Zgłosuj na książki roku 2017

Dwór skrzydeł i zguby

Tłumaczenie: Jakub Radzimiński
Cykl: Dwór cierni i róż (tom 3)
Wydawnictwo: Uroboros
A Court of Wings and Ruin
raven

Długo oczekiwana trzecia część bestsellerowego cyklu Sarah J. Maas Feyra powraca do Dworu Wiosny, zdeterminowana by zdobyć informacje o działaniach Tamlina oraz potężnego, złowrogiego króla Hybernii, który grozi, że rozgromi cały Prythian. Jednak by to osiągnąć, musi najpierw rozegrać śmiercionośną, przewrotną grę… Jeden poślizg może zniszczyć nie tylko Feyrę, ale też cały jej świat. W obliczu...

Długo oczekiwana trzecia część bestsellerowego cyklu Sarah J. Maas
W obliczu wojny, która ogarnia wszystkich, Feyra znów musi decydować, komu może ufać i szukać sojuszników w najmniej oczekiwanych miejscach. Niebawem dwie armie zetrą się w krwawej, nierównej walce o władzę.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/

mclena | 2017-10-31
Przeczytana: 31 października 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Nawet w przypadku istot nieśmiertelnych w życiu nie było dość czasu, by marnować go na nienawiść."

Wow.

Zakończenie naprawdę takie na jakie zasługuje ta historia.

Początek był bardzo interesujący, zwłaszcza po tym jak skończył się "Dwór mgieł i furii", czyta się z prędkością światła, potem jednak wpada dużo planowania, omawiania strategii i mimo że jest nadal ciekawie, to odnotowałam troszkę jednak mniej akcji, potem schemat się powtarza, by... zakończyć z przytupem! Brawo! Bardzo, ale to bardzo mi się podobał cały cykl "Dworu" i nie sądziłam, że to powiem, ale czekam na kolejne tomy, które będa opisywały losy innych bohaterów, których tutaj częsciowo juz poznalismy, bo nie wyobrażam sobie nie wiedzieć, co się z nimi stało. Jedyne co mam autorce do zarzucenia, to to, że mogła rozprzestrzenić jednak sidła śmierci - wyszłoby moim zdaniem atrakcyjniej, zwłaszcza, że pole do popisu miała spore. Cieszę się, że zaczekałam na tom trzeci i dopiero wtedy podjęłam się czytania -...

Dorota | 2017-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2017

Nie do końca jestem usatysfakcjonowana tą książką.
Czekałam z niecierpliwością na kolejną część "Dworu", i jak tylko dorwałam ją w swoje ręce od razu zabrałam się za czytanie.
Cóż, znowu dużo się dzieje. Fae i ludzie stają w obliczu wojny. A po znakomitym zakończeniu poprzedniej części czekałam na to jak swoją grę rozegra Feyra.
Niestety rozgrywka Feyre jak dla mnie, nie należała do udanych. Dużo kombinowania, knucia i intryg, a i tak finalnie nasza główna bohaterka nic z tego nie miała.
Minusem jak dla mnie jest niewykorzystanie potencjału jaki Autorka sama dla siebie stworzyła pod koniec drugiej części. Mam tutaj na myśli postacie Elainy i Nesty.
Najbardziej drażniło mnie to co zrobiła z Nestą. To świetna postać, charakterna, pełnokrwista, zawzięta, pyskata i nieustraszona. Ale jakoś nie mogłam tego wszystkiego poczuć na stronach książki. Owszem pod koniec coś tam zaskoczyło ale i tak to dla mnie za mało. No i czekałam na rozwinięcie się wątku z Kasjenem. Był powiewem...

Inez | 2017-05-10

Na tę książkę czekałam prawie rok. I jak w całej serii Sarah J. Maas popisała się kunsztem językowym i fabułą. Całość czytałam z zapartym tchem, pod koniec wzruszając się i oddychając z ulgą na zmianę. Po wszystkim ciężko mi się pozbierać, cierpię na depresję po-książkową, co zdarza się bardzo, BARDZO rzadko. Trudno jest mi nawet opisać co autorka zrobiła z moją głową i emocjami po tych ponad 700 stronach. Rhysand jak zwykle ujmuje wszystkim i chwyta za serce. Ach i Ach…. Piękna opowieść od pierwszej do ostatniej strony. Polecam każdemu- cudowna książka o przyjaźni, miłości, poświęceniu i wierze w lepsze jutro.

"It is a new world, and we must decide how we are to end this old one and begin it anew."

PassionBySky | 2017-10-22
Przeczytana: 22 października 2017

Pozostały 3 dni do premiery, a ja miałam zaszczyt przeczytać ją wcześniej. Po rewelacyjnym drugim tomie „Dwór furii i mgieł”, przyszedł czas na wielki finał w „Dworze skrzydeł i zguby”.

Wielki Prythian stoi przed prawdziwym wyzwaniem, gdyż król Hybernii nie cofnie się przed niczym, aby zniszczyć Mur i wszystkich swoich wrogów. Czy się zjednoczą? Musicie sami przeczytać.

Mogę napisać, że naprawdę to ciężka przeprawa, gdyż Książęta Dworów są mieszanką wybuchową, gdzie ziemia zadrży pod ich stopami, gdyż zdradzone serca, zranione ambicje, napiętrzone uprzedzenia, wrogości i krzywdy lat wybuchną i bezlitośnie się z sobą zetrą. Gdzie każdy będzie musiał coś poświęcić, zrozumieć, dać, bądź wybaczyć, a wiadomo, że nie wszyscy są skorzy do współpracy. Jednak pojawią się nowe lub stare fantastyczne postacie i istoty, które naprężają i zmieniają niesamowite, zawiłe losy wojny.
W książce jest ogrom zawrotów akcji, intryg i tajemnic. Na każdej stronie istnieje tyle szczegółów, emocji,...

Natalia | 2018-01-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Nie ma wątpliwości, że premiera Dworu skrzydeł i zguby była jedną z najbardziej wyczekiwanych. Sarah J. Maas zauroczyła czytelników serią Szklany tron, by później wciągnąć ich w retelling Pięknej i bestii - trylogię o całkiem potężnych tomach. W jakim stylu udało jej się zakończyć tę uwielbianą przez wielu serię?

Wspominam o tym przy każdej recenzji książek Sarah J. Maas, wspomnę i tym razem. Mam problem z tymi powieściami, bo choć ogólnie je uwielbiam, to podczas czytania często reaguję “meh, niech w końcu coś się zadzieje”. Tak samo było w przypadku Dworu skrzydeł i zguby, więc mogę stwierdzić, że autorka cały czas trzyma swój poziom - ci, którzy pokochali wcześniejsze części, pokochają i te, a ci, którym do gustu nie przypadły, również teraz mogą być zawiedzeni.

Sarah J. Maas dobrze wie co zrobić, by czytelnicy niecierpliwie czekali na kolejne tomy. Cliffhanger, którym zakończyła Dwór mgieł i furii sprawił, że nie mogłam doczekać się kontynuacji. Jednak gdy już miałam ją w...

Patrycja | 2017-05-09
Przeczytana: 09 maja 2017

Z powieściami Sary J. Mass mam zasadniczo jeden problem - powodują kaca książkowego, którego ciężko się pozbyć. Szczególnie upodobałam sobie tę serię; do tego stopnia, że znudzona oczekiwaniami na kolejny tom sprawiłam sobie kolejne części w oryginale, a ciężko mnie zachęcić do czytania po angielsku, bo choć znam ten język nieźle, to czytanie wymaga większego skupienia i nakładu czasu. "Dwór mgieł i furii" również przeczytałam niedługo po ukazaniu się tej części w Stanach i odliczałam kolejne dni żeby móc poznać ciąg dalszy historii. Odliczanie miesięcy do premiery "ACOWAR", preorder złożony 8 tygodni przez premierą i jedynie na ironię zakrawa fakt, że blisko siedmiusetstronnicową książkę połknęłam w zaledwie cztery dni. Czy było warto? Oczywiście, że było, ale nie oceniam tej części aż tak wysoko w porównaniu z "dwójką", która była tornadem i odwróciła wszystko o 180 stopni. Tutaj tego nie było; nie na taką skalę, ale i tak ta powieść dostarczała mocnych wrażeń. Główne wątki w...

theheartneverlies | 2018-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2018

R E W E L A C Y J N A! ♥

Po prostu brak mi słów.. książka opisuje tyle emocji, tyle obrazów malujących się w głowie, tyle podróży i przeżyć z bochaterami tej książki. Czytałam zachłannie, strona po stonie i nie mogłam się nią nasycić. Pokochałam ją od pierwszej książki, od pierwszego wydania przygód Feyry (Dwór Cierni I Róż), tak to się zaczęło, skończyło się na (Dworze Skrzydeł I Zguby), ale mam nadzieję, że może autorka jeszcze coś wymyśli. Mała iskierka nadziei, na pewno będzie. A wtedy z wielką radością kupię i przeczytam. Zasługuje na więcej, niż 10 gwiazdek, to z pewnością. Końcówka przerażająca.. wyciskacz łez po prostu! Przeżywałam, wszystko jakbym tak była, jakbym stała z boku i przyglądała się im wszystkim.. Książka opisująca miłość, przyjaźń, zaakceptowanie siebie samego, wiarę w lepsze jutro, ale również o wojnie, męstwie, odwadze i przebaczeniu. Serdecznie polecam.

Bursikowa | 2018-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2018

Fantastyczna to była przygoda. Polecam jak najbardziej. W tej książce jest wszytko czego oczekuję - humor, uczucia, obawa, strach, niepewność, zaskoczenie... Cała gama emocji, które można by tu wymieniać i wymieniać. Liczyłam chyba troszkę na innego typu zakończenie stąd ta jedna gwiazdka odjęta.
Cały cykl rewelacyjny. Warto było zarywać noce :)

Kasia1101998 | 2017-11-04
Na półkach: Przeczytane, Ulubione :)

W końcu ostatnia część trylogii "Dwór Cierni i Róż" Sarah J. Maas wpadł w moje ręce.
Mimo, całej euforii i czasu oczekiwania, mam małe zastrzeżenia. Mianowicie ie podobało mi się podejście autorki do "rozgrywającej się akcji". Chodzi mi o to że za każdym razem, dosłownie, ratowała Feyre zanim cokolwiek by jej się stało. Wiadomo, że były obrażenia, ale jak akcja się rozwijała, autorka od razu ratowała postacie. Tzn spodziewałam się, że chociaż pojmą Feyre i wykaże się Rhys, albo któraś z jej sióstr, ale za każdym razem że się tak wyrażę był "happy end". Nie mogę wybaczyć autorce jednej rzeczy, mianowicie. Bardziej skupiła się na łóżkowym życiu Feyry i Rhysa niż na opisie bitwy
Stąd wzięło się tylko 9 a nie 10 gwiazdek.
Ale wracając do fabuły, muszę przyznać że nie rozczarowałam się, chociaż zrobiłam sobie dwudniową przerwę w czytaniu, co nie zdarzyło mi się podczas czytania poprzednich części. Miałam też wrażenie, że pani Maas chciała bardzo szybko skończyć temat wojny. Szczerze...

mania_kch | 2017-11-09

Niesamowita. Niepowtarzalna. Cudowna.
Jestem zachwycona całokształtem. Wciągająca, wyrywająca z rzeczywistości, szargająca emocjami.
Polecam :)

Patronaty tygodnia

Październik powoli zbliża się do końca, ale lista naszych patronatów jest długa i ciekawa. W tym tygodniu polecamy między innymi wstrząsający thriller polityczny, intymną opowieść o rozliczaniu się z przeszłością oraz mroczny i wciągający kryminał. Sprawdźcie sami!