Grzeszne święta

Okładka książki Grzeszne święta Anna Bellon, J.B. Grajda, K.N. Haner, Kinga Litkowiec, Agnieszka Siepielska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, Anna Wolf
Okładka książki Grzeszne święta
Anna BellonJ.B. Grajda Wydawnictwo: Akurat literatura obyczajowa, romans
Akurat
2020-10-28
2020-10-28
literatura polska antologia święta

Okładka książki Facet na wakacje J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Agnieszka Siepielska, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Marta W. Staniszewska, Magdalena Winnicka, Anna Wolf
Facet na wakacje J.B. Grajda, K. C. ...
Okładka książki Gorące lato J.B. Grajda, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Agnieszka Siepielska, Alicja Sinicka, Agata Suchocka, Paulina Świst, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, Anna Wolf
Gorące lato J.B. Grajda, Anna L...

10 opowiadań polskich autorek. Na końcu każdego opowiadania jest przepis kulinarny.

1. "Ki" - Smażone pierożki z farszem z suszonych grzybów
2. "Świąteczne przepychanki" - Babeczki z żurawiną
3. "Lista niegrzecznych" - Ciasteczkowe renifery Stelli
4. "Druga szansa" - Świąteczne pierniczki pani Kaliny
5. "Uwiedzeni smakiem" - Domowa gorąca czekolada
6. "Zabójcza pomyłka" - Świąteczny drink
7. "Miłość o smaku ganache" - Glogg
8. "Idealne święta" - Paszteciki z pieczarkami
9. "Kurier zawsze puka dwa razy" - Świąteczny seromakowiec i Zimowa herbata z miłością
10. "BIESz/iCZADY" - Świąteczny Long Island.

1. "Ki" - Smażone pierożki z farszem z suszonych grzybów
2. "Świąteczne przepychanki" - Babeczki z żurawiną
3. "Lista niegrzecznych" - Ciasteczkowe renifery Stelli
4. "Druga szansa" - Świąteczne pierniczki pani Kaliny
5. "Uwiedzeni smakiem" - Domowa gorąca czekolada
6. "Zabójcza pomyłka" -...

Dzień dobry #książkoholicy 😘

Czytacie jeszcze coś świątecznego lub zimowego?

Ja wczoraj zakończyłam czytać zbiór opowiadań " Grzeszne święta " Autorek : @paulina_swist
@k.n.haner
@annawolf.autor @rhythm_of_my_life_ @agatasuchockawriter @annaszafranskaauthor @martawstaniszewska_autor @j.b.grajda @asiepielska @anna_bellon

10 opowiadań w klimacie świątecznym 🎄
Z tych wszystkich najbardziej przypadły mi do gustu " Świąteczne przepychanki " , " Uwiedzeni smakiem " , " Miłość o smaku ganache " i " Bieszczady " .
Dwie , które do mnie niestety jakoś nie trafiły to " Ki " i " Zabójcza pomyłka" .
Pozostałe to coś w nich było fajnego " Lista niegrzecznych ", " Druga szansa ", " Idealne święta" i " Kurier zawsze puka dwa razy " .

Miłym dodatkiem do każdego rozdziału jest dodany przepis 😍

Opowiadania fajne na to by odrobinę podgrzać świąteczną atmosferę 🎄🔥

Dzień dobry #książkoholicy 😘

Czytacie jeszcze coś świątecznego lub zimowego?

@k.n.haner

10 opowiadań w klimacie świątecznym 🎄
Z tych...

Antologie opowiadań znanych autorów są zazwyczaj pisane na zamówienie wydawnictwa, które wyznacza temat przewodni i ilość znaków, w jakim ma się zmieścić. I tutaj też niestety widać pisanie pod dyktando. Na okładce tak napisano tytuł, że nie wiadomo, czy te święta są grzeszne czy grzeczne i ten sam dylemat towarzyszył mi w czytaniu, bo w większości opowiadań ani klimat mnie nie urzekł, ani erotyka nie rozgrzała. To jasne, że w przypadku tak krótkiej formy, akcja musi rozwijać się szybko, więc romanse są konsumowane od razu, jednak ja momentami nie mogłam pozbyć sie wrażenia, “jakie te baby są głupie”, co niestety oznacza, że te historie mnie nie przekonały. Dodatkowo przeszkadzało mi wciskanie części historii na siłę w amerykańskie realia. W końcu opowiadania pisały polskie autorki, a my mamy cudowną tradycję i obyczajowość świąt i jakbym chciała czytać o wigilii po amerykańsku, to sięgnęłabym po innych autorów. Najbardziej podobało mi się opowiadanie Anny Szafrańskiej i Pauliny Świst.

Super antalogia, świetne historie do wina i na samotne noce.

Super antalogia, świetne historie do wina i na samotne noce.

Moja ocena: 8/10 😘

Zbiór opowiadań - wszystkie z okresu świąt najbardziej magicznych w roku 🪄 Kiedy za oknami mróz i śnieg skrzypi pod butami, kiedy dzwonią dzwonki przy saniach to w domowym zaciszu rozświetlonym blaskiem kominka słychać szelest rozpakowywanych prezentów…. Nie! Wtedy splatają się palce, spotykają spojrzenia a usta łączą w magiczne i elektryzujące pocałunki 💋
Słychać tylko szelest ubrań opadających na podłogę….

Ładne, jedne mniej inne bardziej...
To nie pierwsze moje przeczytane opowiadania i muszę się przyznać, że zdecydowanie wole pojedyncze publikację lub serie.

Moja ocena: 8/10 😘

Zbiór opowiadań - wszystkie z okresu świąt najbardziej magicznych w roku 🪄 Kiedy za oknami mróz i śnieg skrzypi pod butami, kiedy dzwonią dzwonki przy saniach to w domowym zaciszu rozświetlonym blaskiem kominka słychać szelest rozpakowywanych prezentów…. Nie! Wtedy splatają się palce, spotykają spojrzenia a usta łączą w magiczne i elektryzujące pocałunki...

To kolejne 10 opowiadań utrzymanych w świątecznym klimacie. Autorki zabrały czytelników w podróż pełną świątecznej magii i przede wszystkim miłosnych uniesień. Miło się czyta coś, co rozgrzewa serce, przyspiesza jego bicie i wywołuje rumieńce na policzkach. Po świątecznym rozgardiaszu to idealna propozycja na spędzenie wieczoru w zaciszu wyobraźni.
Dodatkowego smaczku dodają przepisy na ulubione świąteczne potrawy autorek, umieszczone po każdym rozdziale.

Dodatkowego smaczku...

Nigdy nie byłam fanką zbiorów opowiadań, więc rzadko po nie sięgam. Tym razem pomyślałam, że "Grzeszne święta" będą idealną książką, taką typowo odmóżdżającą na właśnie ten świąteczny zwariowany okres. I to się sprawdziło, bo opowiadania były luźne i niewymagające. Finalnie było całkiem dobrze. Sprawnie się je czytało.
Niestety miałam wrażenie, że większość historii jest bardzo do siebie podobnych pod względem bohaterów. Choć miejsca, akcje i główny wątek się zmieniały, to jednak przed oczami stawały mi identyczne bohaterki i bohaterowie - na szczęście były też wyjątki. One jako te spokojne i miłe, natrafiały na tych mega przystojnych i męskich bad boyów. W opowiadaniach świąteczny klimat był dość fajnie wyczuwalny. Podobało mi się to, że do każdej historii dodawany był na końcu przepis, który był charakterystyczny dla tego konkretnego opowiadania. Był to bardzo ciekawy przerywnik.
W "Grzesznych świętach" mam też opowiadanie, które najbardziej mi się spodobało i jest to "Lista niegrzecznych". Ta historia ma najbardziej świąteczny i magiczny klimat w całej książce. Marta W. Staniszewska stworzyła nie tylko fajną "otoczkę" dla postaci, ale i ciekawą, nieprzerysowaną i nieoklepaną parę bohaterów. "Lista niegrzecznych" wyróżniała się na tle innych i najbardziej zapadła mi w pamięć.
Ogólnie "Grzeszne święta" nie wywołały u mnie efektu wow. Była to po prostu okej książka, z którą dobrze spędziłam czas. Szybko też się ją czyta. Spełniła swoje zdanie, bo daje niezłą rozluźniającą rozrywkę.

Niestety miałam wrażenie, że większość historii jest...

Super książka. Bardzo mi się podobały te niezwykłe krótkie opowiadania. Przy takich książkach pisanych przez kilka autorów można poznać pióra pisarek.
Gratuluję, że każda autorka dodała jakiś wspaniały przepis na świeta co można zrobić. Z niektórych napewno skorzystam.

Każdy lubi coś innego i czego innego się spodziewa po antologii świątecznych erotyków. Ja po pierwszych opowiadanych "Ki", i "Świąteczne przepychanki", byłam gotowa odłożyć książkę i więcej do niej nie wracać, natomiast podobały mi się kompletnie odrealnione "Zabójcza pomyłka" i "Bieszczady" swojskie i przewidywalne ,Druga szansa", "Uwiedzeni smakiem", Idealne święta" czy napisane z przymrużeniem oka "Kurier zawsze puka dwa razy". Wiadomo, nic ambitnego, w sam raz na czas świątecznych przygotowań.

Uwielbiam antologie o ile są dobrze napisane dobrze,erotyczne święta mmmm brzmi dobrze.I było dobre.polecam serdecznie

• Przeczytane 2020