Janusz Majer. Góry w cieniu życia

Okładka książki Janusz Majer. Góry w cieniu życia Dariusz Jaroń, Janusz Majer
Okładka książki Janusz Majer. Góry w cieniu życia
Dariusz JarońJanusz Majer Wydawnictwo: Sine Qua Non biografia, autobiografia, pamiętnik
Sine Qua Non
2020-09-30
2020-09-30
góry himalaje tatry alpinizm

Okładka książki Zanim wyjedziesz w Bieszczady. Przystanek jezioro Maciej Kozłowski, Kazimierz Nóżka, Marcin Scelina
Zanim wyjedzie... Maciej Kozłowski, K...
Okładka książki Pochowani w niebie. Niezwykła historia Szerpów i tragicznego dnia na K2 Amanda Padoan, Peter Zuckerman
Pochowani w ni... Amanda Padoan, Pete...
Okładka książki Lekarze w górach. Bohaterowie drugiego planu Wojciech Fusek, Jerzy Porębski
Lekarze w góra... Wojciech Fusek, Jer...

Zaskoczyły mnie słabe opinie o tej książce.
Mnie urzekła. Historia człowieka skromnego, odważnego, niebojącego się wyzwań. Mnóstwo anegdot, szczera opowieść o biznesowych próbach, Alpinusie, ale i o byciu człowiekiem, jakiego chciałoby się spotkać... Fatycznie góry nie były na pierwszym miejscu, ale są tłem tej opowieści i ważnym elementem w życiu bohatera.

Zaskoczyły mnie słabe opinie o tej książce.

Książka "Janusz Majer. Góry w cieniu życia" to kolejny tytuł, który wisiał mi na liście do przeczytania. Fajnie, że udało mi się po niego sięgnąć, ale czytałam już lepsze opowieści o miłości do gór. Tutaj najbardziej brakowało mi samych gór. Książka opowiada wiele rzeczy, ale jak dla mnie to wszystko było dość sucho przedstawione. Niedosyt chociaż w małym stopniu rekompensują liczne fotografie.

Tu ani gór, ani życia. Sucha kronika wydarzeń : kogo spotkałem, gdzie się wspinałem. Na marginesie wspominki o synu i żonie. Jedyny plus to zdjęcia.

Słaba biografia, ale o górach świetnie.

Słaba biografia, ale o górach świetnie.

Książka jest napisana ciekawie - zawiera dużo informacji o środowisku Śląskich alpinistów!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tak, tematykę gór lubię, lubię wędrówki a alpinizm i himalaizm zawsze miał dla mnie jakąś magię.
Jest to moja pozycja o tej tematyce.
W bardzo ciekawy sposób opisuje życie Janusza Majera oraz jego przygody związane z górami.Czasami wesoła a momentami smutna, jednak musimy mieć świadomość, że takie elementy muszą się pojawić w książkach o tym temacie. Mi osobiście brakowało trochę szczegółów - można powiedzieć technicznych - z samych wypraw. Jednak jako biografia jest to bardzo przyjemna lektura.
Polecam.

Jest to moja pozycja o tej tematyce.

To nie jest zwykła biografia... Góry w cieniu życia to bardziej zbiór historii i pasji z życia bohatera. Nie ma tu typowej budowy; urodził się tu i tu... przez lata robił to i to. To bardziej historyjki o tym co dla Majera najważniejsze. Niestety mnogość historii powoduje, że czujemy niedosyt po większości z nich. Książkę oceniam n 5 gwiazdek, jednak +1 za to o czym i o kim jest. Czyta się dynamicznie, ciekawe zdjęcia.

Rzetelnie napisane opowiadanie o pasji do gór, podróży i przyrody ,ale również a może przede wszystkim o ludziach i o przyjaźni, które są dla autora bardzo ważne.
Tytuł książki idealnie obrazuje zawartość.
Dobrze się czyta.
Jak dla mnie książka ta mogłaby być dwa razy grubsza.
Polecam.

Tytuł książki idealnie obrazuje zawartość.
Dobrze się czyta.
Jak dla mnie książka ta mogłaby być dwa razy grubsza.
Polecam.

Czytałam wiele biografii himalaistów, ale tę oceniam jako jedną ze słabszych. Trudno tu znaleźć motyw przewodni - jest to zbieranina luźnych relacji z różnych wypraw. Książka raczej dla koneserów - dużo nazwisk, opisów tras, ale mnie brakowało anegdot, własnych opinii

Gdyby książki były himalaistami, to ta byłaby Januszem Majerem. Nie odgrywał on w historii polskiego himalaizmu pierwszoplanowej roli, nie był wybitnym wspinaczem, jego osiągnięcia nie dorównywały osiągnięciom gigantów pokroju Jurka Kukuczki, ale jego historia stanowi ważny element uzupełniający historię polskiego wspinania i bez niego byłaby po prostu niekompletna.
cały komentarz na stronie -> https://www.8tysiecy.pl/2020/10/janusz-majer-gory-w-cieniu-zycia.html

cały...

• Góry