Idealnie Dopasowana. Kariera szyta na miarę

Okładka książki Idealnie Dopasowana. Kariera szyta na miarę Emilia Wojciechowska
Okładka książki Idealnie Dopasowana. Kariera szyta na miarę
Emilia Wojciechowska Wydawnictwo: Projektant Kariery Emilia Wojciechowska poradniki
poradniki
Projektant Kariery Emilia Wojciechowska
2020-03-04
2020-03-04
praca kariera rozwój osobisty rozwój zawodowy coaching kariery przedsiębiorczość motywacja

Okładka książki Pamiętniki uchodźcze Marina Hulia, Emilia Wojciechowska
Pamiętniki uch... Marina Hulia, Emili...

książkę czyta się lekko i przyjemnie, ale nie przemawia do mnie język Autorki.
można wyciągnąć dla siebie z treści wiele, o ile wykona się ćwiczenia i faktycznie popracuje nad sobą równolegle do czytania.
mimo wszystko polecam książkę tym, którzy stają na rozstaju dróg i nie wiedzą co dalej ze swoim zawodowym obliczem.
zdecydowanie bardziej przemawiają do mnie wypowiedzi i historie osób przedstawionych w trzeciej części książki.

książkę czyta się lekko i przyjemnie, ale nie przemawia do mnie język Autorki.
zdecydowanie bardziej przemawiają do mnie wypowiedzi...

Kilka tygodni temu czułam się tak jakby w mojej głowie odkręciły się wszystkie śrubki. Martwiłam się, że dopadło mnie wypalenie zawodowe, w związku z czym wyczerpały mi się wszystkie pomysły. Dopadło mnie nawet klasyczne "mam X lat i nic jeszcze nie osiągnęłam".

Doradzanie ludziom w kwestiach zawodowych i wspieranie innych w budowaniu ścieżek kariery przychodzi mi naturalnie natomiast, jeśli chodzi o mnie to nieustannie czuję, że nie jestem wystarczająco dobra. Często odnoszę wrażenie, że moje oczekiwania względem mnie samej są jak takie kule u nogi które z każdym dniem stają się coraz cięższe. Dziś już wiem, że to właśnie ich ciężar nie pozwalał mi zrobić kolejnego kroku w przód.

Książkę autorstwa Emilii Wojciechowskiej kupiłam wraz z kursem online w przedsprzedaży ponad 3 miesiące temu. Kupiłam ją z dwóch powodów:
- fascynacji do tematyki związanej z pracą (tak, mam w domu sporą bibliotekę, która powiększa się z każdym sukcesem i świętem, z powodu zainteresowania pracą innych rozwijam również serię LIVE "Porozmawiajmy o Twojej pracy" które wkrótce staną się podcastem - tak sobie afirmuje ;),
- ciekawości (Emilia jest pierwszą osobą zajmującą się coachingiem kariery, na jaką trafiłam w sieci podczas researchu, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie, to właśnie ona zainspirowała mnie do nauki w Akademii Projektantów Kariery - dlatego byłam tak zachwycona jak Emilia zgodziła się wziąć udział w jednym z moich wywiadów!).

Kupując książkę wiedziałam, że będzie to coś dobrego i nie zawiodłam się. Jestem zachwycona! "Idealnie Dopasowana" przywołuje przyjemne wspomnienia z dzieciństwa i to dzięki niej sięgnęłam pamięcią do swoich marzeń które (jak sobie zdałam sprawę) są moim motorem napędowym. Cieszę się, że Emilia subtelnie przedstawiła różnicę między idealną a idealnie dopasowaną pracą. Moim zdaniem w dobie konsumpcji, mydlenia oczu i obiecywania gruszek na wierzbie jest to potrzebne.

Uważam, że "Idealnie Dopasowana" to wielofunkcyjny, skuteczny śrubokręt. Po jej lekturze mam poczucie, że te niepewne śrubki w głowie wreszcie się dokręciły.

Czytając ID miałam wrażenie jakbym założyła górniczy kask, wzięła w dłoń diamentowy kilof i zaczęła kopać, kopać i namiętnie kopać ... w swojej głowie tak, że wreszcie odkopałam skarb, czyli swoje pomysły. Jest to zasługa ćwiczeń które wybrała autorka książki- strzał w dziesiątkę!

Gratuluję lekkiego pióra! Idealnie Dopasowana podoba mi się ze względu na merytorykę, ćwiczenia, przytoczone przykłady z gabinetu i autorskie opowieści ludzi którzy skonfrontowali się z wypaleniem zawodowym, dylematami różnego kalibru w poszukaniu swojej ścieżki kariery. ID jest napisana przystępnym językiem.

Ta książka to żywe kompendium wiedzy o samej sobie. Będę się nią posiłkować w trakcie sesji i polecać swoim Klientom.

Książka pięknie wydana, miła dla oka, pisana przystępnym językiem. Autorka prowadzi czytelnika, nie szczędzi humoru. Ważne treści podane w lekkiej formie. Polecam!

• Inne

Dodaj cytat z książki Idealnie Dopasowana. Kariera szyta na miarę