Uczeń nekromanty: Dług

Okładka książki Uczeń nekromanty: Dług E. Raj
Okładka książki Uczeń nekromanty: Dług
E. Raj Wydawnictwo: Selfpublished Cykl: Uczeń Nekromanty (tom 1.6) Seria: Opowiadania z cyklu Uczeń nekromanty fantasy, science fiction
Uczeń Nekromanty (tom 1.6)
Opowiadania z cyklu Uczeń nekromanty
Selfpublished
2020-10-06
2020-10-06
Uczeń nekromanty E.Raj nekromanta magia wampir złodziej Dług erotyk

Okładka książki Autostopem przez tęczę Adrianna Buczek, Jakub Chilimończyk, Rafał Cywicki, Dalia Grodzka, Lena Kuran, Maciek Kwietniewski, Joanna Przygodzka, E. Raj, Zuzanna Śliwa, A. Szydlik, Wiktoria Szydłowska, Ewa Tomaszewicz, Milena Wójtowicz
Autostopem prz... Adrianna Buczek, Ja...
Okładka książki Tryzna. Antologia słowiańska Piotr Barej, Silke Brandt, Jarosław Dobrowolski, Krzysztof Dzieniszewski, Paweł Famus, Camille Gale, Artur Grzelak, Małgorzata Lewandowska, Tadeusz Oszubski, Olaf Pajączkowski, Jacek Pelczar, Franciszek Piątkowski, E. Raj, Maciej Szymczak, Flora Woźnica, Magdalena Zawadzka-Sołtysek
Tryzna. Antolo... Piotr Barej, Silke ...
Okładka książki (Nie)realna magia D. B. Foryś, Patrycja Fraj, Camille Gale, Ewelina Kasiuba, Martyna Ludwig, Katarzyna Muszyńska, Marek Pawłowski, Joanna Krystyna Radosz, E. Raj, Sandra Rozbicka, Ludka Skrzydlewska, Grzegorz Wielgus
(Nie)realna magia D. B. Foryś, Patryc...

To co najlepsze w świecie "Ucznia nekromanty" doprawione sporą dozą smacznej i namiętnej erotyki. W momencie kiedy wydawało się, że niczego nie trzeba już do świetnej konstrukcji dodawać, pojawił się "Dług". Lektura zachęca do poznania kolejnej pozycji w dorobku autorki - opowiadania z antologii horroru erotycznego Tabu 2 . Polecam wszystkim miłośnikom uniwersum.

Uwielbiam twórczość tej autorki i polecam z całego serca wszystko, co wyszło spod jej pióra. Dług jest dość obszernym opowiadaniem, które pozytywnie mnie zaskoczyło. Nie przepadam za erotyką w fantastyce, ale sceny erotyczne w tym opowiadaniu są bardzo umiejętnie opisane i nie miałam ochoty wywracać przy nich oczami.

"Gdy miała szesnaście lat, była, owszem, piękna i świeża, ale beznadziejnie
niedoświadczona i nieświadoma siebie. Dwadzieścia lat sporo zmieniło."
Bardzo sobie cenię to, że książka jest skierowana do dojrzałych czytelników i mogłam w niej odnaleźć to jak wspaniałą różnicą jest " Świadomość siebie".
Książka , jak pozostałe części​ jest w każdym fragmencie przemyślana, łamie wiele tematów tabu, daje niezwykle spojrzenie na codzienność.
Mimo iż to erotyk to fabula skłania do wielu refleksji. Po za tym autorka skutecznie zabiera nas od rzeczywistości pełnej wyzwań w świat instynktów , przeżywać fascynację.

"Gdy miała szesnaście lat, była, owszem, piękna i świeża, ale beznadziejnie
niedoświadczona i nieświadoma siebie. Dwadzieścia lat sporo zmieniło."
Książka , jak pozostałe części​ jest w każdym fragmencie przemyślana,...

Rok temu odkryłam bardzo pasującą do mojego gustu serię powieści i opowiadań autorstwa E.Raj. Jest tajemniczo, mrocznie, szokująco, brutalnie i są nekromanci – temat raczej zakulisowy w innych fantasy, a tu wychodzący na pierwszy plan. Po przeczytaniu pierwszego tomu „Ucznia nekromanty” chciałam zgłębić się w uniwersum, więc sięgnęłam po historie uzupełniające, z których można dowiedzieć się więcej na temat głównych bohaterów, jak i wielu wątków pobocznych (legalnie do pobrania ze strony autorki). Jedną z nich jest rozdział dodatkowy „Dług”. Zostałam ostrzeżona, że minipowieść (bo ma ok. 90 stron) jest tylko dla czytelników pełnoletnich, bo są tam sceny erotyczne, niemniej sięgnęłam po nią, bo tego typu wzmianki nie są rzadkością w fantastyce i łatwo na nie natrafić, nieraz niezamierzenie. Dark fantasy jest akurat tutaj mało, ogólnie akcji też, ale są za to ciekawie opisane rozterki moralne Rothgara. Przyznam, że nie polubiłam za bardzo tej postaci w głównej książce, bo wydawała się zła i egoistyczna, gotowa poświęcić masę żyć tylko po to, by spełnić własne ambicje. Tutaj nieco zmieniłam o niej zdanie, bo okazało się, że choć Rothgar jest liczem, ma jak najbardziej ludzkie uczucia! Poproszony o pomoc potrafi pomagać, jest zdolny do przepraszania za błędy (nawet jak potrzebuje lat, aby do tego „dorosnąć”),analizuje swoje postępowanie, wyciąga wnioski, no i potrafi jak nikt inny w mieście robić dobrze ;)
Niemal całą powieść przeczytałam, stojąc w kolejce do banku (otwierali o 9:30, a z powodu…. Plagi po 8.00 już był sznur klientów). Chichotałam przy zdziwionych ludziach, bo znaczny fragment tekstu to komedia. Zadurzona w Rothgarze i nieświadoma jego umiejętności bohaterka bardzo się wstydzi, gdy pewna sprawa wychodzi na jaw. Ja sama na jej miejscu schowałabym się gdzieś w piwnicy pod plandeką i została tam na długo ;) O co chodzi – warto się przekonać. Banan pojawił się również na twarzy przy pewnym nawiązaniu do „Harrego Pottera i Zakonu Feniksa”. Oprócz komizmu jest też poważniejsza część, w której Rothgar spogląda na swoje życie i dochodzi do pewnych przykrych wniosków. Czy zrobi to, co planuje? Zapewne okaże się to w kolejnym tekście od E.Raj.
Co do scen miłosnych są rzeczywiście mocne, w każdym razie nieprzeznaczone dla młodszych czytelników. Natomiast dorośli – poruszę się częstować niczym wybornym winem na weselu! Są sugestywne, drobiazgowe i przedstawione jak w rzeczywistości, bez ozdobników, gdzie miłość i młodzieńcze uczucia wcale nie muszą grać głównej roli. Grey i 365 dni się chowają (w pozytywnym dla E.Raj znaczeniu oczywiście).
Choć jestem zwolenniczką wartkiej akcji i bijatyk, tekst czytało mi się świetnie, stale chciałam wiedzieć, co będzie dalej. Wzbudzał różne emocje. Język sprzyja szybkiemu czytaniu. I jak w przypadku innych książek, i tu autorka samodzielnie zrobiła perfekcyjną okładkę. Daję więc wysoką ocenę, bo świetnie się przy tym bawiłam. Z miłą chęcią sięgnę po kolejne teksty E.Raj, a fajnie by było zapoznać się z większą ilością tego typu pozaskalowych opowiadań ;)

Jestem fanką wszystkiego, co wychodzi spod pióra E.Raj, a "Dług" sprawił mi podwójną przyjemność.
I nie, wcale nie przez szczegóły swojej anatomii :P

Jest to całkiem sporych rozmiarów opowiadanie dla dorosłych, w którym autorka pokazuje się z nieco innej strony. No i okazuje się, że erotyka w dark fantasy doskonale jej wychodzi. Czytając "Dług", świetnie się bawiłam, a Rothgar tylko umocnił się na pozycji mojego ulubieńca....

• Fantasy chcę przeczytać
  • Nowe serie kontynuacja