Inwazja

Tłumaczenie: Piotr Jankowski
Cykl: Animorphs (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Invasion

Nie możemy powiedzieć wam, kim jesteśmy. Nie możemy zdradzić, gdzie mieszkamy. Ryzykujemy życie i musimy być bardzo ostrożni. Bardzo, bardzo ostrożni. Nie wolno nam nikomu ufać. Bo gdyby nas dopadli... nieważne, po prostu bardzo nam zależy na tym, żeby nas nie namierzyli. Czasami ludziom przytrafiają się niesamowite rzeczy. Spytajcie Jake'a, to opowie wam o pewnej nocy na opuszczonej...

Czasami ludziom przytrafiają się niesamowite rzeczy. Spytajcie Jake'a, to opowie wam o pewnej nocy na opuszczonej budowie, kiedy to razem z paczką przyjaciół zobaczył na niebie dziwne światło. Potem się okazało, że to nie jest spadająca gwiazda, tylko statek kosmiczny z innej planety. Tu właśnie zaczyna się niesamowita część opowieści. Co byście zrobili, gdybyście się nagle dowiedzieli od kosmity, że cała rasa ludzka jest zagrożona, ale że można się bronić?

Jake, Rachel, Cassie, Tobias i Mark otrzymują dar morfowania, czyli możliwość przemieniania się w każde zwierzę. I ten właśnie dar ma im pomóc przechytrzyć i pokonać siły zła, najgroźniejszego w historii ludzkości.

źródło opisu: Egmont, 2000

PanicDemonic | 2010-09-20
Przeczytana: 2005 rok

Dawno, dawno temu przeczytałam wszystkie tomy, które pojawiły się w Polsce, a jest ich dokładnie 13. Wszystkie zapadły mi głęboko w pamięci, gdyż wszystkie były równie dobre, każda z nich równie mocno wciągnęła mnie w fabułę, która wyjątkowo mi się spodobała. Okładki pomysłowe, które od razu przyciągnęły moją uwagę. Kiedy byłam mała zawsze marzyłam o posiadaniu takiej mocy, jaką mieli bohaterowie tych książek. Dzięki tym książkom mogłam przez chwilę chociaż uwierzyć, że to możliwe :)

AGA | 2010-11-08
Przeczytana: 02 listopada 2010

Jak na taką króciutką książeczkę dla dzieci to bardzo fajna. Myślę że i starszym może się spodobać. Zresztą te 2 godzinki które zajęło mi jej przeczytanie to prawie nic.
Pierwsza część to historia 5 nastolatków którzy pewnego wieczora zobaczyli na starej budowie lądujący statek kosmiczny. Istota która z niego wyszła przekazała im straszną wieść o tym że Ziemia jest atakowana przez złych kosmitów którzy podstępnie ukrywają się wśród ludzi - można powiedzieć że przejmują ludzkie ciała udając że wciąż są tymi osobami i znajdują następne w które wsadzają swoich koleżków. A człowiek w środku, zdominowany przez obcy umysł niestety zostaje tam dalej i nic nie może zrobić. Powiem wam, że jest to naprawdę przerażająca wizja i w taki właśnie straszny sposób została ukazana. Przez chwilę przeżyłam powrót do dzieciństwa i na nowo zaczęłam się bać UFO.
A więc lecąc dalej, dobra istota z kosmosu dała tej piątce dzieciaków moc zamieniania się w każde zwierze jakie dotkną - może w taki sposób uda...

molek-trolek | 2014-12-18

Animorphs to dobra, chociaż krótka książka.

Przybysze z kosmosu zaatakowali Ziemię w bardo nietypowy sposób. Piątka dzieciaków wplątana w tajemnicze wydarzenia otrzymuje
niezwykła moc - moc zmieniania się w zwierzęta. Używając swoich mocy próbują zapobiec inwazji.

Ta książka jest krótka i ciekawa - wciągnie Cię jak nic.
Naprawdę polecam!!!

nauznyka | 2011-08-28

Ta książka jest tak płytka że aż przykro sam pomysł niegłupi ale dalszy rozwój akcji powoduje że ma się ochotę wyrzucić w kąt dalsze części nie są lepsze. Nie polecam.

Janmax | 2011-08-12
Na półkach: #2011, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2011

Bardzo fajna książka, szkoda że w Polsce wydano jedynie 13 tomów które ciężko dostać.

daniel90 | 2015-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Jako książka młodzieżowa jest dobra. Pamiętam okładki z reklam w Kaczorze Donaldzie i dopiero teraz mi wpadła po 15 latach do ręki. Lepiej późno niż wcale. Ale niestety jestem zbyt wybredny, aby brnąć dalej, mimo że z pierwszej części nic nie wynika.

Kasia | 2011-02-10

:D to jedne z pierwszych książeczek jakie połykałam :D Jack, Cassie, Rachel, Marco, Tobias, Ax... ech.. uwielbiam :D

| 2013-05-28

Siostra rzekła:"Dobra książka, masz przeczytać!" I tak zamierzam poczynić

martynads | 2016-10-23
Zaikare | 2016-10-20