Detektyw i złodziejka

Okładka książki Detektyw i złodziejka Melisa Bel
Okładka książki Detektyw i złodziejka
Melisa Bel Wydawnictwo: MELISA BEL Cykl: Co za para! (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Co za para! (tom 1)
MELISA BEL
2022-11-14
2022-11-14
romans historyczny romans Intryga

Super jak wszystkie tej autorki. Zabeana, urocza, optymistyczna historia... klimat dżentelmeńskiej Angli.

Po przeczytaniu serii Niepokornych, która tak mi się podobała, sięgnęłam po książkę Melisy Bel z następnej serii. I tu też się nie zawiodłam - znowu autorka pokazuje nam krąg barwnych, różnorodnych postaci, jakże różnych, a potrafiących silnie na siebie działać. Para głównych bohaterów to Harry - mający trzydzieści dwa lata mroczny, nieco gburowaty ale jakże przystojny detektyw i Poppy - znana z jednej poprzednich książek - siedemnastoletnia super złodziejka o twarzy aniołka, która chce z nim współpracować. Detektyw niechętnie ale zgadza się na jej propozycję i w szybkim tempie stają się sobie bardzo bliscy. Całość tryska dobrym humorem, ciągłymi utarczkami, ripostami, a zwroty akcji powodują, że książkę czyta się błyskawicznie. Podobały mi się też postacie drugoplanowe - zwłaszcza pani Wilson z jej trafnymi radami :)
Czas spędzony przy książce na pewno nie będzie stracony.

Szybkie czytadełko, którego akcja osadzona jest w zamierzchłych czasach. Książka tak naprawdę o niczym, ale uwielbiam klimat rodem z "Dumy i uprzedzenia". Mam słabość do takich lektur. Co zrobisz, jak nic nie zrobisz :)

Poppy Hart to dorastajaca wychowanka sierocińca, której ciężka przeszłość spowodowała, że dziewczyna odkryła w sobie niebywały dar do ogołocenia wypchanych kieszeni londyńczyków (no wiecie, taka damska wersja Robin Hooda 😜) Gdy dowiaduje się, że w mieście prowadzi praktykę detektywistyczną przystojny i nieuchwytny Harry Graves od razu pragnie u niego pracować. Początkowo Harry jest temu przeciwny, jednak wewnętrzny upór Poppy, jej niebywały spryt oraz urok osobisty sprawia, że w końcu zmienia zdanie. Jednak czy dwoje ludzi, których dzieli spora różnica wieku będzie potrafiło razem pracować przy kolejnej sprawie? Jak zachować profesjonalizm skoro obydwoje aż kipią od emocji i uczuć wobec siebie? Czy uda im się mimo wszystko rozwiązać zagadkę kradzieży skarbu Pani Montgomery?

"Detektyw i złodziejka" to książka zdecydowanie dla kobiet, jednak znajdziemy tutaj nie tylko romans, ale i ciekawy wątek kryminalny.
Jako fanka Sherlocka Holmesa miałam tutaj świetną zagadkę do rozwiązania, której zakończenie nie do końca było tak oczywiste.
Świetne dialogi, cięte riposty i mądrości Pani Wilson sprawiły, że na mojej twarzy co jakiś czas pojawiał się uśmiech. I choć nie jest to wymagająca lektura, to ja tylko wymagałabym od autorki nieco więcej stron 😜 no chociaż jeszcze z trzy rozdziały, choćby po to by rozwinąć jeszcze bardziej ten wątek kryminalny 😉

Świetny romans historyczny z dużą dawką humoru, ciętym językiem i romantyzmem. Autorka kolejny raz nie zawodzi czytelnika. Książka jest genialna, trzymająca w napięciu, wciągająca. Ciekawe i śmieszne dialogi, niecodzienne spotkania i dobre rady starszego pokolenia. Ogromnym plusem jest główna bohaterka, którą znamy z poprzedniej serii jako małą dziewczynkę. Teraz Poppy jest urodziwą i sprytną nastolatką o twarzy aniołka, która próbuje uwieść przystojnego detektywa. Książkę czyta się szybko, język prosty i przyjemny, zwroty akcji napędzają fabułę. Polecam wszystkim fanom romansów i nie tylko. Dobry humor gwarantowany.

Byłam bardzo ciekawa losów małej i rezolutnej Poppy Hart, którą poznaliśmy w poprzednich książkach autorki. Mała dziewczynka już wtedy podbiła moje serce. Teraz jako dorosła kobieta o twarzy anioła.. nic a nic się nie zmieniła. I bardzo dobrze! Poppy chce zrobić użytek ze swej nietypowej profesji i proponuje współpracę detektywowi.
Harry Graves jest dojrzałym mężczyzną o skrytej osobowości. Czy zgodzi się na współpracę z kobietą, która jest złodziejką?

Autorka jak zwykle przenosi nas w dawny świat pełen barwnych postaci. Tym razem możemy wraz z detektywem i złodziejką rozszyfrować tajemnice zaginionych rodowych klejnotów. Jak zwykle nie będziemy się nudzić. Mamy tutaj ciekawą akcję przyprawioną dobrym humorem. Lekko rozczarowało mnie zakończenie, które wydało mi się nieco mdłe w porównaniu z resztą książki, która była ekscytująca niczym film przygodowy. Co do naszych bohaterów.. uwielbiam Poppy. ❤️ Podobały mi się przekomarzania tych dwojga. Dystans i opór detektywa oraz niezłomność i spryt Poppy były idealnie dopasowane. Scena pomiędzy tych dwojgiem na pewnym przyjęciu może rozpalić wasze zmysły!
Kto jeszcze nie czytał niech nadrabia. Nie będziecie zawiedzeni.

Harry Graves jest dojrzałym mężczyzną o...

Poppy Hart wychowywała się w domu dziecka. Dziewczynka aby mieć coś swojego już w wieku kilku lat wykorzystywała urodę aniołka. Dzięki niewinnemu wyglądowi potrafiła dokonać kradzieży tak aby osobą pozbawiana swoich drobiazgów nawet nie pomyślała że właśnie w tym momencie zostaje okradziona. Jednak gdy dorosła, stwierdziła że swój talent wykorzysta w sposób bardziej pożyteczny. Tak też wpadła na pomysł by zgłosić się do słynnego detektywa, który był najlepszy w swoim fachu aby dla niego pracować i pomagać jeżeli będzie tego wymagać sprawa.
Tak trafia do Harrego Gravesa zwanego przez wszystkich człowiek cień. Niestety mężczyzna nie zamierza podjąć współpracy z Poopy. Jednak ona ze swoim zadziornym charakterkiem nie ma zamiaru tak szybko odpuścić. Chwila jego nieuwagi powoduję że Poopy wykrada mu tajemniczy list licząc że mężczyzna zmieni zdanie i zechce ją zatrudnić.

Oj co się tutaj działo w tej książce. Jest to świetny romans historyczny, który ja już wpisuję na swoją listę ulubionych książek. I zapewniam Was że jeszcze kiedyś do niej wrócę. Jest to książka przepełniona ogromną dawką humoru, świetnymi tekstami, romantyzmem oraz namiętnością. Ogromnie spodobała mi się zarówno postać Poopy jak i starszej Pani Wilson. Ta kobieta znała się na rzeczy😄😆 i wiedziała jak doradzić młodej i niedoświadczonej kobiecie😊😉 Jako że romanse historyczne uwielbiam to już teraz śmiało mogę powiedzieć że @melisa.bel.autorka zyskałaś wierną fankę 😊😘

Bardzo przyjemny romans. Bohaterowie z ikrą. Dobrze i szybko się czyta.

Bardzo przyjemny romans. Bohaterowie z ikrą. Dobrze i szybko się czyta.

Fani autorki pamiętają już postać Poppy Hart. Siedemnastoletnia dziewczyna wychowana w sierocińcu przedstawia się jako wykwalifikowana złodziejka. Proponuje swoje usługi znanemu detektywowi, Harry'emu Gravesowi. On z początku chce się jej pozbyć, jak bezpańskiego kota. Makowa panienka ciągle jednak wraca, jak kot, który już upatrzył sobie nowy dom.

Harry w końcu zgadza się na jej pomoc w mistyfikacji, mającej na celu odnalezienie zaginionych klejnotów starszej pani. Poppy ma podszywać się pod jego żonę lub partnerkę, by przy okazji przeszukać siedziby podejrzanych. Złodziejka i detektyw zbliżają się do siebie, czują wzajemną fascynację.

Wesoła dziewczyna i ponury, starszy od niej mężczyzna stanowią kontrast, który rzuca się w oczy jej przyjaciółce.

Można mieć wątpliwości czy będą stanowić dobraną parę, można spisywać punkty za i przeciw, lecz prawdziwym testem ich uczuć będzie niebezpieczna sytuacja.

Ich śledztwo zainteresowało tajemniczego napastnika, który snuł się za parą jak cień, by w końcu zaatakować.

Jak zakończy się ta historia? Czy Poppy i Harry odnajdą zaginiony spadek? Czy oboje przeżyją i czy ostatecznie będą razem? Czy to prawda, że różnice się przyciągają?

Harry w końcu zgadza się...

Super ,polecam

Super ,polecam