W pogoni za Amy

2000-01-01
2000-01-01
Tomasz Wilusz
Replika Amy

Zdecydowanie lepsza część od poprzedniej. W tej książce o wiele więcej się działo, akcja nie zwalniała tempa, intrygi zostały całkiem nieźle skonstruowane (chociaż wszystkich można było się domyślić, w żadnym momencie nie zostałam zaskoczona). Czyta mi się tę serię szybko, przyjemnie i czuję do niej ogromny sentyment. Przypominają mi się czasy mojego dzieciństwa, gdy się w niej zaczytywałam z wypiekami na twarzy. Ode mnie 8/10. Skąd taka niska ocena na LC?

Seria książek z mojego dzieciństwa. Polecam książki, chodź są trudno dostępne.

Seria książek z mojego dzieciństwa. Polecam książki, chodź są trudno dostępne.

Daję 7 gwiazdek, bo pamiętam, że będąc w gimnazjum byłam pod ogromnym wrażeniem tej serii. Sam fakt, że zapadła mi w pamięć na tak długi czas świadczy, że nie mogła być zła. Przeczytałam tylko kilka książek z tej serii, ale chętnie wróciłabym do nich, choćby po to by sprawdzić, czy nadal mają to "coś" :)

Przeczytałam tą książkę w szkole podstawowej. Byłam zachwycona i pamiętam, że nie sposób było mnie oderwać od tej serii książek. Cała seria opowiada o nastolatce o imieniu Amy, która dowiaduje się, że posiada nadprzyrodzone moce. Polecam nastolatkom :)

Z Amy spotkałam się pierwszy raz. Mimo że mam aż 16 lat spodobała mi się ta książka. Jest napisana z luzem, takim przez który świetnie się tą książkę czyta. Amy jest realistyczną, młodą dziewczyną. Za karzdą kolejną serią coraz bardziej wczuwasz się w uczucia i wydarzenia w które pakuje się Amy. Czytając pierwszą część chcesz wiedzieć co będzie w następnym i tak dalej. Ta seria bardzo wciąga. Kilka miesięcy temu miałam chrapkę na kryminał, akuratnie natknęłam się na tę książkę. Jest świetna. Naprawdę polecam. :-)

Teraz Amy wie już wszystko o swojej przeszłości. Była po prostu wynikiem eksperymentów, łączenia genów i wysiłkiem wielu ludzi. Musi trzymać buzię na kłódkę, bo grozi jej niebezpieczeństwo, lecz musi z tym żyć. To dla niej bardzo trudne, że nie może wyjawić sekretu najbliższej przyjaciółce. Ale jednak wyjawia komuś sekret...

Według mnie było to strasznie bezmyślne z jej strony, czytając ten fragment łapałam się za głowę i pytałam "co ona robi?!". Lecz z drugiej strony dobrze ją rozumiem. Pewnie też bym tak postąpiła.

Ostetecznie wyjawiła swój sekret dwóm osobom, najbliższym jej sercu. Poza tym spotkała kolejną Amy, jednak nie nawiązała z nią kontaktu. Ciągle grozi jej niebezpieczeństwo i musi się strzec.

Kolejna część serii "replika" była przyjemną książką i dobrze się ją czytało.

Według mnie było to strasznie bezmyślne z jej...

Teraz daję 5, ale pamiętam, że w czasach liceum byłam w stanie zabić za serię o Amy:D

Byłam zakochana w tej serii jako 14latka, pamiętam, że codziennie biegałam do biblioteki, żeby sprawdzić czy już jest "wolna" kolejna część :)

cała seria rewelacja, czytałam to w gimnazjum i teraz chyba do tego wróce:)

cała seria rewelacja, czytałam to w gimnazjum i teraz chyba do tego wróce:)

Pamiętam, że jako nastolatka serię pochłonęłam błyskawicznie i ciężko było mnie od niej oderwać. Wspólnie z koleżanką wręcz ścigałyśmy się do biblioteki, by wypożyczyć te, których jeszcze nie czytałyśmy. Zdecydowanie warte polecenia.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa