W pogoni za Amy

Cykl: Replika (tom 2)
Wydawnictwo: Da Capo
Pursuing Amy
Replika, Amy

Amy musi nauczyć się żyć ze świadomością tego, kim jest. Ze świadomością, że nie wolno jej zdradzić się ze swą tajemnicą nawet przed najlepszą przyjaciółką. Że każda nowo poznana osoba może stanowić dla niej zagrożenie. Że musi na każdym kroku uważać, by nie być doskonałą, nawet w obecności chłopaka, który bardzo jej się podoba. Jedna z niewielu jasnych stron w jej życiu to szansa na to, że...

Jedna z niewielu jasnych stron w jej życiu to szansa na to, że mama może wreszcie przestanie być nadopiekuńcza, poznała bowiem bardzo miłego mężczyznę.
Lecz pozory często mylą...

InnyŚwiat | 2014-08-04
Przeczytana: 31 lipca 2014

Teraz Amy wie już wszystko o swojej przeszłości. Była po prostu wynikiem eksperymentów, łączenia genów i wysiłkiem wielu ludzi. Musi trzymać buzię na kłódkę, bo grozi jej niebezpieczeństwo, lecz musi z tym żyć. To dla niej bardzo trudne, że nie może wyjawić sekretu najbliższej przyjaciółce. Ale jednak wyjawia komuś sekret...

Według mnie było to strasznie bezmyślne z jej strony, czytając ten fragment łapałam się za głowę i pytałam "co ona robi?!". Lecz z drugiej strony dobrze ją rozumiem. Pewnie też bym tak postąpiła.

Ostetecznie wyjawiła swój sekret dwóm osobom, najbliższym jej sercu. Poza tym spotkała kolejną Amy, jednak nie nawiązała z nią kontaktu. Ciągle grozi jej niebezpieczeństwo i musi się strzec.

Kolejna część serii "replika" była przyjemną książką i dobrze się ją czytało.

Justyna | 2014-09-08
Przeczytana: czerwiec 2002

Przeczytałam tą książkę w szkole podstawowej. Byłam zachwycona i pamiętam, że nie sposób było mnie oderwać od tej serii książek. Cała seria opowiada o nastolatce o imieniu Amy, która dowiaduje się, że posiada nadprzyrodzone moce. Polecam nastolatkom :)

alouette | 2011-06-16

Zupełnie zapomniałam o serii „Replika” i dopiero Lubimy Czytać przypomniało mi, że kiedyś zaczytywałam się w tych książkach.

Byłam dumną uczennicą szkoły podstawowej, kiedy odkryłam na swoim osiedlu niewielką bibliotekę dziecięcą. To ona pozwoliła mi zagłębić się w niesamowity świat książek. Pamiętam, że kiedy sięgnęłam po „Replikę” zupełnie inaczej wyobrażałam sobie jej treść. Natomiast w żadnym razie nie czułam się zawiedziona po przeczytaniu pierwszej i kolejnych części serii. Jest to zwarta historia, napisana przyjemnym, łatwym w odbiorze językiem. Szczypta sensacji, garść dramatyzmu i kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji sprawiają, że czytając te książki nie mogłam się oderwać.

Nie mogę powiedzieć, żeby było to jakieś wielkie odkrycie literackie. W żadnym razie nie nazwałabym tej serii „ucztą bibliofila”. Natomiast myślę, że gdybym nadal miała 12 lat te książki cieszyłyby mnie i z chęcią bym do nich wracała.

Ashmir | 2014-08-16

Z Amy spotkałam się pierwszy raz. Mimo że mam aż 16 lat spodobała mi się ta książka. Jest napisana z luzem, takim przez który świetnie się tą książkę czyta. Amy jest realistyczną, młodą dziewczyną. Za karzdą kolejną serią coraz bardziej wczuwasz się w uczucia i wydarzenia w które pakuje się Amy. Czytając pierwszą część chcesz wiedzieć co będzie w następnym i tak dalej. Ta seria bardzo wciąga. Kilka miesięcy temu miałam chrapkę na kryminał, akuratnie natknęłam się na tę książkę. Jest świetna. Naprawdę polecam. :-)

Daję 7 gwiazdek, bo pamiętam, że będąc w gimnazjum byłam pod ogromnym wrażeniem tej serii. Sam fakt, że zapadła mi w pamięć na tak długi czas świadczy, że nie mogła być zła. Przeczytałam tylko kilka książek z tej serii, ale chętnie wróciłabym do nich, choćby po to by sprawdzić, czy nadal mają to "coś" :)

emancipate | 2014-01-19

Byłam zakochana w tej serii jako 14latka, pamiętam, że codziennie biegałam do biblioteki, żeby sprawdzić czy już jest "wolna" kolejna część :)

martakamyk13 | 2016-01-23

Seria książek z mojego dzieciństwa. Polecam książki, chodź są trudno dostępne.

yootsuu | 2013-09-18
Przeczytana: 2004 rok

bardzo lubiłam tę część, dużo się w niej działo. chyba od niej zaczęłam swoją przygodę z Repliką.

Kulkowa | 2013-03-31
Przeczytana: 09 lipca 2012

Dość szybko czyta się tą serię. Kartka po kartce i już. Nagle koniec książki.

klaudia | 2012-05-04
Przeczytana: 29 kwietnia 2012

Naprawdę świetna książka! Dobrze się czyta. Polecam !