Idealna dziewczyna

Cykl: Ulica Strachu (tom 37)
Wydawnictwo: Siedmioróg
The perfect date
thriller, nastolatki
nar

Bohaterem książki jest uczeń liceum Shadyside - Brendy. Pewnej zimy, zjeżdżając na sankach ze swoją dziewczyną Sharon z niebezpiecznie stromej góry, staje się świadkiem jej śmierci. Rok później spotyka w pizzerii nieznajomą dziewczynę, w której zakochuje się bez pamięci. Jednak już od pierwszej randki z Roshą chłopak staje się ofiarą serii nieszczęśliwych wypadków. Czy nowo poznana dziewczyna ma z tym związek? W dodatku Brandy dostaje anonimowe telefony i jest śledzony przez tajemniczą osobę. Czy obie nieznajome mają ze sobą coś wspólnego?

źródło opisu: Siedmioróg, 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie użytkownika DafNe

Marlena | 2013-11-28

Mam do tej książki ogromny sentyment i mimo że od czasu zetknięcia się z nią minęło już co najmniej dziesięć lat, to pamiętam ją doskonale. To "Idealna dziewczyna" wprowadziła mnie w świat powieści z dreszczykiem. Ciekawe czy dziś, już jako dorosła, nadal czytałabym ją z wypiekami na twarzy - zapewne już nie, w końcu Stine adresował ją do młodego czytelnika, jednak nie zmienia to faktu, że w pewnym sensie ta książka ukształtowała moje gusta czytelnicze.

Dorota | 2016-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Podróży w czasie ciąg dalszy:)
"Idealną dziewczynę" czytałam bardzo dawno temu ale z miłą chęcią sięgnęłam po nią ponownie.
Brady jest uczniem liceum, który co chwila zakochuje się w nowej dziewczynie. Na swojej drodze spotyka Roshę, piękność o bujnych kształtach i wydatnych ustach. Niestety przed związkiem z nową, idealną według niego dziewczyną, zapomina zerwać z jej poprzedniczką. Niespodziewanie znajomość z Roshą przynosi Brady'emu same problemu. Jak to się skończy?
Mam wrażenie, że wielu współczesnych autorów, królów i królowych kryminału, powinno się uczyć na podstawie tej książki jak utrzymać napięcie w czytelniku podczas trwania całej akcji. Od pierwszej do ostatniej strony opowiadanie trzyma wysoki poziom, no i jeszcze to zakończenie. Świetna, nie tylko dla młodzieży :)

Reading_is_sexyy | 2013-01-18
Przeczytana: 2013 rok

Tego mi brakowało!
Uwielbiam twórczość R.L. Stine'a. Jest niesamowity a jego książki pochłaniają i wciągają bez reszty. Po "Gęsiej skórce" przyszła pora na "Ulicę strachu" i również tutaj Stine pokazał na co go stać.
Powieść jest starsza ode mnie, aczkolwiek wciągająca, fascynująca i zaskakująca. Stine idealnie wywiązuje się ze swego zadania, sprawia, że czytający się nie nudzi i chce wiedzieć co będzie dalej. Tak stało się ze mną. Czytałam przekładając kartkę za kartką aż w końcu przewróciłam tę ostatnią. "To już?" pomyślałam. Książkę pochłonęłam na raz.
Nikt nie dorówna Stine'owi! Rewelacja! Polecam! Oby było więcej takich książek dla młodzieży !

Mako | 2015-06-30

Czytałam książki z tej serii pare lat temu, są wciągające i zaskakujące. Polecam każdemu, który chce zacząć swoją przygodę z tym gatunkiem. Czyta się je bardzo szybko i czuć niedosyt, który powoduje, że sięgasz po kolejną lekturę z tej serii.

Snazol | 2012-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2012

Cholernie ciekawa ksiazka. Jak dotad, ksiazki Stine'a rozkladalem sobie na kilka dni, by za szybko nie skonczyc, a ta przeczytalem jednym haustem. Ksiazka trzyma w napieciu ciagle i jedynie te elementy bycia zywym trupem psuja ten utwor, gdyby nie to byla by... idealna?

martusia737 | 2014-01-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Love

super !! <3 moja 1 książka z dzieciństwa od razu R.L.Stine pokochalam... tak się jej bałam , ale też końcówka jest dla mnie nie zrozumiała.

Julia | 2011-01-09

Super książka. Jedna z moich ulubionych.

Ewa Śmiech | 2012-05-14
Przeczytana: 2010 rok

uwielbiam tę serię :)

Vivan | 2012-08-22
Przeczytana: 08 stycznia 2006

Od tej książki zaczęło się moje zamiłowanie do powieści grozy. Wtedy, jako 9 latka naprawdę się bałam, to jest to ! Świetna pozycja, moja ulubiona :)