Urodziła się w Warszawie w 1984 r. , a wychowała się w Domaszkowie, w Kotlinie Kłodzkiej. Uczęszczała do liceum w Bystrzycy Kłodzkiej, a później studiowała filologię niderlandzką na Uniwersytecie Wrocławskim. Podczas studiów spędziła rok na wymianie studenckiej w belgijskiej Antwerpii. Po studiach wiele lat mieszkała we Wrocławiu, potem dwa lata w Paryżu, następnie w Krakowie, a obecnie wróciła do Warszawy. Z zawodu jest tłumaczem, ale ostatnio głównie podróżuje, fotografuje i pisze. Choć największy sentyment ma do naszych polskich Tatr, to Himalaje stały się celem jej wypraw. W 2018 roku w Nepalu zrealizowała projekt „To nie jest kraj dla słabych ludzi”, w 2019 roku zrobiła kolejny himalajski projekt „W Cieniu Everestu”.
Jej artykuły publikowane są m.in. przez National Geographic Polska czy Górski Magazyn Sportowy „Góry”.https://www.magdalassota.com/
,,Niektóre kraje mają ropę, Nepal ma Everest". Takimi słowami można opisać to o czym w głównej mierze jest ta książka, czyli o komercyjnych wyprawach na najwyższą górę świata. Magda Lassota spędziła długi czas w bazie pod Everestem rozmawiając z jej mieszkańcami. Możemy poznać wielu ludzi, od Szerpów dla których Everest jest źródłem dochodu, poprzez wspinaczy, dla których jest to marzenie. Każdy z nich ma własną historię do opowiedzenia. Uważam, że jest to bardzo interesująca pozycja, bo nie znamy takiego himalaizmu. Tego co jest opisane w tej książce nie dowiemy się z mediów. Teraz każdy kto ma pieniądze może spróbować wejść na Everest. Na pytanie czy zmierza to w dobrą stronę każdy musi odpowiedzieć sobie sam, natomiast ta książka pozwoliła mi poznać wielu bardzo ciekawych ludzi oraz dowiedzieć się o innej odmianie himalaizmu. Dodatkowo możemy zobaczyć dobre zdjęcia z wyprawy. Książka zdecydowanie warta uwagi.
Tej książki mi brakowało. Uwielbiam historie spod najwyższych gór świata, biografie himalaistów, a ta pozycja to uzupełnienie wszystkich poprzednich książek. Gdybym mogła, podziękowałabym wylewnie Autorce za jej pomysł zamieszkania w bazie pod Everestem i opisania tego wszystkiego co się tam dzieje. Wspinacze traktują opis bazy jako dodatek, wiadomo najważniejsze jest wspinanie i góra, więc nie wiemy jak to wszystko funkcjonuje. W tej książce mamy dokładny opis całej wielkiej maszynerii, która pozwala na zdobywanie szczytów. Czuję, że moja skromna wiedza o wspinaczce została uzupełniona o kilka ważnych punktów.