Opcja paryska

The Paris option
83-241-1257-X
powieść, terror, zagłada, agent
szati

Terroryści wykradają najnowocześniejszy komputer skonstruowany przez naukowca z paryskiego Instytutu Pasteura. Teraz są w stanie przejąć kontrolę nad każdym systemem komputerowym, również sterującym rakietami nuklearnymi. Tajny agent Jedynki doktor Jon Smith - bohater Programu Hades i Przymierza Kasandry - rozpoczyna walkę z czasem i z polityczną zmową, która grozi Ameryce zagładą.

gwiazdka | 2016-02-23
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 23 lutego 2016

„Opcja paryska” Ludluma wydaje mi się całkiem dobra sensacją, ale nie wzbudziła takiego entuzjazmu, jak inne jego książki. Nie umiałam do końca wczuć się w klimat, chociaż konkretnych większych wad nie potrafiłabym wskazać. Pomysł na powieść jest całkiem dobry, wyjaśnienie bardziej oryginalne niż zazwyczaj, wykonaniu też nie mogę nic zarzucić. Jednak, pomimo miłej lektury, ślizgałam się gdzieś po powierzchni. Brakowało mi stylu Ludluma- gdzieś wyczytałam, że „Opcja paryska” powstała już po śmierci autora na podstawie jego notatek, widocznie zabrakło geniuszu pisarza. Mimo to uważam, że dobry poziom powieść osiągnęła, jednak ja liczyłam na więcej, stąd pewne rozczarowanie.

smirek86 | 2015-04-10

W 3 części przygód Jona Smitha zrezygnowano z motywów wirusowych, a wprowadzono motyw technologiczny co pozytywnie wpłynęło na jakość książki. Ciekawa szpiegowska historia z wieloma zwrotami akcji; jednak główna postać jest dla mnie po raz kolejny zbyt doskonała: lekarz, porucznik, specjalista od wirusów i nowoczesnych technologii, superszpieg, który idealnie strzela, walczy i rzuca nożem. Jeśli komuś to nie przeszkadza, powieść warta uwagi.

rycholeb | 2013-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Szczerze to nie zachwyciła mnie ta książka chociaż jej temat bardzo ciekawy.Sprawdziłem jak to jest , że taki "rozchwytywany" autor a nie do końca zachwyca i co się okazuje że tej książki nie napisał Robert Ludlum tylko Gaile Lynds a to nieznana postać (przynajmniej dla mnie do dzisiaj).Pisał niby na podstawie notatek Ludluma, ciekawe ile tego było.

Przemek | 2014-11-15
Przeczytana: 14 listopada 2014

Umila czas jak się go ma dużo. Pozwala się odprężyć i oderwać od codzienności. Lekko nierealne ale akcja wartka.

ShiningNight | 2012-07-14

Ogólnie lubię wszystkie książki Ludluma z Johnem, tak więc jest i z tą tu. Porywcze zwroty akcji, naprawdę godne przeczytania.

beben1910 | 2012-11-27
Przeczytana: 2011 rok

Klasyczny dobry Ludlum- ciekawy i wciągający

mala_mi | 2015-04-26

Teoretycznie dość ciekawy, ale strasznie ciężko się czyta:( czasem dobre,czasem nudne. Po zrobieniu małej przerwy i powrocie do tej książki było lepiej:) tematyka ciekawa wiec polecam :)

Triceratops | 2010-10-21

Najnowocześniejsza technologia zajmująca w tej książce pierwszą pozycję nie pomogła w oczarowaniu mnie. Polecam jednak książkę do czytania na plaży! :-)

Vicky | 2013-04-22

Ogólnie fajna, dużo się dzieje... ale często nudziły mnie fragmenty dotyczące polityki ;/ jednak jakby nie patrzeć, polecam :D

iwona | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

Uwielbiam Ludluma wraz z całą jego twórczością...