Okładka książki Partyzanci, doktrynerzy, terroryści: chronologiczne studium fenomenu Irlandzkiej Armii Republikańskiej Wawrzyniec Konarski
Wawrzyniec Konarski Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka reportaż
reportaż
Księgarnia Akademicka
2019-01-01
2019-01-01

Okładka książki Teoretyczne i praktyczne problemy kultury politycznej. Studia i szkice Małgorzata Abassy, Monika Banaś, Franciszek Czech, Renata Czekalska (orientalistka), Karolina Golemo, Iwona Jakimowicz-Ostrowska, Wawrzyniec Konarski, Tadeusz Paleczny, Karolina Podgórska, Jarosław Rokicki, Ewa Trojnar
Teoretyczne i ... Małgorzata Abassy,&...

Mamy tu opisana historię IRA od samego początku jej istnienia do dnia dzisiejszego. Tytuł sugeruje jak zmieniała się sama IRA, od romantycznego okresu powstania wielkanocnego i wojny domowej poprzez okres drugiej wojny światowej do znanych z telewizji ataków terrorystycznych.
Bardzo dobra pozycja dla zainteresowanych historią Irlandii i jej walka o niepodległość. Można nawet wysnuć wniosek iż bez IRA nie byłoby niepodległej Irlandii.
Mnie osobiście zafascynował okres powstania wielkanocnego jak i wojny domowej oraz konflikt Collinsa i De Valery, dwóch ważnych postaci w historii dwudziestowiecznej Irlandii.
Polecam gorąco, książka godna przeczytania, choć bardzo trudno ja znaleźć.

Z dużą dozą nieśmiałości i pokory podchodzę do ocenienia tej książki. Pierwszy wpis może mieć wpływ na wybór innych czytelników. Jednakże z ta książką nie ma problemu, jest rewelacyjna. Jak w opisie można przeczytać kanwą napisania tej książki jest poprzednia pt. „Nieprzejednani”. Poniekąd jest to drugie wydanie tej samej książki ale uzupełnione, czyli w sumie inna książka....

• Irish

Wawrzyniec Konarski Partyzanci, doktrynerzy, terroryści: chronologiczne studium fenomenu Irlandzkiej Armii Republikańskiej Zobacz więcej