Zdrada Tristana

Wydawnictwo: Amber
Tristan betrayal
powieść, wojna, agent
dona

Rok 1940. Stephen Metcalfe prowadzi barwne życie w okupowanym Paryżu. Syn bogatego przemysłowca jest ozdobą salonów... i agentem amerykańskiego wywiadu, przygotowującego wielką operację. Nagle wszystko się komplikuje. A Metcalfe zostaje zupełnie sam w środku wstrząsanej wojną Europy - bez kontaktów, bez rozkazów, bez planu awaryjnego. I musi wykonać misję, która może być jedyną nadzieją wolnego świata.

Paco | 2015-03-13
Na półkach: LUDLUM, Przeczytane
Przeczytana: 2015 rok

Widząc ten tytuł zobaczyłem fabułę. Chyba też tak macie?
Podczas czytania ,,widzicie,, co czytacie:)
Wiec zobaczyłem Paryż i człowieka biegnącego po dachach kamienic. Nie trzeba niczego więcej (dla mnie) by z czystym sumieniem zapewnić,że o nudach nie ma mowy. Będziecie ,,siedzieć,,w środku akcji, a o to chyba chodzi? :)

gwiazdka | 2013-10-04
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 04 października 2013

Akcja Zdrady Tristana toczy się podczas II wojny światowej. Paryż, Moskwa, Berlin, gestapowcy, NKWD i amerykańscy agenci. A do tego wszystkiego piękna balerina, miłość, szantaż. W książce jest wszystko czego można oczekiwać po powieści akcji. Wydarzenia pędzą na łeb na szyję, nie wiadomo do końca kto jest po naszej stronie, a kto przeciwko nam. W dodatku zła ocena człowieka w tym czasie grozi wszystkim, co najgorsze.
Książkę, typowo dla Ludluma, czyta się dobrze. Jak zwykle autor zaskakuje nas nowym spojrzeniem na sprawy, żaden pogląd z pierwszej strony nie jest tym samym na ostatniej. Miłośnik sensacji może mieć tutaj niezłą ucztę czytelniczą.

Krzysztof | 2014-06-06
Przeczytana: 16 lutego 2014

Drugie spotkanie z Ludlumem i drugie udane. Zdrada Tristana spodobała mi się już od pierwszych stron, a z każdym rozdziałem napięcie rosło, zwłaszcza w Moskwie. Zawiodłem się jednak lekko finałem tej historii.

Pingin | 2011-11-16
Przeczytana: 06 listopada 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo dobrze osadzona historycznie, czyta się z przyjemnością,wszystko trzyma się kupy (że tak brzydko się wyrażę)i ładnie się kręci, na pewno warto przeczytać. Trochę mnie rozczarował super agent, który nie domyślił się jaki "największy dar miłości" mógł dać kobiecie,ale powiedzmy, że mężczyźni tak mają;) Polecam

Marcin | 2016-05-20

Dobra książka jak ktoś lubi książki szpiegowskie o II wojnie światowej to powinien być usatysfakcjonowany. Czyta się dobrze intryga jest dobrze prowadzona, nie nudzi. Ja mimo iż miłośnikiem historii II wojny nie jestem to przy tej książce bawiłem się ne źle.

dona | 2010-04-05
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Thriller

Fajna akcja, do końca trzyma w napięciu, polecam!

Henioo | 2013-09-25
Przeczytana: kwiecień 2009

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jest rok 1940, Paryż. Stephen Metcalfe prowadzi barwne i hulaszcze życie w okupowanym przez hitlerowców Paryżu, udając Argentyńczyka. Jest jednocześnie synem bogatego, amerykańskiego przemysłowca i amerykańskim szpiegiem, asem wywiadu. Przerzucony do Moskwy, musi wykonać straczeńczą misję, od której zależą losy Europy i całego Świata (który to już raz?).
Powracają dawne wspomnienia, odżywa miłośćdo primabaleriny teatru "Bolszoi", Leny, z którą niegdyś łączył go namiętny romans...
Wszystko się komplikuje, gdy Stephen musi jechać do Moskwy, naprawić swój moskiewski błąd i chcąć przy okazji wywieźć do "wolnej" Europy Lenę.
Jednak w szeregach organizacji jest kret, okazuje się nim Chip Nolan, który współpracuje z hitlerowcami...

Dość dobra.

smirek86 | 2015-01-20

Książka jest niespodziewanie świetna! Ma w sobie wszystko co najlepsze z thrillerów szpiegowskich: akcję, miłość i zaskakujące zakończenie. Dodatkowo przyprawiona delikatną nutą erotyzmu w książkach Ludluma rzadko miało miejsce. Ponadto powieść nie zawiera dłużyzn, które są według mnie największą wadą książek Ludluma. Stawiam ją wyżej od Krucjaty i Ultimatum Bourne'a. Ostatnie parędziesiąt stron podniosło moją ocenę do 9, a ostatnie 2 strony do 10. Nic tylko czytać!

Havelock | 2015-08-15

Chyba najciekawsza książka Ludluma, chyba najlepsza

mwitkowski | 2013-02-11
Na półkach: Teraz czytam

Czyta się bardzo sympatycznie trzyma w napięciu.