i staram się zresetować i inaczej spojrzeć na bookstagram, ale tak jak napisałam nadrabiam zaległości. Co wy myślicie o tym cytacie? A może macie inną definicję miłości?

Piękna historia o miłości, tęsknocie, walce, mierzeniu się ze swoimi słabościami, lękami, przeszłością. O tym, że jak człowieka spotka wielka tragedia, potrafi się zmienić i przewartościować całe swe życie. O tym, że amor potrafi trafić swą strzała w najmniej oczekiwanym momencie. Czy nasi bohaterowie sobie poradzą?

Kocham książki Izy za każdym razem tak samo mocno. Pokazuje ona w nich jak wyglada prawdziwe życie. Że nie zawsze jest kolorowo i pięknie, ale może być. Pokazuje nie raz olbrzymią przemianę. Walkę i rodzące się uczucie. I w tej pozycji możemy również coś takiego znaleźć. Czytałam ją z zapartym tchem, rozdziawioną buzią, szokiem. O mało co nie udławiłam się ze śmiechu wodą z tego co wyczyniała agentka Bożenka🤪🤪🤪co więcej rozpłynęłam się w spojrzeniu i sylwetce Daniela leśniczego oraz czułam i nadal czuję olbrzymi gorąc na swym ciele. A pan prokurator no cóż 😈😈😈nawiedza mnie w snach i moje serce mocniej dla niego zabiło 🤪🤪🤪 te wszystkie emocje dostałam i szczerze łaknę ich jeszcze więcej. Cieszę się, że jeszcze Dom przede mną.

Polecam wszystkie książki Izy. Będzie bardzo zadowoleni i zachwyceni. A ja dziękuję, że tą część mogłam przeczytać w booktourze zorganizowanym przez @. Oj coś czuję, że Izo napiszesz nową książkę z komentarzy jakie znajdziesz w tej pozycji🤣🤣🤣🤣🤣

Recenzja booktoura

Przyjazd młodziutkiej Karoliny do Traszek spędza sen z powiek pewnej ognistowłosej Bożence, która zakochana miłością beznadziejną w leśniczym prędzej umrze aniżeli odda go w ręce innej kobiecie. Z całą pewnością umrze na śmierć i gotowa jest to ogłosić światu choćby dzisiaj. Daniel bo o nim mowa nic nie robi sobie z wręcz namolnych spotkań z miejscową sklepową natomiast żywo interesuje go młodziutka sąsiadka wobec której ma bardzo egoistyczne plany...

,,Las pachnący pożądaniem’’ to moja ostatnia książka przeczytana w tamtym roku. Ale powiedzieć, że to świetna historia to jakby nic nie powiedzieć. Iza po raz kolejny udowodniła mi, że jest mistrzynią w łączeniu gatunków literackich a losy bohaterów potrafi zagmatwać jak mało kto. Bardzo nietuzinkowa, pełna zwrotów akcji i zawirowań, taka o której się nie zapomina. Piękna i zarazem niesamowicie bolesna. Gdy już myślałam, że wszystkie sprawy się wyjaśniły i teraz czeka mnie tylko czytelnicza sielanka Iza sprawiła, że na krótką chwilę chciałam zacząć wysyłać jej listy z pogróżkami :P Ale tylko na chwilę bo potem przypomniałam sobie, że w więzieniu zasięg może być kiepski a i z paczkami mogą być problemy a ja muszę poznać dalsze losy bohaterów. Ten kto czytał choćby jedną z książek Izy wie o czym mówię a jeśli jeszcze nie czytałaś to bardzo zachęcam.

Najlepsza książka jaką czytałam od dłuższego czasu. W książce przeplatają się historię kilku bohaterów, którzy są barwni, ciekawi, dowcipni. Głowno bohaterowie spotykają się przypadkiem w lesie, kiedy Karolina próbuje popełnić samobójstwo. Od razu zbliżają się do siebie i próbują ponownie znaleźć szczęście. Oczywiście nie będzie to prosta droga, ale warto ją przeczytać. Nieraz uśmiechniesz się 🙂 czekam na książkę z perypetiami kolejnych bohaterów. polecam polecam POLECAM!

• Ebooki

Iza Maciejewska Las pachnący pożądaniem Zobacz więcej