Dolina mgieł i róż

Okładka książki Dolina mgieł i róż Agnieszka Krawczyk
Okładka książki Dolina mgieł i róż
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Magiczne miejsce (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Magiczne miejsce (tom 2)
Filia
2020-10-21
2014-09-10
9788381951043
literatura polska

Podobnie jak pierwsza część. Przyjemna, relaksująca historia - sięgam po kolejną część

Jesli szukasz ksiazki latwej do czytania, bez wysilku umyslowego i przede wszystkim jestes osoba otwarta na slodycz, ktora sprawia ze trzewia sie przekrecaja to ksiazka jest dla ciebie.
Niestety moj zoladek nie jest przyzwyczajony do tej ilosci lukru i optymizmu i bezmiernej plycizny opisu olbrzymiej milosci i niestety mialam problemy z trawieniem (i ksiazki i jedzenia przy czytaniu).
Mysle ze to moja pierwsze i ostatnie spotkanie z ta autorka.

Aż szkoda, że takich miejsc nie ma i mnie tam nie ma. Wszystko jest nieco zbyt sielankowe, ale czyta się szybciutko i bardzo sympatyczne są odwołania do do innych lektur i filmów. Nastraja pozytywnie.

Po dość nudnawej pierwszej części cyklu, ta bardzo mi się podobała. Lekka, miła treść poprawiająca humor.

Książka mnie wciągnęła na maksa , zabieram się za następną część. Polecam

Książka mnie wciągnęła na maksa , zabieram się za następną część. Polecam

1964

Nie dziwię się, że Sabina polubiła mieszkańców pałacu i zapragnęła zamieszkać w pobliżu. Sama chętnie przeniosłabym się w te okolice, poznała hrabinę Tyczyńską, Milę, Julinkę oraz innych mniej lub bardziej ekscentrycznych panów z ich otoczenia. Przyznam, iż początkowo Sabina rodziła we mnie mieszane odczucia, ale jej zaangażowanie w poprawę stosunków Marka z mieszkańcami pałacu, a przede wszystkim jej stosunek do Julinki spowodowały, że polubiłam ją.
Po raz kolejny Pani Agnieszka Krawczyk zadbała o odpowiednią amplitudę emocji u czytelników i to spowodowało, że z jednej strony nie mogłam przerwać lektury, chcąc wiedzieć, co było dalej. Z drugiej chciałam maksymalnie przedłużyć czas spędzony w dolinie i okolicach.

Urzekła mnie swoją magicznością, nęci zmysły opisami zapachów kwiatów. Porusza również ważny temat odnośnie osób ze spektrum autyzmu za co ukłony dla autorki.

Chociaż pierwsza część cyklu podobała mi się to ta jest zdecydowanie lepsza i ciekawsza. Sympatyczni bohaterowie z pierwszej książki o "Magicznym miejscu" nadal budzą moje pozytywne uczucia ale pojawienie się Sabiny Południewskiej zdecydowanie ożywiło społeczność Idy. A i pozytywne zakończenie jest dla mnie ważne, ponieważ takie właśnie lubię. Ludzie po przejściach mają także prawo do szczęścia i miłości. Szybko sięgnę po kolejną część cyklu.

Książka ma w sobie coś magicznego jest bardzo zmysłowa i można powiedzieć zapachowa. bardzo mi się podobała

Sabina Południewska przybywa do kameralnego, pałacowego hoteliku „Pod Graalem i Różą” w poszukiwaniu natchnienia do napisania następnej powieści. Poznaje okolicznych mieszkańców, angażuje się w lokalne problemy, pomaga innym ale też sama zmienia się pod ich wpływem. Ciepła, sielankowa, idylliczna opowieść, choć pod koniec trochę ckliwa. Lektura przyjemna w odbiorze, poprawiająca nastrój.

• Agnieszka Krawczyk