Grzeszne święta

Akurat
literatura polska antologia święta
literatura obyczajowa, romans
literatura polska antologia święta

Grzeszne święta skończyłam w majowy weekend ale nie ma to znaczenia, zresztą pogoda za oknem prawie zimowa. Dobra antologia, gorąca i zmysłowa!

super

Książka bardzo przeciętna.
Były opowiadania lepsze i gorsze i takie których czytać się nie dało. Ale konkretnie:
Ki- rozwala na łopatki ostatnim zdaniem, warto był przeczytać.
Świąteczne przepychanki, Lista niegrzecznych, Miłość o smaku ganache - bolało jak czytałam.
Druga szansa, Uwiedzeni smakiem, Ideale święta - ujdzie w tłoku.
Zabójcza pomyłka- dobra, zdecydowanie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zbiór opowiadań o miłości z lekką nutką tytułowego grzechu. Niektóre opowieści podobały mi się bardziej inne trochę mniej. Książka idealna przed świętami, od razu można poczuć klimat Bożego Narodzenia.

"Grzeszne święta" książka, która rozpala płomień swoimi opowiadaniami. Autorki świetnie opisały swoje opowiadania, wręcz poczułam ten klimat świąteczny. Każde opowiadanie było wyjątkowe, romantyczne, namiętne, momentami śmiałam się do łez, a nawet było gorące pożądanie, ogień między bohaterami. Każda z historii jest inna, magiczna. Jeśli miałabym wybrać jedno opowiadanie,...

Agata Suchocka - całe opowiadanie o tym, że chłop robi pierogi i myśli. Lekkie czytadło bez polotu. Nie porwało, cały czas czekałam aż coś się wydarzy. I nic się nie wydarzyło. Koniec faktycznie trochę zaskakuje, ale w zasadzie nie akcją a osobą, więc też bez szału.

Anna Wolf - nie wiem co się tu wydarzyło. Dialogi jak u trzynastolatków, w dodatku sztucznie rozciągane żeby...

Świąteczne opowiadania o miłości. Patrząc na tytuł spodziewałam się jednak trochę więcej pikanterii. 😝
Jest lekko i przyjemne, w sam raz na zimowy wieczór. Niektóre zdecydowanie zbyt krótkie, inne... no cóż, każdy coś pewnie tu znajdzie dla siebie 😉
Świetny pomysł z życzeniami od autorek oraz kulinarnymi, świątecznymi przepisami na... a na co, to już musicie sami sprawdzić 😉

10 opowiadań, 6 bardzo dobrych, 1 kiepskie, pozostałe ok. Bilans na plus :) Najlepsza antologia świąteczna, jaką do tej pory przeczytałam. A i przepisy na świąteczne pyszności to bardzo fajny pomysł, ślinka cieknie!

Pierwsze opowiadanie Agaty Suchockiej "Ki" wymiata. I to nie fabuła jest tym, co powala, ale finał, dokładnie ostatnie zdanie. No kto się tego spodziewał?...

Wszystkie opowiadania są fantastyczne. Szkoda, że takie krótkie. Chciało by się czytać je, w wydaniach pełnych.

Niewymagająca, odskocznia. Każdy znajdzie coś dla siebie.
W sam raz na kilka świątecznych wieczorów. Przecież nie każda książka musi być super ambitna. Magia Świat robi swoje

Dyskusje

• 2020