Horyzont

Bez dwóch słów najlepszy autor. Tak pięknie i zgrabnie i delikatnie relacjonuje temat misji i trudnych sytuacji. Polecam każdą książkę.

To książka, od której przygodę z twórczością Małeckiego zacząć będzie najłatwiej. Dlaczego?

Prosty, momentami wręcz surowy i nieoczywisty styl pisania autora, który jest jedną z największych zalet wszystkich jego książek, w "Horyzoncie" chłonie się jeszcze szybciej ze względu na dwie tajemnice wokół, których toczy się fabuła.

On wrócił z Afganistanu i nie potrafi odnaleźć się wśród ludzi, którzy nie doświadczyli tego co on. Co widział i co tam zrobił? Ona przestaje wyprowadzać z błędu chorą babcie i odkrywa, że cała rodzina skrywa przed nią tajemnicę. Jaką i kogo ona dotyczy?

To surowo napisana książka o wrażliwości. O tym "miękkim wnętrzu" każdego z nas, nawet byłego sapera i głowy rodziny, o których może i każdy wie, ale nikt nie chce mówić głośno. Cała ta delikatność dopada znienacka, bez uprzedniego przygotowania nas na to. Ot tak nagle ktoś umiera, nagle ktoś się uzewnętrznia, i tak samo nagle to wszystko zamyka znów w sobie.

To wciąż ten sam Małecki i wciąż ten sam temat o rodzinie i traumach, ale dzięki tym tajemnicom - tak różny. W mojej ocenie łatwiejszy w odbiorze niż inne książki, mimo cięższej tematyki, i z okrojonym pięknem jego prozy. Dlatego dobry na start z Małeckim, na zachłyśnięcie się jego stylem, aby, przykładowo w "Rdzy", przepaść bez końca.

On wrócił z Afganistanu i nie potrafi...

Nie oczekiwałam niczego szczególnego. Dostałam czyste złoto!

Nie oczekiwałam niczego szczególnego. Dostałam czyste złoto!

Z pozoru proste i przyziemne historie dwójki z kompletnie różnych światów ludzi, a jednak niezwykłe. Bohaterowie z krwi i kości.
Książka tak zwyczajnie ujmująca i prozaicznie piękna.
Jestem fanką Małeckiego i jego stylu pisania.

Książka tak zwyczajnie ujmująca i prozaicznie piękna.
Jestem fanką Małeckiego i jego stylu pisania.

Audiobook włączony przypadkiem i to musiał być znak losu, książka bardzo dobra. Historia ciekawa ale przyziemna w dobrym tego słowa znaczeniu

Świetna książka. Bardzo ciekawa i wciągająca. Pisana z dwóch perspektyw - żołnierza, który był na misjach i Zuzanny.

Za bardzo wciąga i jest za krótka.

Za bardzo wciąga i jest za krótka.

Nie mam słów, ależ to było wspaniałe! Czwórka z gatunku tych najmocniejszych ❤

Nie mam słów, ależ to było wspaniałe! Czwórka z gatunku tych najmocniejszych ❤

Świetna, prawdziwa literatura z górnej półki. Jestem fanem autora.

Świetna, prawdziwa literatura z górnej półki. Jestem fanem autora.

Mam niedosyt. Niedosyt, bo juz skończyłam czytać. Potrzebuję wiecej. Chyba trafilam na mojego nowego ulubionego pisarza.

• Audiobooki