Idealna dziewczyna

Cykl: Ulica Strachu (tom 37)
Wydawnictwo: Siedmioróg
The perfect date
thriller, nastolatki
nar

Bohaterem książki jest uczeń liceum Shadyside - Brendy. Pewnej zimy, zjeżdżając na sankach ze swoją dziewczyną Sharon z niebezpiecznie stromej góry, staje się świadkiem jej śmierci. Rok później spotyka w pizzerii nieznajomą dziewczynę, w której zakochuje się bez pamięci. Jednak już od pierwszej randki z Roshą chłopak staje się ofiarą serii nieszczęśliwych wypadków. Czy nowo poznana dziewczyna ma z tym związek? W dodatku Brandy dostaje anonimowe telefony i jest śledzony przez tajemniczą osobę. Czy obie nieznajome mają ze sobą coś wspólnego?

źródło opisu: Siedmioróg, 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie użytkownika DafNe

Marlena | 2013-11-28

Mam do tej książki ogromny sentyment i mimo że od czasu zetknięcia się z nią minęło już co najmniej dziesięć lat, to pamiętam ją doskonale. To "Idealna dziewczyna" wprowadziła mnie w świat powieści z dreszczykiem. Ciekawe czy dziś, już jako dorosła, nadal czytałabym ją z wypiekami na twarzy - zapewne już nie, w końcu Stine adresował ją do młodego czytelnika, jednak nie zmienia to faktu, że w pewnym sensie ta książka ukształtowała moje gusta czytelnicze.

Dorota | 2016-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Podróży w czasie ciąg dalszy:)
"Idealną dziewczynę" czytałam bardzo dawno temu ale z miłą chęcią sięgnęłam po nią ponownie.
Brady jest uczniem liceum, który co chwila zakochuje się w nowej dziewczynie. Na swojej drodze spotyka Roshę, piękność o bujnych kształtach i wydatnych ustach. Niestety przed związkiem z nową, idealną według niego dziewczyną, zapomina zerwać z jej poprzedniczką. Niespodziewanie znajomość z Roshą przynosi Brady'emu same problemu. Jak to się skończy?
Mam wrażenie, że wielu współczesnych autorów, królów i królowych kryminału, powinno się uczyć na podstawie tej książki jak utrzymać napięcie w czytelniku podczas trwania całej akcji. Od pierwszej do ostatniej strony opowiadanie trzyma wysoki poziom, no i jeszcze to zakończenie. Świetna, nie tylko dla młodzieży :)

Grumpy | 2017-11-09
Przeczytana: 08 listopada 2017

Na starość chyba zostanę fanką Stine'a. Jako dziecko lubiłam odcinki "Gęsiej Skórki", jako młodsza nastolatka uwielbiałam "Ulicę strachu", a w tym roku wróciłam do obu jako 25-latka i nadal czerpie z tego frajdę. Szczególnie "Ulica Strachu" ostatnio mnie uzależniła, mimo że miałam w planach przeczytać tylko jedną część czy dwie, tak w ramach odskoczni od "dorosłych książek".

Jeśli o "Idealną dziewczynę" chodzi - już po przeczytaniu samego opisu książki prawdopodobnie zaczyna nam coś w głowie świtać. Głównemu bohaterowi niestety nie zaświtało.
Jego dziewczyna, Sharon, ginie w dość makabryczny sposób podczas wypadku na sankach. Po roku na Ulicy Strachu pojawia się Rosha - dziewczyna idealna, w której Brady ślepo się zakochuje. Od tego czasu sytuacje zagrażające jego życiu zaczynaja się namnażać, czego on zdaje się nie zauważać, do tego chłopak ciągle jest obserwowany przez dziewczynę ze zmasakrowaną twarzą. I jeszcze w międzyczasie próbuje zwodzić przyjaciółkę, która jest w nim...

FairytaleePrincess | 2013-01-18
Na półkach: Przeczytane, 📚 2013 📚
Przeczytana: 2013 rok

Tego mi brakowało!
Uwielbiam twórczość R.L. Stine'a. Jest niesamowity a jego książki pochłaniają i wciągają bez reszty. Po "Gęsiej skórce" przyszła pora na "Ulicę strachu" i również tutaj Stine pokazał na co go stać.
Powieść jest starsza ode mnie, aczkolwiek wciągająca, fascynująca i zaskakująca. Stine idealnie wywiązuje się ze swego zadania, sprawia, że czytający się nie nudzi i chce wiedzieć co będzie dalej. Tak stało się ze mną. Czytałam przekładając kartkę za kartką aż w końcu przewróciłam tę ostatnią. "To już?" pomyślałam. Książkę pochłonęłam na raz.
Nikt nie dorówna Stine'owi! Rewelacja! Polecam! Oby było więcej takich książek dla młodzieży !

Snazol | 2012-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2012

Cholernie ciekawa ksiazka. Jak dotad, ksiazki Stine'a rozkladalem sobie na kilka dni, by za szybko nie skonczyc, a ta przeczytalem jednym haustem. Ksiazka trzyma w napieciu ciagle i jedynie te elementy bycia zywym trupem psuja ten utwor, gdyby nie to byla by... idealna?

Mako | 2015-06-30

Czytałam książki z tej serii pare lat temu, są wciągające i zaskakujące. Polecam każdemu, który chce zacząć swoją przygodę z tym gatunkiem. Czyta się je bardzo szybko i czuć niedosyt, który powoduje, że sięgasz po kolejną lekturę z tej serii.

Ania | 2018-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Jedyna książka z serii czytana w dzieciństwie - 2 razy, wtedy pamiętam zrobiła na mnie wrażenie, teraz niestety końcówka trochę rozczarowała, ale ogólnie trzymała w napięciu ;)

martusia737 | 2014-01-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Love

super !! <3 moja 1 książka z dzieciństwa od razu R.L.Stine pokochalam... tak się jej bałam , ale też końcówka jest dla mnie nie zrozumiała.

Julia | 2011-01-09

Super książka. Jedna z moich ulubionych.

Ewa Śmiech | 2012-05-14
Przeczytana: 2010 rok