Darmowe dodatki Edytuj książkę
literatura polska
Ag2S

Pewnego wieczoru pod koniec lata Sabina Południewska stanęła w drzwiach pałacyku „Pod Graalem i Różą” Potrzebowała natchnienia, które pozwoli jej skończyć kolejną powieść. Gospodynią pensjonatu okazała się sympatyczna Mila Mossakowska, a jego gośćmi, ekscentryczna kuzynka Carmen, profesor Niewiara, wyjątkowy oryginał, oraz pułkownik Janicki, leciwy mężczyzna, który nie stracił młodzieńczego...

oraz pułkownik Janicki, leciwy mężczyzna, który nie stracił młodzieńczego wigoru.

Sabina poddała się urokowi pięknej doliny i czarowi jej mieszkańców. Dzień po dniu otwierała się na nowe doznania, a świat stawał się piękniejszy.
Zawiązała przyjaźń z Teklą Tyczyńską, hrabiną, która stworzyła oszałamiające różane kosmetyki. Spotkała przyjaciela, lekarza, wdowca, który samotnie wychowywał córeczkę, Julinkę.

Sabina znalazła więcej, niż mogła by marzyć. Ale przyszedł dzień wyboru. Czy piękna pisarka posłucha głosu serca?

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

Kasiek | 2015-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Kolejna książka o potrzebie ucieczki z wielkiego miasta i pędzącej cywilizacji na pogrążoną w spokoju wieś, w celu odnalezienia własnej tożsamości. Główna bohaterka w krótkim czasie przechodzi cudowną przemianę wewnętrzną, co wydaje się niewiarygodne i przypomina fabułę bajki. Opisy przyrody, charakterystyki bohaterów i wyszukane imiona niektórych postaci również stwarzają magiczny klimat baśni. Mimo, że rzecz dzieje się współcześnie, to można odnieść wrażenie jakby dotyczyła minionej epoki. Akcja jest wartka, czasami zaskakuje, natomiast emocje i przeżycia bohaterów ujęte są w pigułce. Fabuła nie jest zbyt wyszukana, a zakończenie oczywiste, niemniej jednak jest to ciepła i optymistyczna lektura, którą czytało się z przyjemnością.

Ela | 2014-09-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 września 2014

Książka przepełniona zapachami i obrazami przyrody. Bajka dla dużych dziewczynek, ale jakże urokliwa.

Każdy ma takie miejsca literackie, w których dobrze się czuje. Dla mnie powrót do Idy – „Magicznego miejsca” – był jak wizyta u dawno niewidzianych przyjaciół. Z ogromną przyjemnością zagłębiłam się w perypetie niezwykłych mieszkańców nietuzinkowej wioski, gdzieś na krańcu Polski.

„Dolina mgieł i róż” to książka o lęku, o przełamywaniu ograniczeń i o poszukiwaniu własnej tożsamości. O tym, jak ważna jest pomoc i wsparcie innych. I że do budowania pozytywnych kontaktów z innymi ludźmi niezbędna jest szczerość wobec samego siebie.

Mamy tu troszkę romansu, ciut sensacji i mnóstwo odniesień literackich i filmowych. Sympatycznych, zróżnicowanych bohaterów. Piękne opisy przyrody serwowane czytelnikowi nienachalnie, jakby przy okazji ważnych wydarzeń. I mnóstwo zapachów – przede wszystkim przyrodniczych oraz kosmetycznych, ale także i kulinarnych.

To nic, że niektórzy bohaterowie...

Kolejną część o mieszkańcach Idy i ich gościach przeczytałam również bez przykrości. Zgadzam się z tymi czytelnikami, którzy zauważyli,że nie fabuła jest tutaj najistotniejsza. Rzeczywiście, mocną stroną tej książki jest nastrój - wywoływany podczas lektury przez niemal namacalne wrażenie widzenia kolorów i czucia zapachów. Jako niepoprawnej romantyczce odpowiada mi ten obraz pełen róż, mgieł, opisów poranków, wieczorów, szalejących burz - a nade wszystko pięknych wnętrz. Jedynym, co jednak nieco mnie irytowało, to -moim zdaniem- nadużywanie przez bohaterów cytatów z literatury. Osobiście też bardzo lubię otaczać się ludźmi inteligentnymi, wykształconymi i oczytanymi- sprawia mi też wielką frajdę przysłuchiwanie się tym, którzy wiedzą dużo więcej ode mnie - ale jakoś nie miałam do tej pory okazji spotkać takich, którzy dosłownie "jak z rękawa" sypią cytatami- i w książce wydało mi się to nienaturalne, bo przesadzone.
Jednak z ochotą sięgnę po trzeci tom serii, aby dowiedzieć się,...

wiejskifilozof | 2016-01-23

Oj,takiej książki było mi trzeba.Za dużo morderstw ostatnio.W moim literackim życiu.
Na pewno pobyt w tym miejscu,spowodował że literacko się wyciszyłem.
Poznałem kilku fajnych ludzi.
Zwłaszcza Sabinę,hm.Żeby była postacią prawdziwą,chętnie bym ją zaprosił na pyszne czekoladowe lody.
Książka lekka i łatwa.
I cudownie wycisza.

andzia12 | 2015-07-16
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 16 lipca 2015

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą książką! Niespodziewałam się, że będzie sie taka dobra!
akcja toczy się malowniczych letnich rejonach, gdzie jest pełno róż, lasów i spokoju. Główna bohaterka Sabina trafia do pałacyku, aby napisać swoją najnowszą książkę. Tam też przeżywa swoją wewnętrzną przemianę, ale i poznaje pewnego doktora... oraz jego uroczą córeczkę.
Jets to powieść o miłości, pięknie przyrody i nie tylko...
Idealna na porę letniego relaksu.
Gorąco polecam, akurat na wakacje!

basik | 2016-07-16

Dalsze losy bohaterów "Magicznych miejsc", do których dołączają nowe postacie, nowe sytuacje, nowe problemy.
Goście pałacu jak zwykle u autorki trochę zwariowani, z niektórymi trudno wytrzymać, inni śmieszą i bawią.
Główna nowa bohaterka to Sabina, autorka poczytnych powieści, która pracuje nad nową książką. I nagle atmosfera która panuje w tej niewielkiej miejscowości wpływa korzystnie nie tylko na jej "niemoc twórczą" ale również zmienia jej osobowość.
I znowu irytowało mnie (podobnie jak w poprzedniej części) często pojawiający się bohaterowie z innych książek i filmów, złote myśli, aforyzmy i tym podobne ozdobniki, które nic nie wnoszą do fabuły.
A sama fabuła nie jest jakaś porywająca. Taka o wszystkim i o niczym.
Jest nawet wątek miłosny, chociaż przewidywalny, to potraktowany tak trochę po macoszemu.
Sympatyczna , ciepła i optymistyczna powieść obyczajowa , napisana z humorem, sympatyczni bohaterowie których można polubić.
A intencją autorki było chyba pokazanie, że czasami...

Gosia | 2016-07-18
Na półkach: Przeczytane, ROK 2016
Przeczytana: 18 lipca 2016

Kontynuacja Magicznego miejsca. Do wyremontowanego pałacyku "Pod Graalem i Różą" przybywa pisarka Sabina Południewska. Przyjazna atmosfera panująca wśród ludzi w pałacyku i miasteczku sprawia, ze stopniowo Sabina adoptuje się w tym miejscu, zaprzyjaźnia, zakochuje. Czytając poczułam zapach tych róż i kosmetyków wytwarzanych przez panią Teklę. Zabieram się za ciąg dalszy... bo czyta się rewelacyjnie

Justyna Antoniewicz | 2017-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2017

Poznajemy Sabinę Południewską autorkę najpoczytniejszych książek, kobietę bardzo zmanierowaną, egoistyczną, pisarkę romansów,ale ostatnio coś słabo idzie pisanie pisarce. W tej malowniczej, uroczej miejscowości o nazwie Ida postanawia wyruszyć do pięknego pałacyku "Pod Graalem i Różą" by dokończyć swoją nową kolejną powieść w ciszy, w całkowitym skupieniu, koncentracji i spokoju.
Tutaj poznaje Milę Mossakowską przemiłą, sympatyczną właścicielkę pięknego pensjonatu oraz niecodziennych gości, wyjątkowych, oryginalne osobowości, umilają przyjemny pobyt w tym ustronnym, zacisznym miejscu.To wspaniałe, niezwykłe miejsce odmienia na nowo Sabinę zmienia z zimnej, wyrachowanej, zarozumiałej paniusi, zadufanej mocno w sobie damulkę w zupełnie inną osobę, miłą, serdeczną, życzliwą, ciepłą oraz serdeczną.Szybko zjednuje sobie sympatię i szacunek współmieszkańców, jest przez wszystkich lubiana,bardzo stara się każdemu pomóc nawet sąsiadowi przy rozwiązywaniu jego konfliktów, a każdy nowy dzień...

Książkę zakupiłam podczas przerwy świątecznej w ramach projektu poszukiwania nowych polskich autorek.

Przeczytałam i nie mogę powiedzieć aby coś mnie zachwyciło. Przewidywalna mocno. Historia dobra i poprawna, niestety od początku zlała się z całą resztą podobnych. Jednak rozumiem dlaczego się może podobać. Po następną pozycję autorki nie sięgnę.

Dwie rzeczy irytowały mnie najbardziej. Pierwsza to ta przewidywalność wątków, zagubiona kobieta z miasta ucieka do urokliwej doliny na wsi, spotyka wdowca z powiedzmy problematycznym dzieckiem, ona jedna to dziecko naprawdę rozumie i może pomóc, na miejscu jest wielu orginałów, bohaterka zrzuca swoją skorupę i odkrywa samą siebie czytając Jane Austen... Ile razy to już było? Nie chcę czytać ciągle tej samej książki. Również wydawało mi się że autorka mówi do mnie, oznajmia mi autorytatywnie to i tamto zamiast mi to pokazać, pozwolić odkryć.

Drugą rzeczą, która najpierw mnie dziwiła, potem irytowała, a później śmieszyła były przypisy....

Biblioteczka Rudej | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Niby temat oklepany i banalny,ale ta książka aż pachnie.Czytając ją miałam wrażenie,że czuję delikatny zapach róż.Cieszę się przeogromnie,że to nie koniec