Dolina mgieł i róż

Okładka książki Dolina mgieł i róż
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Magiczne miejsce (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książka mnie wciągnęła na maksa , zabieram się za następną część. Polecam

Książka mnie wciągnęła na maksa , zabieram się za następną część. Polecam

Nie dziwię się, że Sabina polubiła mieszkańców pałacu i zapragnęła zamieszkać w pobliżu. Sama chętnie przeniosłabym się w te okolice, poznała hrabinę Tyczyńską, Milę, Julinkę oraz innych mniej lub bardziej ekscentrycznych panów z ich otoczenia. Przyznam, iż początkowo Sabina rodziła we mnie mieszane odczucia, ale jej zaangażowanie w poprawę stosunków Marka z mieszkańcami pałacu, a przede wszystkim jej stosunek do Julinki spowodowały, że polubiłam ją.
Po raz kolejny Pani Agnieszka Krawczyk zadbała o odpowiednią amplitudę emocji u czytelników i to spowodowało, że z jednej strony nie mogłam przerwać lektury, chcąc wiedzieć, co było dalej. Z drugiej chciałam maksymalnie przedłużyć czas spędzony w dolinie i okolicach.

Urzekła mnie swoją magicznością, nęci zmysły opisami zapachów kwiatów. Porusza również ważny temat odnośnie osób ze spektrum autyzmu za co ukłony dla autorki.

Chociaż pierwsza część cyklu podobała mi się to ta jest zdecydowanie lepsza i ciekawsza. Sympatyczni bohaterowie z pierwszej książki o "Magicznym miejscu" nadal budzą moje pozytywne uczucia ale pojawienie się Sabiny Południewskiej zdecydowanie ożywiło społeczność Idy. A i pozytywne zakończenie jest dla mnie ważne, ponieważ takie właśnie lubię. Ludzie po przejściach mają także prawo do szczęścia i miłości. Szybko sięgnę po kolejną część cyklu.

Książka ma w sobie coś magicznego jest bardzo zmysłowa i można powiedzieć zapachowa. bardzo mi się podobała

Książka przenosi nas do magicznego miejsca, super się czyta, lubię takie klimaty

Po przeczytaniu pierwszej części nie mogłam się oprzeć sięgnięciu po kolejną. I z jednej strony cieszę się, że nie mam chwilowo kolejnych części, bo mój czas na czytanie jest mocno ograniczony, a z drugiej strony, szkoda, że nie mogę dłużej pobyć w magicznym miejscu.
W tej części poznajemy pewną bardzo poczytną pisarkę, osobę chociaż bardzo znaną i niezależną finansowo, to chyba bardzo samotną.
Jeżeli ktoś nie czytał tomu 1, to dobrze, aby nadrobił, ale jeżeli wcześniej wpadł mu w ręce tom 2, to śmiało może zacząć lekturę, ponieważ autorka tak wplotła w fabułę wątki pierwszej części, że nie ma dezorientacji w trakcie czytania.
Jest to wprawdzie kontynuacja, ale w tej części czytelnik skupia się właściwie na nowej postaci. Oczywiście pojawiają się również osoby odgrywające w tomie 1 kluczowe role, ale są tutaj jakby dopełnieniem, czymś w rodzaju tła.
Fabuła główna skupia się na pisarce, która przyjechała do pensjonatu, aby ukończyć książkę. Stara się „obudzić” swoją wenę twórczą, która ostatnio trochę ją zawodzi. Zarówno wydawca jak i czytelnicy czekają na nową powieść, którą autorka pisze pod pseudonimem, dlatego w pensjonacie nikt tak naprawdę nie wie kim jest, bo opinie na temat jej książek są mocno podzielone.
I po raz kolejny autorka udowadnia jak wiele mogą wnieść do książki ciekawe osobowościowo postacie bez względu czy są pozytywne czy negatywne z zachowania.
Ciekawie została przedstawione w powieści postać dziewczynki dotkniętej autyzmem, a konkretnie zespołem Aspergera. Dla wielu ludzi wciąż jest to coś niezrozumiałego. Często takie dzieci postrzegane są jako źle wychowane lub ograniczone umysłowo, a tak naprawdę są to bardzo inteligentne, mądre, empatyczne i uczuciowe osoby.
Autorka wplotła w fabułę również wątek samotnego rodzicielstwa, a dokładnie pisząc, młodego wdowca, który samotnie wychowuje autystyczną córeczkę. Myślę, że zarówno ojciec jak i dziewczynka są to postacie, których nie można nie polubić.
Moim zdaniem, mimo kilku dramatycznych momentów jest to powieść, która ma w sobie wiele optymizmu. Muszę przyznać, że świetnie się przy niej wyciszyłam.
Autorka w ciekawy sposób pokazuje zarówno przyjaźń jak i zwykłe znajomości. Przedstawia jaką siłą dysponuje solidarność i jak łączy ludzi różnych środowisk.
Najbardziej jednak zauroczył mnie w tej książce obraz wsi, zarówno jako przestrzeni jak i ludzi będących jej społecznością. Malowniczo opisane okolice pól różanych, parku czy łąk, wzbudzały we mnie chęć wyrwania się z domu i poszukania takich miejsc w okolicy.
Kiedy polecono mi książki z tej serii, pomyślałam sobie, że czytałam już takich powieści pewnie dziesiątki, ale skoro polecają to warto je poznać. I nie zawiodły mnie te dwie części. Mam nadzieję, że wkrótce uda mi się dotrzeć do kolejnych, chociaż mój „stosik wstydu” sięga już bardzo wysoko 😉 Ale po przeczytaniu tomu 2 z serii „Magiczne miejsce” myślę, że z przyjemnością sięgnę nie tylko po kolejne tomy, ale również po inne książki autorki.

Właśnie dlatego czytam... Piękna opowieść, która magicznie przenosi mnie w inne miejsce.

Super

Super

Przepiękna opowieść. Każda kolejna powieść Pani Agnieszki Krawczyk mnie zachwyca. Jest to moja ulubiona autorka, potrafi łapać za serce. Ciężko oderwać się od jej książek.