Grzeszne święta

Akurat
2020-10-28
2020-10-28
literatura polska antologia święta

Okładka książki Facet na wakacje J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Agnieszka Siepielska, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Marta W. Staniszewska, Magdalena Winnicka, Anna Wolf, Paulina Świst
Ocena 7,1
Facet na wakacje J.B. Grajda, K. C. ...
Okładka książki Gorące lato J.B. Grajda, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Agnieszka Siepielska, Alicja Sinicka, Agata Suchocka, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, Anna Wolf, Paulina Świst
Ocena 7,0
Gorące lato J.B. Grajda, Anna L...

Okładka książki Niegrzeczne święta Meg Adams, Justyna Chrobak, Ewelina Dobosz, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Kinga Litkowiec, Beata Majewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Emilia Szelest, Robert Ziębiński
Ocena 6,3
Niegrzeczne św... Meg Adams, Justyna ...
Okładka książki Bardzo cicha noc Ewelina Dobosz, Emilia Szelest
Ocena 6,5
Bardzo cicha noc Ewelina Dobosz, Emi...
Okładka książki PS I życzę Ci dużo miłości Ilona Gołębiewska, Magdalena Knedler, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Katarzyna Misiołek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,5
PS I życzę Ci ... Ilona Gołębiewska,&...

"Grzeszne Święta" to zbiór 10 opowiadań, z których KAŻDE ma coś w sobie. W książce znajdzie się coś zarówno dla osoby, która szuka w niej romantycznej miłości, jak i dla fanów mocniejszych scen erotycznych.
Piękne kobiety, seksowni mężczyźni, cudowne widoki, luksus i spora dawka humoru...

Ciężko jest wybrać najlepsze historie, ale najbardziej spodobały mi się:
1. "Świąteczne przepychanki" Anny Wolf
2. "Zabójcza pomyłka" Kingi Litkowiec
3. BIESz/iCZADY Pauliny Świst

Ciężko jest wybrać najlepsze historie, ale najbardziej spodobały mi się:
1....

Dzięki tej książce na pewno poczujecie magię świąt. Gwarantuję, że będzie romantycznie, uroczo, a przede wszystkim gorąco i namiętnie! Z opowiadaniami nie można się nudzić, są bardzo ciekawe i po całości wciągające. Żałowałam, że nie są one oddzielnymi książkami – można by więcej czasu spędzić z interesującymi bohaterami, którzy się w nich pojawiali i dobrymi fabułami. Chciałabym wyróżnić opowiadania: Pauliny Świst „BIESz/iCZADY” (fenomenalne, bohaterowie byli świetni i było gorąco do potęgi!), Agnieszki Siepielskiej „Idealne święta” (idealnie dało się wczuć w emocje bohaterów) Anny Szafrańskiej „Uwiedzeni smakiem” (historia jak ze świetnej komedii romantycznej!) oraz Anny Wolf „Świąteczne przepychanki” (mogłabym czytać i czytać o zwariowanej dwójce i szalonych emerytach). Wszystkie opowiadania były świetne, naprawdę i wprowadzały w cudowny nastrój.

Najepsze opowiadanie jest Kasi Haner! Bezdyskusyjnie

Najepsze opowiadanie jest Kasi Haner! Bezdyskusyjnie

Mimo, że jest już po świętach to… dzisiaj o książce, która wywoła uczucie gorąca. Jest tu kilka naprawdę dobrych historii, o których chciałoby się czytać więcej, więcej i więcej, ale oczywiście jest tez kilka takich słabszych, które dobrze, że się szybko skończyły. Samą książkę czyta się dość szybko i sprawnie. Na luźne czytanie między gotowaniem, a sprzątaniem to ta książka jest w sam raz.

"Grzeszne święta" to cykl krótkich świątecznych opowiadań o tematyce miłosnej i erotycznej.
Książkę czyta się dość szybko i przyjemnie. Każdy rozdział opowiada o innych bohaterach, a wiele z nich chętnie "spotkałabym" w dłuższych opowiadaniach, aby poznać ich dalsze losy.

Niektóre opowiadania bardzo fajne i w moim guście i jakoś tak lepiej rozwinięte,inne jakby im czegoś brakowało 🤔 z pewnością nie każde mnie porwało ale to myślę kwestia upodobań, podsumowując- na odmóżdżenie przy lampce wina okej 😁

"Pewność siebie jest fajna, pod warunkiem, że idą za nią czyny."

"Za oknami mróz, z daleka słychać dzwonki przy saniach, śnieg skrzypi pod butami, a w ciepłym wnętrzu, rozświetlonym blaskiem ognia igrającego w kominku, spotykają się spojrzenia, splatają się palce, usta łączą się w pocałunku. Zamiast szelestu papieru (...) słychać szelest ubrań zsuwających się na podłogę."

Namiętność w prawdziwie świątecznym klimacie podana w sposób interesujący, zabawny, wzruszający i życiowy. Każde z dziesięciu opowiadań było inne, niektóre polubiłam bardziej inne mniej, ale książkę jako całość czytało mi się bardzo dobrze i świetnie się nią bawiłam. Z pewnością wprowadziły mnie w świąteczny nastrój, o który aurorki zadbały nie tylko historiami swoich bohaterów, ale też ich własnymi przepisami kulinarnymi zamieszczonymi na końcu każdego rozdziału wraz z pięknie napisanymi życzeniami. Czytanie tej antologii pozwoliło mi choć na chwilę przenieść się w okolice malowniczych, zimowych Tatr, magicznych Bieszczad, czy zaśnieżonych ulic Chicago. Przeżycia bohaterów były ciekawe, ich samych dało się lubić. Fajnym elementem, który znalazłam w praktycznie każdym opowiadaniu, było wplecenie w ich treść opisów pysznych świątecznych potraw i zachwycających zapachów, które skutecznie oddziaływały na moją wyobraźnię i zmysły. Myślę, że "Grzeszne święta" to zbiór bardzo lekkich i uroczych opowiadań, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie.

"Pewność siebie jest fajna, pod warunkiem, że idą za nią czyny."

Fajne kistorje tylko w niektórych można by dodać jeszcze jedno zdanie o bohaterach dodatkowo.

Jakoś tak nie wiem czemu ale grzechu i świąt to było nie zbyt wiele jak dla mnie. Spodobało mi się pierwsze: "Ki" Agaty Suchockiej. I szłam dalej przez takie dziwne i dziwniejsze opowiastki aż doszłam do "BIESz i Czady" Pauliny Świst i to też było spoko coś choć z przymrużeniem oka. Dość sporym. Taki miły fajny przerywnik, an wolny czas.

Zbiór opowiadań świątecznych idealny do przeczytania pomiędzy szaleństwami kulinarnymi, sprzątaniem i dekorowaniem mieszkania na święta. Nie niesie ze sobą głębszych treści, ale od tego typu literatury jej nie wymagam. Wartością dodaną są przepisy zaproponowane przez autorki, dołączone do każdego opowiadania.

Marta W. Staniszewska Grzeszne święta Zobacz więcej
Marta W. Staniszewska Grzeszne święta Zobacz więcej