Amy numer siedem

Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Cykl: Replika (tom 1)
Wydawnictwo: Da Capo
Amy, Number Seven

Amy różni się od swoich rówieśników. Czym? Jest najlepsza - we wszystkim. Sport i nauka - pokona każdego. Widzenie w ciemności? Nie ma problemu. Jedyne czego nie wie to nic o swojej przeszłości. Co wspólnego z dręczącym ją nocnym koszmarem ma znamię w kształcie półksiężyca? Dlaczego obcy człowiek robi jej zdjęcia? Dlaczego jej mama zachowuje się co najmniej dziwnie i dlaczego dostaje anonimowe ostrzeżenie?

Przebudzona | 2015-03-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Eureka ! :) W końcu udało mi się ją odnaleźć :) Tak długo czekałam, aż w końcu przypomnę sobie co to była za seria przygód o tajemniczej dziewczynie co mnie tak wciągnęła jak byłam dzieckiem i już wiem ! :) To ta seria z Amy. Hip hip hurra :); Teraz też już wiem, czemu czułam niedosyt, bo nie przetłumaczono całej serii :( no cóż, ale już kamień spadł mi z serca, że się odnalazła i mogę z całego serca ją polecić dzisiejszej młodzieży ;), choć nie wiem czy po zamiłowaniu większości do wampirów itp. (choć i ja lubię też ;) przypadnie im do gustu, ale mam nadzieję, że tak :) POLECAM !!!

Pati | 2013-10-25
Przeczytana: 19 sierpnia 2011

Książkę przeczytałam ponad dwa lata temu, ale do dziś ją pamiętam.
Podobała mi się, napisana prostym językiem.

W pierwszym tomie cyklu o Amy Candler zaznajamiamy się z nią. Z nią, a także z towarzyszącymi jej dziwnymi zjawiskami. Umie ona szybciej biegać, widzi różne rzeczy z daleka, a na dodatek wszelkie ćwiczenia gimnastyczne robi perfekcyjnie bez żadnego treningu. Czy to jest normalne? Nie, ale właśnie te trzy tomy są piękne. Niestety - dowiadywałam się, lecz 1-3 ani dalszych tomów nie można nigdzie znaleźć. Wydawnictwo dawno upadło, jednak jeśli ktoś z Waszych znajomych ma książkę, to czytajcie, polecam, bo... po prostu warto.

Natrafiłam na tę książkę przez przypadek,nie pamiętam konkretnie w jaki sposób. A ,że nie jestem fanka fantastów pomyślałam :"spróbuję może być fajnie" i tak też było.
Książka zainteresował mnie już z opisu(czasem to złuda więc nie zawsze można na tym polegać). Pomyślałam "czemu nie?".
Nie żałuje swojej decyzji :)
Książka młodzieżowa, pisana prostym językiem. W takim klimacie detektywistyczno-kryminalnym(to 2 bardziej w kolejnych częściach).Jednocześnie science-fiction.
Dobra do poczytania, na chłodne jesienne wieczory, gdy widok za oknem nas nie pociesza i nie chcę się nam wychylić z domu ;)

Lucy Skywalker | 2014-05-03

Ciekawy pomysł na fabułę i całkiem dobre jego wykonanie. Pamiętam jak z wypiekami na twarzy czytałam w gimnazjum całą serię o Amy-klonie. Polecam nastolatkom jako coś lekkiego do poczytania.

Szamanka | 2014-01-04

Książkę przeczytałam jednym tchem. To było coś innego, nowego w moim świece. Nierealne wyrażenia, prosty język i faktycznie ciekawe wydarzenia... Tak, "Amy numer 7" była moją pierwszą książką o tematyce fantastycznej. Wtedy zdawała mi się objawieniem, od niej rozpoczęła się moją niemal fanatyczna przygoda z książkami. Mialam wtedy może 8 lat? Ciężko ocenić. Czytanie serii zakończyłam na ostatnim dostępnym w bibliotece publicznej tomie, tytułu już nie pamiętam, ale coś z Andym w tytule...
Z perspektywy czasu strasznie miło wspominam tę historię, jednak przez moje ręce przewinęło się zbyt wiele książek, by ocenić "Replikę" wysoko. Dobra pozycja dla dzieci i młodzieży, jeśli chcemy zaszczepić w nich miłość do czytania :)

darkana | 2013-10-04

Jak byłam mała to kochałam,przeczytałam wszystkie tomy.

Monique | 2011-02-08
Przeczytana: 2008 rok

Świetna książka,baardzo wciąga, zresztą wszystkie pozostałe tak samo ;P
Polecam wszystkim,najwyżej wam się nie spodoba, a książeczka cieniutka.
Aha,czy nie wie ktoś,skąd można wziąć następne części od 13 ? Może być po angielsku,bo bardzo bym chciała się dowiedziec,jak to wszystko sie skończyło,jeszcze chyba będzie mi się podobało, a nigdzie nie mogę znaleźć. ^^

Ewelinna | 2010-07-16

Czytalam bardzo dawno.. daje wysoka ocene, bo o czym byla ta ksiazka pamietam do dzis. Dobrze sie czyta i niezwykle wciaga, tak wciaga, ze nie sposob nie przeczytac calej serii.

PanicDemonic | 2010-11-12
Przeczytana: 2004 rok

Replika to seria jednych z najbardziej lubianych ze mnie książek dzieciństwa. Pobudza wyobraźnię, idealnie wkręca w świat Amy. Wspominam ją bardzo dobrze, mimo tego, że czytałam ją dość dawno temu... Polecam!