Amu z lumpa numer siedem

Wróciłam do niej po kilku latach i nadal lubię tę serię tak samo mocno.

Wróciłam do niej po kilku latach i nadal lubię tę serię tak samo mocno.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Postanowiłam odświeżyć sobie tę serię. Pamiętam, że w czasach, gdy chodziłam do szkoły podstawowej zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie i wspominam ją z sentymentem. Nie jest to jakaś wybitna literatura i nie takiej w tym przypadku szukam. Na plus ciekawa fabuła, całkiem nieźle wykreowane postaci (Amy, Tasha),liczba stron, budowanie napięcia. Na minus przede wszystkim irytujące zachowanie Nancy Candler przez praktycznie 3/4 książki, nie do przyjęcia! Ode mnie solidne 7/10 (oceniam tę pozycję w kategorii literatury młodzieżowej).

Ze względu na sentyment nie jestem w stanie źle ocenić tej książki. Wróciłam do niej po 10 latach i tym razem czytało mi się ja tak samo dobrze, jak i poprzednio. Pisana jest bardzo prostym językiem, ponieważ przeznaczona została dla młodszych nastolatków, dlatego jest bardzo przyjemna i wręcz "czyta się sama". Historia Amy, pomysł na fabułę, są interesujące, chociaż nie jest to książka, która zaskakuje.

Długo szukałam tej lektury ! Książka mojego dzieciństwa i początki fascynacji fantastyką! :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moja ulubiona seria z wczesnych lat szkoły podstawowej. Na język polski przetłumaczone jest tylko 13 tomów, resztę można znaleźć w internecie po angielsku. Bardzo polecam dla początkujących fanów fantastyki i nie tylko. Do tych książek się powraca, niezależnie od wieku.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czas dojrzewania prawdopodobnie jest ciężki dla wszystkich, lecz dla naszej bohaterki jest to okres traumatyczny. Amy wraz z wejściem w ten trudny czas zauważa, że jej ciało się zmienia, zmysły się wyostrzają, a jej intelekt "wchodzi" na najwyższe obroty. Dodatkowo za swoim oknem i w szkole zauważa dziwnego mężczyznę z aparatem, który robi jej zdjęcia. Amy zaczyna zastanawiać się, co się dzieje, dlaczego ktoś ją śledzi i dlaczego dostaje pogróżki. Na te i inne pytania odpowiada seria książek "Replika", która dostępna jest w naszej bibliotece.

Serdecznie polecam.

Fantastyczna seria nie tylko dla młodzieży.

Fantastyczna seria nie tylko dla młodzieży.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwszy raz sięgnęłam po tę książkę w gimnazjum, przeszukując kolejne półki biblioteki, więc powracając do niej nie oczekiwałam niczego cudownego, a wręcz przeciwnie, wiedziałam, że to będzie lekkie i typowo młodzieżowe.

Amy z dnia na dzień staje się coraz lepsza, wręcz idealna. Bez nauki zna odpowiedzi na pytania - pamięta je z lekcji, bez ćwiczeń wykonuje skomplikowane akrobacje, jest szybsza, zwinniejsza, ma lepszy wzrok - wręcz lepszy od doskonałego. Dodatkowo w tym samym czasie do szkoły dołącza wice dyrektor, a dookoła dziewczynki krząta się fotogram, robiąc jej pełno zdjęć. Dodając do tego dziwne zachowania mamy i liściki wiadomo, że coś jest na rzeczy.

Kiedyś byłam zachwycona tą książką, wciągnęła mnie całkowicie, aż nie mogłam się oderwać, a dodatkowo czytałam tom za tomem, teraz jednak ze zrobieniem przerwy nie było problemu. Pomysł na fabułę naprawdę dobry i dobrze pokierowany.

Ciąg dalszy recenzji:

Ocena tak wysoka przede wszystkim z powodu sentymentu. Książki z serii 'Replika' pochłaniałam namiętnie jeszcze w szkole podstawowej, a razem z koleżankami urządzałyśmy wyścigi do biblioteki aby wypożyczyć kolejne części. 'Amy Numer Siedem' posiada wszystko, czego można oczekiwać od literatury dziecięcej/dla nastolatków- wartką akcję, napisana jest prostym językiem, a także pobudza wyobraźnię. Serdecznie polecam!

Całkiem fajna, lekka książka dla nastolatek. Pamiętam jak 10 lat temu leżałam z kilkoma tomami tej książki w łóżku podczas grypy żołądkowej. Całą noc czytałam, bo pomimo tego, że byłam słaba jak cholera i nękały mnie skurcze żołądka i wymioty to nie mogłam usnąć właśnie przez to dlatego leżałam i czytałam. Wkręciłam się i po paru dniach biegałam po bibliotekach, żeby wypożyczyć resztę. Jest fajnie, lekko, prosto i pisane dobrym językiem. Ciekawa pozycja, polecam młodszym :)

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Młodzieżowe
  • Przeczytane w dzieciństwie

Dodaj cytat z książki Amu z lumpa numer siedem