Okładka książki Cygański Diabeł Melisa Bel
Okładka książki Cygański Diabeł
Melisa Bel Wydawnictwo: MELISA BEL Cykl: Co za para! (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Co za para! (tom 3)
MELISA BEL
2023-06-30
2023-06-30
romans historyczny romans xix wiek romans wiktoriański literatura dla kobiet książka dla kobiet diabeł

Mimo ,że fabuła kręciła się ciągle wokół seksu to książka mi się podobała.

Mimo ,że fabuła kręciła się ciągle wokół seksu to książka mi się podobała.

Całkiem ciekawa lektura, jednak brakowało w niej czegoś więcej. Za bardzo fabuła skupiała się na relacji Sary z Markusem, zapominając o tym całym tle z przemocą, samoobronie czy samodzielności jakiej pragnie główna bohaterka.
Do połowy naprawdę się super bawiłam ale im dalej tym mam wrażenie, że książka traciła poziom, a szkoda.
Mimo wszystko lektura była raczej przyjemna i z chęcią sięgnę po kolejny tom, który tym razem będzie z perspektywy Hazel, siostry Markusa, która już teraz wydaje się strasznie ciekawą postacią.
A propos....w tych książkach ciągle przeplatają się jakieś inne postacie z tej serii, poza Harrym i Poppy z pierwszego tomu...
Naprawdę mam nadzieję, że gdzieś się w końcu przewiną, próbując rozwikłać jakąś sprawę!

Mimo wszystko lektura była raczej przyjemna...

"Teraz już rozumiała, dlaczego mówią na niego Czarny Diabeł. Tkwiło w nim coś grzesznego, ciemnego i nieodgadnionego."

Znacie "Cygańskiego Diabła" Melisy Bel?
To kolejny tytuł z serii "Co za para", w którym poznajemy dwoje, skrajnie różnych bohaterów, niespodziewanie obdarzających się uczuciem. W tej książce są nimi Sara Stuart oraz tytułowa postać - Marcus Hunter - urodziwy mężczyzna, podejrzewany o konszachty w piekle. Jego uroda wywoływała szybsze bicie serca u większości kobiet, a nieciekawa reputacja tylko podkręcała atmosferę. Do pierwszej rozmowy między bohaterami dochodzi gdy Sara ma 15 lat i razem z kuzynem przybywa do klubu Diabła, w którym ten uczy samoobrony. Ścieżki tych dwoje przecinają się ponownie kilka lat później, gdy zdesperowana Sara pojawia się w tym samym miejscu z prośbą o udzielenie jej pomocy.

Bohaterowie od samego początku zdają się darzyć niezrozumiałym sentymentem. Mimo tego, że dzieli ich tak wiele, w miarę upływu czasu coraz lepiej rozumieją swoje potrzeby. Choć początkowo ich relacja nie ma romantycznej natury, a raczej oboje bardzo chcą w to wierzyć, sytuacja między nimi szybko ulega zmianie. Niestety to byłoby zbyt piękne, gdyby miało się obejść bez komplikacji. Na drodze do szczęścia bohaterów stają mniejsze i większe przeszkody, dodające tej historii uroku. Musze przyznać, że autorka w ciekawy i zaskakujący sposób poprowadziła fabułę, dzięki czemu czytelnik nie nudzi się, tylko z zaangażowaniem śledzi losy bohaterów.

Od pierwszych stron powieści naszą uwagę przykuwa stopniowo nasilająca się namiętność między bohaterami. Melisa Bel po raz kolejny okazuje się mistrzynią w tym temacie. Bardzo długo między bohaterami nie dzieje się nic lub prawie nic, mimo to lekturze tej książki od samego początku towarzyszą wypieki na twarzy i drżenie serca. Dzięki tej historii, w nas - kobietach, wyzwala się śmiałość i poczucie akceptacji własnej kobiecości, aczkolwiek muszę też zwrócić Waszą uwagę na to, że książka w żaden sposób nie jest wulgarna. Owszem, zdaję sobie sprawę, że to bardzo subiektywne pojęcie, ale uwierzcie mi na słowo, iż ja to naprawdę jestem pruderyjna, jeśli chodzi o te kwestie.

Bardzo podobała mi się kreacja Sary, która przedstawiona została jako silna kobieta, nie bojąca się podjąć odpowiednich działań w swojej obronie. To bohaterka wyrastająca ponad ramy czasów, w których przyszło jej żyć. Pewna siebie i świadoma swojej wartości, mimo nieciekawej sytuacji, w której się znalazła. Owszem, zdarzały się jej chwile zwątpienia, jednak to całkiem naturalne. Tylko głupi człowiek niczego się nie boi.
Co do Diabła, jestem nim urzeczona (rety, jak to brzmi 🙈). Owszem były momenty, w których jego zachowanie mocno mnie irytowało, jednak przez większość czasu byłam zachwycona jego osobą. Tak naprawdę, z diabła okazywał się mieć, poza wyglądem, całkiem niewiele (oczywiście, mam tu na myśli jego zachowanie względem Sary).

Po raz kolejny świetnie spędziłam czas z powieścią Melisy Bel. Jej książki stanowią źródło dobrej zabawy, a także mocno pobudzają kobiecą wyobraźnię. Osobiście jestem wielką fanką romansów historycznych, dlatego też lektura takich książek dostarcza mi wiele przyjemności.

Moja ocena 8/10.

Znacie "Cygańskiego Diabła" Melisy Bel?

To moje drugie spotkanie z twórczością autorki, poprzednio czytałam powieść "Diabelski hrabia", która bardzo mi się podobała, dlatego postanowiłam ponownie sięgnąć po historię spod pióra autorki, która jest właśnie książka "Cygański diabeł", będącą trzecim tomem serii #cozapara. Każda z powieści z tego cyklu opowiada o innych bohaterach, zatem można je czytać w dowolnej kolejności. Jest to romans historyczny. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się niesamowicie szybko, ja pochłonęłam ją w jeden dzień i chociaż czytałam ją już jakiś czas temu nadal pamiętam wszystkie emocje towarzyszące mi podczas lektury. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona. Natomiast bohaterowie zostali w naprawdę świetny sposób wykreowani. To postaci, z którymi śmiało moglibyśmy się utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Na kartach powieści mogłam lepiej poznać Sarę i Marcusa, ich myśl, odczucia, mogłam dowiedzieć się z czym się zmagają, jak wydarzenia z przeszłości wpłynęły na ich obecne życie, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Oboje od pierwszych chwil zaskarbili sobie moja sympatię i z całych sił im kibicowałam. Na uznanie zasługuje także kreacja postaci drugoplanowych, które wprowadzają do fabuły wiele emocji i wrażeń. Relacja głównych bohaterów została w niesamowicie absorbujący sposób poprowadzona, od początku dało się wyczuć wyraźną chemię między Sarą a Marcusem, a ich przepychanki słowne wielokrotnie sprawiały, że na mojej twarzy pojawiał się uśmiech. Jedno mogę Wam zagwarantować czytając tą książkę na pewno nie będziecie się nudzić! Muszę jeszcze wspomnieć, że Melisa naprawdę świetnie oddała w książce klimat panujący w tamtym czasie w Londynie. Autorka w swojej powieści porusza także kilka ważnych, życiowych i ponadczasowych tematów, które tak naprawdę mogą przytrafić się każdemu z nas, co sprawia, że ta historia staje się jeszcze bardziej prawdziwa, ale także pełna uniwersalnych prawd. Miło spędziłam czas z tą książką i chętnie w przyszłości sięgnę po kolejne powieści spod pióra autorki! Polecam.

Melisa Bel to jedna z moich ulubionych autorek, więc z ogromną radością sięgnęłam po jej e-booka pod tytułem "Cygański Diabeł". Jak zawsze, autorka nie zawiodła moich oczekiwań, serwując czytelnikom poruszającą i pełną napięcia opowieść.
Historia skupia się na życiu Sary Stewart, która nie ma łatwego losu, będąc zależną od swego brutalnego kuzyna. Kiedy sytuacja staje się nie do zniesienia, Sara szuka pomocy u zawodowego pięściarza Marcusa Huntera, znanego jako Czarnego Diabła. Marcus, mimo że zawsze trzymał się zasad, zgodził się pomóc Sarze i rozpoczyna jej naukę samoobrony. Ale co skłoniło go do złamania swoich zasad? Czy może to było niezwykłe przyciąganie, które poczuł do Sary?
Bel mistrzowsko ukazuje rozwój relacji między głównymi bohaterami, tworząc dynamiczną i emocjonującą narrację. Ich zmagania z własnymi demonami i wzajemne przyciąganie wzbogacają fabułę, sprawiając, że nie mogłam oderwać się od czytania.
Styl autorki jest niezwykle wciągający, a opisy postaci i emocji są tak realistyczne, że czytelnik momentalnie wchodzi w świat toczącej się fabuły. Dodatkowo, Bel potrafi doskonale operować emocjami czytelnika, wplatając w fabułę elementy miłości, namiętności, złości i smutku.
"Cygański Diabeł" to kolejny dowód na talent Melisy Bel do tworzenia wzruszających i angażujących historii, które trzymają czytelnika w napięciu do ostatniej strony. Z niecierpliwością czekam na kolejne dzieła pisarki!"

Sara po śmierci rodziców mieszka z swoim dużo starszym kuzynem. Dziewczyna nie ma lekko, ponieważ jej opiekun do wychowania używa głównie pięści.
Lata mijają, a Sara dorasta, jej sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy kuzyn postanawia się z nią ożenić. Po nieudanej próbie gw@łtu ucieka i prosi o pomoc w nauce samoobrony zawodowego pięściarza Marcusa Huntera, zwanego Czarnym Diabłem, który kiedyś zaproponował jej pomoc.

Pewnie domyślacie się jak układa się reszta historii.

„Cygański Diabeł” to kolejny tom serii „Co za para”. Jeśli zastanawiacie się za co kocham te książki, już śpieszę z wyjaśnieniem.
Każdym tom, tak jak i ten opowiada losy wybranej pary. Przy każdej książce bawiłam się świetnie!
Są to historie pełne humoru, przepychanek słownych, ciętych ripost i namiętności.
Dodatkowo autorka idealnie odzwierciedla realia XIX wiecznego Londynu. Romanse historyczne to gatunek, do którego co tu ukrywać mam niesamowitą słabość.

Historia Marcusa i Sary to nie tylko romans, ale też opowieść o potrzebie niezależności i ograniczeniach, z jakimi zmuszone były radzić sobie kobiety w tamtym czasie.
„Cygański Diabeł” niesamowicie mnie wciągnął, do tego stopnia, że przeczytałam ją w jeden wieczór.
Polecam tę książkę wszystkim, którzy potrzebują odpocząć, oderwać się na moment od problemów i razem z bohaterami przeżyć gorący romans.

Recenzja
Melisa Bel
Romans Historyczny

Poznajemy kolejnych bohaterów serii Co za para.

I tym razem przensiesimy się w świat boksu, samoobrony i ograniczeń jakie może spowodować czas, w którym żyjemy.

Przykładem jaki mam na myśli jest to, że główna bohaterka wsumie to nie powinna chcieć się nauczyć samoobrony, gdyż to jej nie wypada.

Książkę przeczytałam w dość szybko czas. Tak jak wszystkie książki od Melisy Bel. Ma bardzo przyjemny styl pisania i porusza kwestie różne. Porusza również fakt, że czasem okazuję się, że ludzie, których wydaje nam się, że znamy okazują się kimś innym niż myślimy.

Oczywiście jest to romans i go tutaj dostajemy. Romans Historyczny

Wiele emocji wywołała u mnie. Napięcie, obawę o główną bohaterkę czy będzie z nią wszystko dobrze i niepokój jak zaraguje w niektórych sytuacjach. Oraz ogrom wściekłości na jedną postać. I się śmiałam również.

Książka jest cudowna. Emocje, relacje, wydarzenia i powiązania pomiędzy bohaterami to wszystko buduję coś wartego poznania i pokochania.

Recenzja
Melisa Bel
Romans Historyczny

Poznajemy kolejnych bohaterów serii Co za para.

Książkę przeczytałam...

Kolejna książki Pani Bel za mną.
Jak zwykle było miło i przyjemnie. Mnie się podobało. No i te moje ulubione czasy historyczne, a więc XIX-wieczna Anglia😍
On - przystojny, dojrzały, zdystansowany, bogaty Pan.
Ona - młoda, śliczna, z ciętym językiem, buntownicza panienka. Ich drogi życiowe się przetną i zaiskrzy między bohaterami. Jednak pewne niedopowiedzenia sprawią, że nie będzie tak sielankowo.
Na uwagę zasługują bohaterowie drugoplanowi: Amar - lokaj Marcusa, oraz Hazel - jego przyrodnia siostra- pozytywne i pocieszne postacie😅😉

Niby te historie od autorki podobne, nawet można by powiedzieć “na jedno kopyto”, a jednak tak nie do końca 😉
Polecam i oceniam 7/10.

Kolejna książki Pani Bel za mną.
On - przystojny, dojrzały, zdystansowany, bogaty Pan.

Naprawdę wciągająca lektura.....

Naprawdę wciągająca lektura.....

Sprawdza się moja opinia po czytaniu "Niepokornych" - tam każda następna książka podobała mi się bardziej niż poprzednia i tu jest tak samo :) Książkę pochłonęłam w jedną noc, nie mogłam się od niej oderwać. Jak zawsze u Melisy Bel bohaterowie to świetnie skrojone postacie, które z uporem i determinacją dążą do celu. Emocje zaczynają się już na pierwszej stronie, a potem tylko rosną. Mamy tu cały wachlarz uczuć - miłość i namiętność, z drugiej strony - złość i nienawiść, żal i smutek. Dookoła tego intryga z wieloma niepewnościami i mnóstwem zawiłości.
Świetną postacią wywołującą u mnie uśmiech było każde pokazanie się Amara :)
W najprostszych słowach - jestem oczarowana i czytajcie!!

• Romans historyczny
  • Romans