Skoczkowie. Przerwany lot

Początek, kojarzący się z pracą licencjacką, trzeba przebrnąć, później książka wciąga jednak jak bagno, zwłaszcza swoją wojenną częścią. 7 z plusikiem

Na półkach: , , , ,

bardzo dobra biografia trzech wybitnych postaci polskiego narciarstwa - Bronisława Czecha, Stanisława Marusarza i Heleny Marusarzówny.

Dariusz Jaroń Skoczkowie Przerwany lot, to biograficzna opowieść o Bronisławie Czechu, Stanisławie Marusarzu i jego siostrze Helenie Marusarzównie, ich sportowych marzeniach, początkach i rozwoju kariery, uczestnictwie w zawodach w Polsce i tych o randze międzynarodowej, gdzie od zawsze niepodzielnie rządzili Skandynawowie. To również historia rozwoju polskiego narciarstwa...

Na książkę trafiłam przypadkiem w zakładce premiery. Interesuję się skokami XXI wieku, ale o zawodnikach przed i po wojennych wiedziałam bardzo mało. Dzięki książce dowiedziałam się o początkach polskich skoków i biegów narciarskich oraz perypetiach najlepszych zawodników tamtych lat. Z każdą stroną zadawałam sobie pytanie co by było gdyby żyli oni w dzisiejszych czasach...

Książka - biografia 3 wspaniałych polskich sportowców. Napisana jest rewelacyjnie, czyta się ją jak powieść przygodową.
Losy Bronka Czecha, Stanisław Marusarza oraz Heleny Marusarzówny opisane w znakomity sposób. W tle wybuch II Wojny Światowej i działalność polskich sportowców na szlakach kurierskich.

Na półkach: , , , ,

Niezwykła książka o trzech wybitnych postaciach polskiego sportu - Helenie Marusarzównie, Stanisławie Marusarzu i Bronisławie Czechu. Ich znakomicie zapowiadające się kariery sportowe przerwała druga wojna światowa. Cała trójka jednak swoją sportową niezłomność przeniosła na pole walki o Ojczyznę, zostając kurierami tatrzańskimi. To niesamowite, że przy tak wielkich...

Dyskusje

• 2020