The Brightest Stars. Pożar zmysłów

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Cykl: #STARS (tom 1)
Wydawnictwo: OMGBooks
The Brightest Stars
ew_cia

Miłość tak silna, że spala wszystko, czego dotknie Karina w wieku dwudziestu lat wyprowadza się z rodzinnego domu, by zacząć żyć na własny rachunek. Za wszystkie oszczędności kupuje mały domek i znajduje pracę w salonie masażu. Zostawia za sobą trudne dzieciństwo i skomplikowaną relację z ojcem – wymagającym wojskowym. Dziewczyna obiecuje sobie, że nigdy nie zwiąże się z żołnierzem. Los ma...

Miłość tak silna, że spala wszystko, czego dotknie

Karina w wieku dwudziestu lat wyprowadza się z rodzinnego domu, by zacząć żyć na własny rachunek. Za wszystkie oszczędności kupuje mały domek i znajduje pracę w salonie masażu. Zostawia za sobą trudne dzieciństwo i skomplikowaną relację z ojcem – wymagającym wojskowym. Dziewczyna obiecuje sobie, że nigdy nie zwiąże się z żołnierzem. Los ma jednak inne plany…

Kael trafia do niej przypadkiem. Karina od razu odgaduje, że przystojny żołnierz skrywa w sobie cierpienie. Jego mięśnie są boleśnie napięte. Mimo to dziewczyna traci głowę i pozwala się porwać rodzącej się namiętności. Nie wie jeszcze, że przeszłość Kaela jest pełna mrocznych tajemnic, a koszmar wojny podąża za nim krok w krok.

Co łączy Kaela z ojcem Kariny – pozbawionym skrupułów tyranem?

Komu zaufać, kiedy serce podpowiada jedno, a rozum drugie?

Czy Karina zdoła zapomnieć, jak jej skóra płonęła pod dotykiem silnych, żołnierskich dłoni?

***

Anna Todd, autorka bestsellerowej serii #AFTER, powraca
z powieścią, na którą czekał cały świat. The Brightest Stars jest pierwszą częścią nowego cyklu #STARS

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/

źródło okładki: https://www.znak.com.pl

Fragment książki

na_marginesie_ksiazk | 2019-06-04
Przeczytana: 31 maja 2019

„Najjaśniejsze gwiazdy spalają się najszybciej, musimy więc je kochać, dopóki możemy’

Ostatnio bardzo często sięgałam po książki niezwykle zmuszające do refleksji, poruszające historie tragiczne, a przez to niezwykle ciężkie. Dlatego też postanowiłam oddać się tym razem lekturze czegoś lekkiego z literatury obyczajowej i romansu. Padło na „The Brightest Stars. Pożar zmysłów”. Książka ta jest pierwszym tomem nowej serii Stars pióra Anny Todd, autorki kultowej serii „After”.

Ksiązka opisuje losy Kariny, dwudziestoletniej dziewczyny która po okresie nieustannych przeprowadzek z ojcem wojskowym, rozwodzie rodziców i problemów z bratem bliźniakiem próbuje poradzić sobie z życiem na własny rachunek. Rodzeństwo na wylot zna realia życia rodziny żołnierza. Stres, lęk o bliską osobę, trauma po powrocie, chęć kontroli i nieustanne poczucie zagrożenia na tyle ich odstręczają, że postanawiają zawrzeć układ dotyczący tego że żadne z nich nigdy nie zaciągnie się do służby.
Po zdobyciu...

olga | 2019-05-27
Przeczytana: 27 maja 2019

Jak to mówią "Za mundurem panny sznurem", ale bohaterka nowej książki Anny Todd, córka zawodowego żołnierza, chyba by się z tym nie zgodziła. Ta dziewczyna ma po dziurki w nosie patrzenia na wojskowych. Ze względu na profesję ojca Karina i jej brat bliźniak, Austin, wychowywali się w bazach. Małżeństwo ich rodziców nie przetrwało. Karina, w przeciwieństwie do brata, postanowiła zacząć żyć na własny rachunek, wyrywając się z rodzinnego wariatkowa.
Jest masażystką i mieszka nadal blisko bazy, czuwając, by lekkomyślny brat nie posłuchał ojca służbisty i nie zaciągnął się do armii.
Pewnego dnia jej klientem zostaje milkliwy młody żołnierz, Kael. Zauroczona, łamie dla niego swoje zasady trzymania się z dala od wojskowych. Budująca się między nimi więź staje jednak pod znakiem zapytania, gdy wychodzi na jaw, że Kaela i jej ojca łączy pewna tajemnica.

THE BRIGHTEST STARS to pierwszy tom STARS - nowej serii Anny Todd. Fajnie się tę książkę czyta, więc trochę mnie zdezorientowała, kiedy...

Pożar zmysłów - czy spłonęłam czytając tą książkę? Nie do końca. Bardziej jakby mnie motyl trzepnął nogą. Gdzieś tam zaczął się tlić jakiś delikatny dym rozniecony iskierką nadziei, że ta historia bardziej się rozkręci.
Nie znałam pióra autorki i muszę przyznać, że nie jest tak źle jeśli nie wymaga się niewiadomo czego od tej pozycji. Książka jest lekka, a rozdziały mega krótkie więc pochłania się je niczym lody w upalny dzień

Karina pracuje jako masażystka i kupiła sobie dom za oszczędności (serio? w wieku 20 lat?) trochę baju baju ale większe bajki czytałam. Karyna jest dzieckiem armi. Ma ojca wojskowego (taki Janusz) i chodzi jak w zegarku trzęsąc portkami przed nim ale ogólnie jest spoko dziewczyna. Ma brata bliźniaka (troche jak Sebix,lubi bójki), którego kocha nad życie i z którym obiecała sobie, że nigdy nie zaciągną się do wojska.
Na swojej drodze napotyka tajemniczego Kaela/Keana niech będzie Kejn. Koleś jest tak nieśmiały i tajemniczy, że ja do tej pory nie wiem czy ma...

rudy_lisek_czyta | 2019-05-28
Przeczytana: 27 maja 2019

Anna Todd @annatodd autorka bestsellerowej,młodzieżowej serii #AFTER powraca z nowa powieścią ”The Brightest Stars.Pożar Zmysłów”.Otwiera ona nowy cykl zatytułowany #STARS.Było to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i do końca sama nie wiedziałam czego mogę się po tej książce spodziewać.
.💕
Historia opowiedziana jest z perspektywy młodej dziewczyny,Kariny.Karina doskonale zna surowe realia życia wojskowego.I jak każdy,kto dorastał wokół bazy wojskowej,zna echo wojny,które towarzyszy każdemu żołnierzowi i jego rodzinie.Mając zaledwie dwadzieścia lat postanawia odnaleźć własne miejsce.Wyprowadza się z rodzinnego domu,by odciąć się od tej gęstej atmosfery wojska.Za oszczędzone pieniądze kupuję cudowny,mały domek.Znajduję również pracę,która jest jej wielką pasją.Gdy na jej drodze los podstawił tajemniczego Kaela,Karina postanawia dowiedzieć się o nim znacznie więcej.To przyciąganie,które do niego czuje jest tak silne,że pozwala się porwać rodzącej między nimi namiętność.Czy to uczcie...

Snieznooka | 2019-06-05

Nie miałam wcześniej przyjemności spotkać się z twórczością Anny Todd, nie czytałam nic, co zamieściła na Wattpadzie, nie interesowałam się też serią „After”, a mimo wszystko, kiedy przeczytałam opis tej książki, wiedziałam, że bardzo chcę ją przeczytać. Dlaczego? Fabuła, nie czytałam wcześniej książki, w której tak mocno obecny jest temat wojskowej rodziny, wszystkie blaski i cienie. Piętno wojny i poszarpana psychika bohatera kusiła, aby zobaczyć, czy da się ją jeszcze posklejać. Czy dla Kaela jest szansa na powrót do życia, a nie borykanie się z wizją śmierci, wystrzałów i krzyków bólu? Czy jest zdolny do miłości? Czy dla tej dwójki jest szansa na szczęśliwe zakończenie?
Główną bohaterką książki jest Karina, zaledwie dwudziestoletnia dziewczyna, która nie miała łatwego dzieciństwa. Można powiedzieć, że dla młodej osoby było wręcz destrukcyjne, kształtowało ją i sprawiało, że w dorosłym życiu się gubiła. Wiecznie nieobecni rodzice, wymagający wojskowy, ciągłe napięcie w tak...

readforrhys | 2019-06-02
Na półkach: 2019, Przeczytane

O Annie Todd co najwyżej słyszałam, „After” widziałam tylko film, natomiast z jej twórczością nie miałam do czynienia, tj. nie czytałam żadnej jej książki, więc szczerze mówiąc nie wiedziałam, czego mogłabym się spodziewać po najnowszej pozycji Anny. Nie da się ukryć, że byłam jej bardzo ciekawa i miałam nadzieję na naprawdę przyjemną historię.

Karina to młodziutka dziewczyna, ma dopiero dwadzieścia lat, a mimo to ma już stałą pracę i własny dom. Od ojca wyprowadziła się w wieku osiemnastu lat i od tamtego czasu mieszka na swoim. Obecnie jednak z przyjaciółką Elodie, której mąż przebywa na misji.

Kael to również dwudziestolatek, który mimo młodego wieku sporo przeżył w armii. I tutaj moje drobne spostrzeżenie – jest to możliwe? Mając zaledwie dwadzieścia lat przeszedł całe szkolenie na żołnierza, a w dodatku zdążył wyjechać na misję i z niej wrócić? Nie wiem, nie jestem w tym temacie, więc nie mam pojęcia, czy jest to możliwe, ale wydawał mi się jak na te doświadczenia zbyt...

kasia_recenzuje | 2019-06-01

"Najjaśniejsze gwiazdy spalają się najszybciej, musimy więc je kochać, dopóki możemy."

Karina, w wyniku trudnej i nieco skomplikowanej relacji z ojcem, w wieku dwudziestu lat z przytupem wkracza w dorosłość. Za własne oszczędności kupuje mały domek i podejmuje się pracy w zawodzie masażystki. Jej ojciec jest zawodowym wojskowym, a rygorystyczne zasady, którymi się kieruje w pracy, stosuje również w domu, co odbija się na rodzinnych relacjach. Karina obiecuje sobie, że nigdy nie zwiąże się z żołnierzem. Czy wytrwa w tym postanowieniu?
Spotykają się w wyniku przypadku. Kael jest młodym wojskowym, który wiele przeżył w swoim niedługim życiu. Wie, czym jest ból, cierpienie i śmierć. Przygaszony, małomówny mężczyzna posiada w sobie coś, co intryguje Karinę. Od samego początku działają na siebie niczym dwa magnesy. Jednak Kael skrywa w sobie wiele mrocznych tajemnic... Czy wpłyną na wspólną przyszłość tej dwójki?

"The Brightest Stars. Pożar zmysłów" jest pierwszym tomem nowej...

Lawendowa | 2019-05-27
Przeczytana: 25 maja 2019

The brightes stars to najnowsza powieść spod pióra Anny Todd. Autorki, która podbiła miliony serc serią After. To również pierwsza część serii Stars, Pożar zmysłów. Opowiada o młodych dorosłych, żyjących w armii.

Karina jest wykwalifikowaną masażystką. Mieszka w małym domku, który kupiła za własne pieniądze i stara się żyć swoim życiem, szukając szczęścia między akapitami pisanymi przez los.

Keal to dwudziestoletni żołnierz, małomówny, wyraźnie zamknięty w sobie. Zdystansowany. Kiedy przychodzi do salonu, w którym pracuje Karina, a los krzyżuje ich drogi i zamiast do jej koleżanki, trafia do niej na stół do masażu, rozpoczyna się rozdział ich trudnej, skomplikowanej znajomości, która później przeradza się w niełatwą miłość.

Karina swoim gadulstwem i bezpośredniością leczy duszę Keala. Doskonale wie, że cokolwiek między nimi jest, nie ma prawa przetrwać. On jest żołnierzem, a ona dokładnie wie, jak kończy się związek z człowiekiem armii. Mimo tego postanawia zbytnio się nad tym...

Mrsruda | 2019-05-30
Przeczytana: 30 maja 2019

"Za mundurem..." ale co jeśli rozum kłuci się z sercem?
Karina mając dość swojego ojca żołnierza postanawia zacząć żyć na swój rachunek. Kupuje stary domek nieopodal salonu masażu w którym pracuje. Życie z żołnierzem, pomieszkiwanie w bazie, ciągłe zmiany pobytu jak i nieustanny brak ojca uświadamiają jej pewne rzeczy. Obiecała sobie ze nie zwiąże się nigdy z żołnierzem. Jak również to że będą się trzymać zdaleka od wojska.
Kiedy los na jej drodze stawia Karla zaczyna wątpić w słuszność swojej deklaracji. Co skłonia ją do takich przemyśleń?
Cóż książkę czyta się szybko i przyjemnie. Choć jak na romans to zabrakło namiętności jak i tego tytułowego pożaru zmysłów. Liczyłam na więcej erotyzmu. Jak dla mnie to zwykła obyczajówka, choć całkiem dobra. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie bohaterowie i fabuła się kręcą, gdyż na ten moment za dużo się nie dzieje.

BooksCatTea | 2019-06-06

O rety, The brightest stars kupiła mnie już swoimi pierwszymi rozdziałami! 😍 Ile tam emocji, które prawie wylewały mi się na ręce kiedy czytałam. Nie wiem czy to dlatego, że odbieram tę książkę dosyć osobiście czy dlatego, że jest taka świetna. 🤷 Można określić fabułę dwoma słowami: spokojna i delikatna, a wręcz subtelna. Zachowanie i podejście Kariny zmienia się jak w kalejdoskopie, a targające nią sprzeczności zakłócają zdrowy rozsądek. Lawina uczuć spada na nas z każdego rozdziału. Sam Kael to tykająca bomba bez dołączonej informacji, który kabel należy przeciąć by nie rozerwała ci serca. Cały czas zastanawiałam się jakich okropności musiał doświadczyć, że jego postawa jest taka wycofana. Książka porusza też kwestie wojska i życia żołnierzy, ale co ważniejsze także z perspektywy rodzin osób, które walczą za kraj. Strasznie jestem ciekawa czy bolesną przeszłość można zagłuszyć obietnica miłości w przyszłości! A może to wszystko to tylko zaplanowana iluzja? Jak widać - emocje,...