Okładka książki W paszczy Lwa Melisa Bel
Okładka książki W paszczy Lwa
Melisa Bel Wydawnictwo: wydano nakładem autora Cykl: Niepokorni (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Niepokorni (tom 2)
wydano nakładem autora
2020-10-21
2020-10-21
romans powieść historyczna romans historyczny romans 2020 XIX wiek epoka wiktoriańska anglia XIX wieczna anglia erotyk

Pierwsza część porwała mnie,myślałam,że z kolejną będzie taks samo. Niestety zawiodłam się.

Przyjemnie się czytało. Mam wrażenie że sneak peak postaci w 1 tomie nakreślił mi troszeczkę inny wizerunek mainów.

Twórczość Melisy Bel śledzę już od dawien dawna. Dzięki niej upodobałam sobie romanse historyczne i z niecierpliwością oczekuję każdej kolejnej powieści. Zdarzyło się jednak, że zostało mi kilka do nadrobienia i całe szczęście, gdyż mogłam zapoznać się z kolejną cudowną historią. Niedawno nadrobiłam drugi tom serii Niepokorni pt. „W paszczy lwa” i pragnę w kilku słowach opisać Wam moje wrażenia😉

Sama historia dotyczy młodziutkiej lady Cathrine Williams, która pewnego dnia na swej drodze spotyka niezwykle przystojnego i dystyngowanego lorda Devona i…. z miejsca postanawia, iż będzie to jej mąż! Z natury uparta, wytrwale dąży do zrealizowania swych planów matrymonialnych. Na drodze staje jej jedynie… grono panien na wydaniu wzdychających do amanta oraz sam lord Devon traktujący Cat jak dziecko. A że dodatkowo dziewczyna ma iście niewiarygodne szczęście do popadania w różnego rodzaju kłopoty, możecie być pewni, iż czeka ją niejedna przygoda rodem z czarnej komedii pomyłek😉

Jeżeli znacie pióro Melisy podobnie jak ja, to wiecie, że od jej książek nie sposób się oderwać. Cechuje je niezwykle piękny język, bardzo dobrze zarysowani bohaterowie, mnóstwo humoru oraz malowniczych opisów XIX-wiecznego Londynu, a także pobudzające wyobraźnię nakreślenie co odważniejszych scen miłosnych. Słowem – jej twórczość cechuje wszystko to, co najbardziej ukochałam w romansach historycznych. „W paszczy lwa” niczym nie różni się od reszty powieści, bowiem nie sposób nie polubić dwójki głównych bohaterów i nie kibicować im do samego końca.

Cóż mogę dodać? Dla tych, którzy nie znają jeszcze dzieł Melisy Bel – radzę jak najszybciej to niedopatrzenie nadrobić, nie pożałujecie :D

Krótko po pierwszej książce z serii Niepokorni przeczytałam tą i przyznam, że podobała mi się dużo bardziej. Mamy tu historię Catherine i hrabiego Devona. Dziewczyna jest dużo młodsza od hrabiego i ugania się za nim od czterech lat, z kolei on traktuje ją jak dziecko, chociaż coś go do niej ciągnie. W końcu Cat postanawia "przemienić się" w kobietę, która skusi Nicolasa - Nicolas nie może wprost uwierzyć w jej metamorfozę. W ekskluzywnym klubie dla dżentelmenów spotyka się z kurtyzaną, która radzi jej, jak podobać się i uwieść mężczyznę. Tam też dochodzi do incydentu, który i Cat i hrabiego zbliża praktycznie "na całość". Mamy tu i nieduży w sumie wątek kryminalny, fabuła jest spójna i czyta się z dużą przyjemnością. Minimalnie zarysowane są osoby z następnej części. Jednym słowem bardzo miło spędzony czas.

Świetna, taka jaka powinna być powieść z gatunku romansu historycznego. On i trochę wrażliwy i trochę twardziel, ona ze swoim zdaniem. I do tego poczucie humoru.

Kolejna romantyczna i mocno wciągająca historia od pani Melisy Bel.
To druga część serii „Niepokornych”. Tym razem mamy tu 20-letnią Catherine Williams, która od 4 latach darzy głębokim uczuciem pewnego barona Nicolasa Devona, który jest od niej o 15 lat starszy!😱 Odporna na jego przytyki, że jeszcze jest dzieckiem, postanawia zdobyć swojego ukochanego za wszelką cenę. I cóż … jeden namiętny pocałunek zmienia wszystko😜 Ciekawe perypetie tych dwojga sprawia, że ciężko oderwać się od lektury.
Autorka wplata dodatkowo delikatnie w tę historię dalsze losy pary z poprzedniej części i nawiązuje już do kolejnej pokazując zalążek relacji, która się zaczyna tworzyć u następnej pary, czyli Lotty i Hamiltona, a tu coś czuje będą szły iskry i błyskawice, bo oba charaktery są mocne i temperamentne 😄
No i cały czas pozostajemy w XIX-wiecznej Anglii, gdzie bale, konwenanse, piękne stroje i charakterystyczne słownictwo tamtych lat wiodą prym w tej opowieści☺️ Jestem zdecydowanie na tak. Polecam i oceniam 9/10.

Kolejna romantyczna i mocno wciągająca historia od pani Melisy Bel.

Świetnie się czytało. Polecam!

Świetnie się czytało. Polecam!

Receznja
Niepokorni - Tom II
Romans Historyczny

Mam zaszczyt przedstawić wam kolejną książkę Melisy i mogę powiedzieć tak :
Nie zawiodłam się, polecam każdemu kto chce spróbować z romansami /romansami historycznymi. Jeśli się obawiasz, że mimo wszystko nie będzie Ci odpowiadać to na luzie weź książki Melisy i poczytaj, bo humor jaki można tam znaleźć to 🤩🤩 cudo
CUDO WNA

Opowiada o tej 'gorszej' z sióstr. Dlaczego? Bo problemem jest to co obecnie, czyli odstawanie od przyjętych norm kanonu piękna.

Catherine to magnez na kłopoty, potrafi przysłowiowo wywalić się na prostej drodze. Jest w cieniu swojej siostry, która cudownie się czuję w towarzystwie mężczyzn w przeciwieństwie do siostry.

Catherine z powodu swej niezdarności ciągle słyszy uszczypliwości ze strony matki, siostry. Oparcie odnajduje w ojcu.

Wszystko się zmienia gdy zauważa pięknego mężczyznę, który pomaga rannemu zwierzęciu i zabiera je ze sobą....

Nicolas wraca do kraju z demonami, które ograniczają go. Dodatkowo fakt, że nie porozmawiał ze swoim ojcem przed jego śmiercią wcale nie polepsza tego. Ku śmiechom jego przyjaciela postanawia znaleźć sobie żonę.

Czy Lew zamieni się w ofiarę? Do jakich miejsc dojdzie Catherine w szukaniu wiedzy o mężczyznach?
Na te pytania odpowiedź znajdziecie w książce, którą z całego serca wam polecam.

Pełna śmiechu, humoru zwrotów akcji jak i niespodzianek toczy się ta historia...

Drugi tom z serii a mimo wszystko nie potrzebna jest znajomość poprzednich pozycji. Wiem z własnego doświadczenia 🤭🤭😊

Receznja
Niepokorni - Tom II
Romans Historyczny

Mam zaszczyt przedstawić wam kolejną książkę Melisy i mogę powiedzieć tak :

Catherine to młoda dama z wspaniałą, nieco dziecinną duszą, która dorasta w cieniu piękniejszej starszej siostry.

Nicolas to doświadczony życiem mężczyzna, uwielbia kobiety i nie jest to żadną tajemnicą. W towarzystwie okrzyknięto go nawet Lwem salonowym!

Wszystko zaczyna się w Londynie XIX wieku od psa ... tak, małego, rudego szczeniaczka, którego Nicolas ratuje spod powozu, a całą scenę widzi zauroczona wspaniałą postawą mężczyzny, Catherine. Kitty zakochuje się w nieznajomym po same uszy i postanawia, że go zdobędzie! Niestety nie będzie to łatwe zadanie, gdyż Nicolas widzi w niej jedynie dziecko i nie zamierza zbliżać się do młodej i niedoświadczonej damy. Gdy Catherine zostaje ośmieszana przed nim i innymi na jednym z bali, postanawia się zmienić. Pragnie przestać być widziana jako dziecko i zacznie udowadniać, że jej pełne kobiece kształty nie są niemodne. Co stanie się, gdy pożądany przez wszystkie kobiety Lew salonowy zostanie znienacka ignorowany? Co zrobi mężczyzna, kiedy z niedoświadczonej pannicy wyrośnie piękna kobieta?

Książka jest fenomenalna! Czytałam ją i za każdym razem cieszyłam się gdy dochodziło między tą dwójką do konfrontacji, nie tylko słownej. Melisa Bel pisze rewelacyjnie swoje książki, jednak to jak opisała jej przemianę z szarej myszki w rudą lisicę i jego zdezorientowanie na cały ten proces... nie mam słów. Po prostu uwielbiam tą książkę!

Serdecznie zapraszam, nie pożałujecie!

Ta część bardzo mi się podobała:)

Ta część bardzo mi się podobała:)

• Romans historyczny
  • Romans