Facet na wakacje

Okładka książki Facet na wakacje J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Agnieszka Siepielska, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Marta W. Staniszewska, Magdalena Winnicka, Anna Wolf
Okładka książki Facet na wakacje
J.B. GrajdaK. C. Hiddenstorm Wydawnictwo: Akurat literatura obyczajowa, romans
Akurat
2021-06-30
2021-06-30
Antologia miłośna książka wakacyjna literatura polska

Okładka książki Grzeszne święta Anna Bellon, J.B. Grajda, K.N. Haner, Kinga Litkowiec, Agnieszka Siepielska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, Anna Wolf
Grzeszne święta Anna Bellon, J.B. G...
Okładka książki Gorące lato J.B. Grajda, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Agnieszka Siepielska, Alicja Sinicka, Agata Suchocka, Paulina Świst, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, Anna Wolf
Gorące lato J.B. Grajda, Anna L...

Zbiór krótkich pikantnych opowiadań polskich autorek. Pozycja na lato idealna.
Jednakże nie wszystkie opowiadania mnie urzekły. Zaczęłam ja czytać jakiś czas temu (rok - 1,5) . Oczywiście najlepsze na koniec czyli opowiadanie Pauliny Świat. Dzięki niemu i dwóm innym opowiadaniom książka zyskuje 5* a szkoda bo zapowiadała się ciekawie.

Zbiór krótkich pikantnych opowiadań polskich autorek. Pozycja na lato idealna.

Mamy tutaj zbiór aż 11 opowiadań. I nie są to grzeczne historie 😈. Jak to w antologiach bywa jedne mi się bardziej podobały, inne trochę mniej.

Niemniej jednak książka świetnie nadaje się nie tylko na żar lejący się z nieba w wakacje, ale także na szarą zimę😅. Podkręca temperaturę i rozpala od środka.

Historie są różne. Od rockmana, przez biznesmena, po gangstera w pełnej krasie😎. Każda ma swój urok i na pewno wielu czytelników znajdzie jakiś wątek idealny dla siebie. Mimo że opowiadania różnią się od siebie, łączy je letnia przygoda i ten niepowtarzalny urok letnich romansów.

Historie są różne. Od rockmana, przez biznesmena, po gangstera w pełnej...

Jedenaście pikantnych miłosnych historii, które zapewnią niezapomnianą podróż do krainy rozkoszy. Niezobowiązujący flirt z atrakcyjnym nieznajomym w barze, namiętny seks w hotelowym pokoju, romantyczne zachody słońca na włoskiej Sycylii, mocno zakrapiana impreza w domu gwiazdora rocka zakończona zmysłową nocą spędzoną w jego łóżku… To tylko niektóre wakacyjne przygody, na które zapraszają mistrzynie gatunku.

‘Facet na wakacje to antologia od Wydawnictwa Akurat, która zawiera jedenaście opowiadań napisanych przez znane polskie autorki. Obecna jesienna aura przypomina nam już bardziej zimę niż upalne, letnie dni, więc pozycja ta wydaje się być idealna do powspominania i rozgrzania 😉.

Każde z opowiadań jest różne, choć z pewnością łączy je letnia atmosfera, wakacyjny luz i oczywiście płomienny romans.

Charlotte Mils w opowiadaniu o obiecującym tytule Brzoskwinie i wisienki zachwyciła mnie pewną zabawną historią.
J.B.Grajda ponownie mnie zachwyciła swoją twórczością. Wzruszenia nie było końca! 
Natomiast Marta Staniszewska niejednokrotnie wywołała rumieńce na mojej buźce.

Jak to w antologiach bywa, część opowiadań nie do końca mi podpasowała i spodziewałam się innego toku tych historii. Choć nie wszystkie mnie wciągnęły, to myślę, że warto dać im szanse.
Lubię antologie, dlatego nie mówię nie. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Facet na wakacje" to zbór opowiadań utalentowanych autorek. Uwielbiam zbiorowe opowiadania, z jednej strony można poznać styl pisarek a z drugiej jest mi smutno, że pewne opowieści tak szybko się kończą 😪.
Nawet nie wiem, która historia wciągnęła mnie bardziej.❤❤❤❤

Może opowieść Kingi Litkowiec "Przygoda z Rockmenem"?

"-Więc co robimy? Uciekamy czy dalej igramy z ogniem?
-Poigrajmy jeszcze trochę.
-Zauważyłaś, że alkohol zaczyna działać po pewnym czasie ?- pyta rozbawiona Katie.

A może historia "Obietnica" od K.C.Hiddenstorm ?

"-Nie możesz zejść?
Jezu, co za pieprzony psychol.
-Wszystko zajebiście! Mam dziś urodziny, sto lat dla mnie!- odkrzyknęłam i napiłam się wódy.-Do widzenia!"

Czy historia o pewnym seksownym biznesmenie-gangsterze od Anny Wolf?

"-I proponujesz mi to, bo...?
-Chcę spędzić z tobą trochę czasu i...- ściszył głos- zabawić się trochę.
-Brzmi bardzo obiecująco- Posłała mu zadziorny uśmieszek.
-Nawet nie wiesz jak."

Albo nietypowa "Sprawa Mariusza K." Pauliny Świst?

"-Z lodem?- Nie powstrzymałem się i ryknąłem w stronę łazienki.
-Bez loda, za to ze słomką- odpowiedziałam ze śmiechem.
-Skąd ja ci słomkę wytrzasnę?- Wypije jak jest, nie będzie mi tu księżniczkowć.
-Z butów sobie wyciągnij.- powiedziała, wyjmując mi z ręki szklankę."

Zdecydowanie polecam na jesienną szarówkę. Ci mężczyźni wiedzą, jak wywołać rumieńce na policzkach i rozpalić do czerwoności.🔥🔥🔥🔥

Nawet nie wiem, która historia wciągnęła mnie bardziej.❤❤❤❤

Może opowieść Kingi Litkowiec "Przygoda z Rockmenem"?

"-Więc co robimy? Uciekamy czy dalej igramy z...

Całkiem przyjemna :)
Jak to w przypadku antologii bywa- jedne opowiadania bardziej mi się spodobały, inne mniej.

Te ulubione:
"Chłopak na wakacje" Magdalena Winnicka za cudowną historię umiejscowioną na moich kochanych Mazurach❤️
"Trzy tygodnie na miłość" J.B.Grajda- tutaj ponownie Mazury, klimatyczny pensjonat, zwierzęta i facet z przeszłością❤️
"Focus" Agnieszka Siepielska- czekam na kontynuację tej wciągającej i zabawnej historii😍
"Palermo" Anna Wolf- tak czułam, że tutaj autorka mnie nie zawiedzie. Liczę na kontynuację 😍
"Sprawa Mariusza K." Paulina Świst niezawodna. Nawet się nie zastanawiałam, od początku byłam przekonana, że to będzie dobre i tak było 👌🏼

Było też kilka przyjemnych, ale już nie tak dobrych jak te wyżej. I też coś zupełnie nie dla mnie.
Podsumowując polecam, nie tylko na wakacje, ale też na szare dni żeby przenieść się w przyjemne, ciepłe miejsca. Czyta się szybko, bo opowiadania są krótkie więc zawsze znajdzie się czas chociaż na jedno 😊

Całkiem przyjemna :)

Te ulubione:
"Focus" Agnieszka...

Przeczytane ale rewelacji nie ma. Jak to zwykle bywa w antologiach to są różne opowiadania różnych autorów jednak tu mogę powiedzieć że raczej większość fajnych - część po prostu bo pisane przez autorów których lubię. Nawet postanowiłam na podstawie opowiadania przeczytać książkę autorki której jeszcze nie miała okazji książek czytać. Można przeczytać ;)

Bardzo fajny zbiór opowiadań. Przeczytanie ich sprawiło mi przyjemność, jedynie dwa opowiadania były kiepskie i nie przemówiły do mnie czyli "Brzoskwinie i wisienki" oraz "Focus".

Niektóre pikantne i romantyczne, inne zabawne, niektóre zaskakują a nawet szokują... Zbiór fajnych, krótkich historii o wakacyjnym romansie

Przyjemne czytadełko na lato, dobrze czytało się na plaży :)

Przyjemne czytadełko na lato, dobrze czytało się na plaży :)

• Romans
  • Przeczytane 2021