Jak odzyskać kontrolę nad odchudzeniem

Okładka książki Jak odzyskać kontrolę nad odchudzeniem Olga Białas
Okładka książki Jak odzyskać kontrolę nad odchudzeniem
Olga Białas Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Brak (tom 1) Seria: Brak poradniki
poradniki
Brak (tom 1)
Brak
Jak odzyskać kontrolę nad odchudzaniem
Dlaczemu
2020-08-06
2020-08-06
tłumacz nieznany
dieta dietetyka poradnik odchudzanie zdrowie lifestyle zdrowytrybzycia przepisy porady

To był naprawdę rewelacyjny poradnik. Uważam, że jest idealny dla każdego. Na pewno nie jedna z nas bądź niejeden myśli o zgubieniu paru kilo, albo starał się zrzucić, co nieco, ale nie wyszło tak jak planował. To to jest idealna książka by zrozumieć, jakie możemy popełnić bądź popełniliśmy błędy.

Pierwsza część to umysł. Tu mamy wszystko wypisane, na co powinniśmy się przygotować, jak zacząć, jakie są zazwyczaj spotykane błędy, co możemy zmienić.

Pani Olga świetnie wszystko opisała w łatwy do zrozumienia sposób. Super, że zostało wspomniane, iż to, że jedna dieta świetnie podziałała na znajomego to nie oznacza będzie równie dobra dla nas. Każdy z nas jest inny, każdy z nas lubi co innego. Jeśli ja nie lubię awokado to dieta opierająca się głównie na tym owocu byłaby dla mnie męczarnią. A zrozumiałam, że dieta wcale nie musi być męcząca.

Poruszany jest również temat motywacji tej pozytywnej. Nawet nie zdawałam sobie sprawy jak ważne jest pozytywne nastawienie. Jeśli zaczynamy z nastawieniem a spróbuje może w końcu pozbędę się tych fałdek to daleko nie zajdziemy. Ważne jest również określenie rzeczywistego celu, który jest określony w czasie. Bo jeśli chcesz schudnąć 10 kg w 2 tygodnie to... No to się nie uda.

Druga część to ciało. Tu już przechodzimy do bardziej konkretnych rzeczy, (choć wcale nie twierdzę, że pierwsza część jest nie potrzebna. Jest równie ważna a może i ważniejsza niż druga).

W tej części znajdziemy np. jak obliczyć ile kalorii potrzebuje nasz organizm i jeśli będziemy jeść więcej to będziemy tyć natomiast, jeśli mniej to nasza waga będzie spadała. Chociaż waga to tez niezbyt dobre określenie. Bo może być tak, że waga będzie stała a jednak na przykład w tali możemy mieć mniej centymetrów.

Rewelacyjnie, że są ćwiczenia, które jeszcze bardziej angażują czytelnika.

A na koniec wisienka na torcie przepisy. I muszę przyznać, że są naprawdę łatwe. I na pewno je wypróbuje:)

To, co napisałam, to naprawdę nie wiele, bo w tej książce znajdziecie wiele więcej naprawdę ważnych rzeczy, które pomogą uporać się ze zdrowym odżywianiem.

Pierwsza część to umysł. Tu mamy wszystko wypisane, na co powinniśmy się...

Czytając tę książkę, miałam wrażenie, jakby opowiadała to wszystko na żywo. Posiada wiele dobrych informacji i jest napisana prostym językiem.

Jest ona podzielona na dwie części. Pierwsza to DUCHOWA. Podpowiada, jaka może być przyczyny rezygnowania z diety, czy też będąc na diecie, waga nie spada. Jest wiele informacji, jak podejść odpowiednio do diety i zmiany stylu życia, zanim zaczniemy się odchudzać. Również dla samej zmiany stylu życia. Uświadomi was, co jest najważniejsze a co mniej. W drugiej części CIAŁO będziecie mogli sobie dokładnie obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Na przykładach są pokazane różne ważne obliczenia przed rozpoczęciem diety. Ważne i męczące dla wielu osób jest efekt jojo. W książce jest pokazane na przykładzie oraz z opisem, jak krok po kroku wyjść z diety bez efektów jojo. Znajdziemy też prawidłowe pomiary ciała.

Jestem bardzo zadowolona, że książka trafiła do moich rąk. Wiele informacji znajdujące się w książce już znam. Zbierałam je kilka lat od dietetyków, jak i ze stron internetowych, ale nie wszystkie. Bardzo ją polecam każdemu, bez wyjątków. Informacja daje świadomość a jej nigdy nie za dużo.

Wspaniała książka dla każdego kto chciałby rozpocząć swoją przygodę ze zdrowym trybem życia i nie tylko!
Książka napisana prostym, zrozumiałym językiem, zawiera jednak także mnóstwo przydatnej wiedzy jak i ciekawostek na temat procesu odchudzania.
Przeczytałam ją jednych tchem i z czystym sercem mogę polecić każdemu!
Gratuluje autorce i dziękuje bardzo za możliwość przeczytania tak przydatnej i ciekawej książki.
Nie ukrywam ze liczę na kolejna i trzymam kciuki!

Przeczytałam ją jednych tchem i z czystym sercem mogę polecić każdemu!
Gratuluje autorce i dziękuje bardzo za możliwość...

Dzień dobry z nad morza! ❤️

Lubicie czytać książki? 🤔
Mnie nadarzyła się okazja przeczytać książkę pani dietetyk Olgi Białas pt. "Jak odzyskać kontrolę nad odchudzaniem".

@dobrydietetyk.olga świetna robota! ❤️
Przyjemnie się czyta, jest napisana w sposób jasny i dla osób nieznających się kompletnie na dietetyce i odchudzaniu będzie bardzo zrozumiała.
Dla osób wiedzących coś na ten temat (tak, jak ja) będzie to swoiste powtórzenie i większe przyswojenie wiedzy! Także super!

Ciekawi jesteście, co chce nam przekazać Olga? 🤔
W takim razie musicie nabyć tę książkę i przekonać się sami!
Ja mogę tylko powiedzieć, że dzięki prostym podpunktom wymienionym przez autorkę można w prosty sposób pomóc sobie w wygenerwowaniu zdrowych nawyków.

Książka składa się z dwóch części :
#1 UMYSŁ :
Jesteśmy w stanie po głębszym zanalizowaniu poorientować się w psychologicznych aspektach naszego zdrowego odchudzania.
#2 CIAŁO :
Są już zawarte konkretne fakty, sposób obliczania podstawowej przemiany materii, liczenia kalorii, dzienniczek, a nawet - tuż przy samym końcu książki, przepisy na zdrowe słodycze.

@dobrydietetyk.olga w pierwszej części książki bardzo dokładnie objaśnia powody, przez które możemy mieć problem z odżywianiem, jak sobie radzić, gdy z każdej strony napierają na nas mass media z wykreowanymi idealnymi sylwetkami i jak odnaleźć siebie w tym wszystkim. Przekazuje w jaki sposób sami powinniśmy motywować się do zdrowego odchudzania. Wspomina, że odchudzanie, to nie tylko utrata kilogramów, ale i zmiana swojego życia na lepsze.
Robimy to dla siebie, nie dla innych - o czym właśnie mówi autorka ;)

Z całego serca mogę polecić!

Dzień dobry z nad morza! ❤️

Lubicie czytać książki? 🤔

@dobrydietetyk.olga świetna robota! ❤️
Dla osób wiedzących...

Zacznę może od tego, że jeszcze dobrze nie zaczęłam czytać, a już skończyłam 😁 To świadczy tylko o jednym - książka Olgi to świetna lektura i wciąga niesamowicie!
Przed rozpoczęciem czytania myślałam, nawiązując do tytułu książki, że mam kontrolę nad odchudzaniem, jednak czytając, okazało się, że nie do końca. Dowiedziałam się o sobie kilku ciekawostek, np. że miałam i po części nadal mam w sobie niektóre cechy NIEZWYCIĘŻONEGO, a nawet OBSESYJNEGO ZAPALEŃCA (w kontekście typów anty-podejścia do diety) 😅 W książce odnalazłam również fragmenty swojej historii z odchudzaniem i zrozumiałam dogłębnie, co tak naprawdę znaczy tak często słyszane od różnych trenerów na siłowni "wszystko siedzi w Twojej głowie". Super jest to, że Olga poświęciła tematowi naszego umysłu tak wiele stron, a zarazem przekazała taką wiedzę w pigułce dotyczącą np. makroskladników, nie powielając tym samym rozbudowanych opisów, jakie można przeczytać na ich temat bez problemu w Internecie. Dodatkowo w książce znajdziemy kilka super prostych i zdrowych przepisów do wypróbowania zarówno w wersji słodkiej, jak i słonej.
Mówiąc krótko: świetna robota!

PS. Czekam na kolejną ;)

Świetna książka! Napisana lekkim, przyjemnym, bardziej gadanym niż pisanym słowem. Dzięki temu ma się wrażenie, że rozmawia się z przyjaciółką, z kimś, komu naprawdę na nas zależy, tym bardziej, że czytając, można utożsamiać się z samą autorką. Książka jest świetnym motywatorem i poradnikiem. Zawiera wiele przydatnych informacji, które z pewnością wykorzystam. Polecam!

Książkę się czyta łatwo i przyjemnie. Jest w niej wszystko w pigułce na temat mądrego odchudzania i bycia w zgodzie ze sobą. Książka pokazuje jak "bez toczenia ze sobą wojen" można zmienić styl życia poprzez odpowiednią dietę i ruch. Zamieszczone przepisy są super dodatkiem. Przeczytałam i polecam gorąco!

Super książka! Jak ją czytałam czułam, że utożsamiam się z autorką. Wszystkie problemy, które poruszyła czułam że dotyczyły mnie. Nigdzie wcześniej nie znalazłam tak praktycznego poradnika... zazwyczaj były powtarzane te same informacje. Wreszcie zrozumiałam skąd biorą się moje problemy z jedzeniem i najważniejsze jak im zaradzić :) !

Super książka! Napisana prostym językiem, przepisy w niej podane są bardzo smaczne. Zdecydowanie polecam każdemu kto ma problem z wagą.

• Dieta i rozwój
  • Przeczytane 2022