O jedną za dużo

Tłumaczenie: Maria Szwarc
Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Wydawnictwo: Elf
Two To One
malinowy_rum

Amy przytrafia się najgorsza rzecz, jak może spotkać dziewczynę - zakochuje się w chłopaku najlepszej przyjaciółki. Czy znajdzie w sobie dość siły, by zwalczyć tę miłość? A może będzie wolała poświęcić długoletnią przyjaźń? Tak czy inaczej, musi podjąć decyzję, jeśli bowiem będzie z nią zwlekać, może się okazać, że straci wszystko.

witcherrie | 2015-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2015

Sięgnęłam po tę książkę, żeby sprawdzić, czy to, co tak bardzo podobało mi się gdy byłam młodsza nadal może wywoływać moje przejęcie i fascynację. Okazało się, że stara miłość nie rdzewieje i nadal kocham takie krótkie historyjki o nastoletniej miłości.
Choć jest to króciusieńka powieść, obgryzałam paznokcie z niepewności jak to wszystko się skończy. Opowiada o dość dramatycznym dla młodzieży problemie- zakochaniu się w chłopaku przyjaciółki. I to z wzajemnością! Byłam niecierpliwa chciałam wiedzieć, czy ta niekontrolowana miłość się uda i będzie miała happy end i tak jak to w tej serii tak się stało.
Będę przez jakiś czas sięgała po te książki, które kiedyś były dla mnie fantastyczne, żeby przekonać się, czy nadal tak jest.
Polecam

Priada | 2012-01-09
Przeczytana: 08 stycznia 2012

Bardzo miło spędziłam przy tej książce wieczór. Kiedyś również na nią trafiłam ale pamiętałam tylko momenty.
Typowa pozycja literatury dla młodzieży. Kto mając te naście lat nie przeżył porywającej miłości, nie mdlał na widok chłopaka z równoległej klasy? Ile to razy płakaliśmy z powodu niespełnionej miłości?
Powstałaby nie jedna wspaniała książka chwilami wzruszająca innym razem irytująca z powodu niedojżałości bohaterów.
Tak czy inaczej polecam książkę ze względu na pewną lekcję życiową : prawdziwa przyjaźń wytrwa wszystko.

Jedna z moich ulubionych z tej serii, czytałam ją wiele razy i na pewno jeszcze do niej zajrzę nie raz. Spodobała mi się tematyka i miłe zakończenie.

Delirium | 2011-08-21
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 21 sierpnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z serią "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty!" mam styczność od niedawna, a książki w niej są krótkie, lekkie i przyjemne.
Nie ocenia się książki po okładce, jednak dziewczyna widniejąca na fotografii przedstawionej na tej okładce wyglądała jak po zażyciu środków halucynogennych. Albo jak na kacu, wszystko jedno. Tak czy inaczej, to zdjęcie jest tragiczne. TRAGICZNE!
Historia opowiada o tym, jak to dziewczyna zakochuje się w chłopaku najlepszej kumpeli. Klasyka. Nic zaskakującego, że potem są razem, oczywista oczywistość. Jednak coś w stylu, jakim książka została napisana, taka "książka w książce". I to, jak autorka narzekała na samą siebie, urocze :)
Książkę polecam, bo chociaż w tej serii zdarzały się książki dużo lepsze (jak i dużo gorsze), ta stanowczo należy do grona "bardziej interesujących".

Książka o prawdziwej przyjaźni. Bardzo mi się podobała. Polecam ;)

letsplaytennis | 2011-06-18

Z początku nie mogłam się zorientować, o co chodzi, jednak potem łatwo załapać co i jak. Co do treści, to książka jest naprawdę pomysłowa i warta polecenia. Więc polecam :)

Lubiłam czytać książki z tej serii. Historie ogółem podobne do siebie, a zarazem każda inna. Szybko się czyta i chce się kolejną.

Dosia | 2015-07-03
Na półkach: 2015, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 03 lipca 2015

Uwielbiam czytać książki, które kończą się zupełnie inaczej, niż przypuszczałam. Już na początku wiedziałam, że Amy, a tak naprawdę Barbara, odpuści miłość i wybierze długoletnią przyjaźń. Jednak na końcu książki, kiedy okazało się, że Sharon przestała odczuwać ból po zdradzie, pogodziła się z miłością swojej przyjaciółki i byłego chłopaka, a Amy i Dennis zaczęli się spotykać, poczułam ulgę i radość, że ta książka się tak dobrze skończyła! Na pewno do niej jeszcze wrócę :) Polecam wszystkim nastolatkom, które lubią czytać lekkie, przyjemne książki.

Onilom | 2013-10-30

Cała seria "Nie dla mamy..." jest typową listą książek dla nastolatek, które ciągle szukają szczęśliwych zakończeń. Zawsze miłosny wątek w tle. Dobrze się z nią wzrasta w latach nastoletnich. Choć z perspektywy czasu wydaje się dość banalna.
Jak pamiętam to mój rekord z tej serii: 4 książki w jeden dzień. Miłe dla oczu.

pftmodlisza | 2014-01-09

Oczywiscie ksiązki z mojego dzieciństwa .Czytałam je jak miałam 7 lat .Ale dla takich dziewczynek naprawdę fajne !