Dwór skrzydeł i zguby

Okładka książki Dwór skrzydeł i zguby Sarah J. Maas
Okładka książki Dwór skrzydeł i zguby
Sarah J. Maas Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna Cykl: Dwór cierni i róż (tom 3) romantasy
romantasy
Dwór cierni i róż (tom 3)
A Court of Wings and Ruin
Biblioteka Akustyczna
2017-11-30
2017-11-30
Jakub Radzimiński
fantastyka literatura amerykańska

Miałam okazję ponownie przeczytać ,,Dwór skrzydeł i zguby’’. Przyjemnie było zrobić reread tej serii. Wracamy na Dwór Wiosny, w którym główną bohaterkę czeka niełatwe zadanie. Musi zdobyć jak najwięcej informacji o działaniach Tamlina oraz króla Hybernii. Przygotujcie się na wiele spisków, intryg oraz tajemnic.

Czasami odnosiłam wrażenie, że autorka już sama nie wiedziała, w jakim kierunku chce iść. Zbyt dużo rzeczy się działo, w krótkim odstępie czasowym. Akcja była dynamiczna, pojawiło się wiele plot twistów.

Spodobało mi się w tej części to, że otrzymujemy taką różnorodność postaci. Nie skupiamy się tylko na tych głównych, ale również drugoplanowych. Wielu z nich zaskarbiło sobie moją sympatię. Kocham to w jaki sposób przedstawiono siostrzaną miłość. W końcu Tamlin zaczął być tą samą osobą, którą poznałam w pierwszym tomie. Sarah J Maas świetnie opisała sceny batalistyczne. Czułam się jakbym razem z bohaterami brała w nich udział.

Czasami odnosiłam wrażenie, że autorka już sama nie...

Ryszard w formie.

Ryszard w formie.

Ta seria skradła część mojej duszy, i z pewnością zostanie tam na długo. Po przeczytaniu okrutnego długo nie mogłam znaleźć nic dobrego, miałam ogromny zastój. Po dwory sięgnęłam tak naprawdę przypadkowo, pierwsze dwa tomy pochłonęłam w kilka dni a ten.. bałam się go kończyć.

Wszytko co tu się dzieje, już od pierwszych stron to jest inny rodzaj magii. Fabuła nabiera tempa, jest milion ciekawych wątków oraz oczywiście ukochani bohaterowie. Nie zliczę ile razy płakałam podczas czytania tego.

Zanim przebrnęłam przez nieznośne fochy siostr głównej bohaterki to wojna się już skończyła.

W kolejnej części sagi o Feyrze autorka kontynuuje epicką opowieść, wprowadzając czytelników w wir śmiertelnie niebezpiecznej gry. Powrót do Dworu Wiosny nie oznacza dla Feyry spokoju, a jej zd determinacja w zdobywaniu informacji stawia ją w centrum przewrotnej rozgrywki.

W obliczu groźby ze strony króla Hybernii, wojna staje się nieunikniona, a Feyra ponownie musi stawić czoła trudnym decyzjom i poszukiwać sojuszników w nieprzewidywalnych miejscach. Opisane wydarzenia obiecują emocjonujące starcia i niebezpieczne intrygi.

Warto zauważyć, że choć początki sagi mogą sprawiać wrażenie trudnych do przejścia, autorka zaskakuje czytelników zwrotami akcji i niespodziewanymi momentami. Dynamika opowieści zdaje się być utrzymana, a postacie nadal ewoluują, co przysparza dodatkowej głębi fabule.

Czytelnicy, którzy pokonali początkowe trudności i zakochali się w poprzednich tomach, z pewnością znajdą w tej części kolejną porcję emocji, intryg oraz trzymającej w napięciu akcji. Świat Prythian staje się coraz bardziej skomplikowany, a losy bohaterów zaczynają nabierać nowych, nieoczekiwanych wymiarów.

W...

Znacie to uczucie kiedy zakończenie książki jest tak dobre, że od razu sięgacie po kolejną część? Mimo że jest 2 w nocy, a rano trzeba iść do pracy? To byłam ja i początek mojej przygody z „Dworem Skrzydeł i Zguby” 😂 Czy miałam niesamowicie wysokie oczekiwania? Tak. Czy zostały spełnione? Oh i to w jakim stylu!

Akcja rozpoczyna się niemalże w tym samym miejscu, w którym przerwaliśmy. Od razu wpadamy w wir wydarzeń i intryg, których obserwowanie dostarcza ogromną satysfakcję. Fabuła rozpoczyna się z wysokiego C i przez całą książkę praktycznie nie zwalnia. Ilość dramy i zwrotów akcji przyprawia o zawrót głowy, a jednoczenie obserwowanie tego szaleńczego biegu wydarzeń dostarcza niesamowitej frajdy. Podczas czytania co chwilę towarzyszyła mi myśl: co jeszcze??? Co jeszcze może pójść nie tak??? I za każdym razem autorka zaskakiwała mnie kolejną przeszkodą- i na maxa satysfakcjonującym jej pokonaniem. Za niektóre rozwiązania fabularne- czapki z głów.

Jeszcze bardziej pokochałam i przywiązałam się do bohaterów. Rhys, Feyra, Cass, Az, Mor i Amarena dołączyli do listy moich ulubionych postaci wszech czasów, a interakcje między nimi powodowały u mnie dzikie napady śmiechu ❤️
Kocham ten świat, tą historię całym sercem, i chociaż nie jest to książka bez wad- to mam je w nosie, „Dwór Skrzydeł i Zguby” dał mi zbyt wiele radości by w ogóle poświęcać im uwagę ;)

Akcja rozpoczyna się niemalże w tym samym miejscu, w którym...

O Jezu, nie wiem czemu ludzie mówią że 2 część jest lepsza, ta mnie przekonała całym sercem zwłaszcza ostatnie strony, znowu trzeba się trochę przebić przez pierwsze jakieś 400 stron ale jest to aż takie żmudne jak w Dworze Mgieł i Furii. Arcydzieło

Chyba najlepsza część z książek z cyklu przeczytanych do tej pory. "Pożarłam" 700 stron tego e-booka w 10 dni!

Uwielbiam! Kolejna genialna część niesamowitej i wciągającej historii, pełnej magii, mroku i zawirowań miłosnych. Autorka zaskakuje i w fenomenalny sposób kończy historię Feyry i Rhysa. Co tu dużo mówić, kawał dobrej fantastyki z wątkiem romantycznym.

Poprzednia cześć była rewelacyjna, ta bardzo słaba, w szczególności za sprawą "wciągnięcia" w historię sióstr głównej bohaterki. Postać Nesty jest bezwartościowa i nic nie wnosząca i zbyt dużo książki zostało jej poświęcone. Tłumaczenie jej traumą mnie nie przekonuje, każdy bohater tam miał traumę, a zachowuje się normalnie. Te opisy, w których Nesta wielce "chciała się rzucić do gardła" Feirze, kiedy ta podchodziła do Elainy były conjamniej durne biorąc pod uwagę, że w pierwszej części, to Feyra żywiła je obie i o nie dbała. Generalnie świat piękny, historia miłosna ciekawa, ale wprowadzenie do historii sióstr zepsuło całą magię i książka stała się meh. Obecnie czytam kolejną część, które jest głównie o Neście i uważam, że jest to ogromna starta czasu, papieru i pieniędzy.

Bardzo dużo emocji przyniosła mi ta część, czasami nawet niektóre rzeczy czy działania bohaterów były dla mnie mega irytujące np. Mor i cała ta sprawa z Azrielem jakby nie kupuje tego wyjaśnienia sprawy jakie padło w książce xD 🙈 dla mnie powód który został podany i niby miał w jakiś sposób wytłumaczyć zachowanie Mor moim zdaniem jest serio słaby i absolutnie nie usprawiedliwia jej bardzo dziecinnego zachowania i chyba ono wkurzało mnie najbardziej bo niby kobita ma 500 lat a zachowuje się jak 15 latka. Poza tym książka super ❤️ zakończenie oczywiste ale tu akurat to bardzo dobrze 😉 czytając tego typu książki raczej wolę oczywiste i oklepane happy endy niż jakieś dramaty lub smutne zakończenia. Chętnie sięgnę po dalsze części jestem bardzo ciekawa co dalej z Nestą i Kasjanem, chociaż przyznaje że nie jestem fanką tak rozbudowanych uniwersów jak to nam w tym przypadku serwuje S.J.Mass i trochę przeraża mnie ilość i grubość książek z serii Ksieżycowe Miasto które będę musiała przeczytać żeby rozumieć co dalej będzie się działo w Dworach 😔 🥺 Jakaś część mnie czuję się nieelegancko zmuszona do zakupu innych książek autorki.