Obca miłość

Okładka książki Obca miłość Katarzyna Grabowska
Okładka książki Obca miłość
Katarzyna Grabowska Wydawnictwo: Videograf Cykl: Wszystkie nasze chwile (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Wszystkie nasze chwile (tom 1)
Videograf
2020-07-01
2020-07-01
literatura polska

Opis wydawał mi się mocno pociągający do pewnego czasu fabuła miała ręce i nogi, później chaos, przekombinowanie. Główna bohaterka zaczynała irytować mnie coraz bardziej zaczęłam przekartkowywać. Okropnie zmęczyła mnie ta książka.

Pierwszy tom wspaniałej, wręcz niewiarygodnej  historii Weroniki Skarbierskiej - jedynej spadkobierczyni sporego majątku po śmierci dziadka, który zginął w tajemniczych okolicznościach. Mimo, iż jest to powieść obyczajowa, to nie brakuje w niej wątków kryminalnych. Weronika otoczona po pogrzebie dziadka opieką przyjaciółki Mileny, próbuje znaleźć się w  nowej sytuacji właścicielki przetwórni w Skarbieszu. Czy jednak może w pełni zaufać swojej koleżance? Jakie sekrety ukrywał przed nią dziadek?   I skąd na drodze Weroniki pojawia się nagle syryjski uchodźca Jusuf? Czy aranżowany ślub uchroni dziewczynę przed niebezpieczeństwem? W pierwszym tomie pojawia się moc  nieprzewidzianych sytuacji, tajemnic z przeszłości, które wymagają wyjaśnienia. Kto naprawdę zagraża życiu Weroniki, komu można zaufać? Powieść wyjątkowo wciąga od pierwszych stron i porywa tempem akcji. "Obca miłość" jest pełna intryg, przedziwnych sytuacji, nieprzewidzianej akcji. Jestem zachwycona tą historią, lekkim stylem pisania autorki i wyjątkowo wciągającą historią. I choć ta seria przeleżała trochę u mnie, to nie żałuję, że zaczęłam czytać. Nie brakuje w niej  emocji, romansu, manipulacji i super powiązanych ze sobą wątków, których w pierwszym tomie nie sposób wyjaśnić i koniecznie trzeba sięgać po kolejny  Polecam - przy takiej lekturze nie sposób się nudzić.

Wystarczył jeden telefon, by świat Weroniki runął...

Po zdanych egzaminach, Weronika Skarbierska dowiaduje się o tragedii, do której doszło w jej rodzinnej wsi. Niespodziewanie umiera mieszkający w Skarbieszu ukochany dziadek dziewczyny. Jej jedyna rodzina... Powiadają, że szanowany w okolicy właściciel przetwórni miał nieszczęśliwy wypadek. Weronika udaje się więc do Skarbiesza na pogrzeb. Jednak wokół niej, zaczynają dziać się dziwne rzeczy...

Czy dziadek na pewno uległ nieszczęśliwemu wypadkowi? A może, ktoś pragnął jego śmieci?

Jak się okazuje, Weronika zupełnie nie wiedziała o wielu sprawach związanych z dziadkiem i przetwórnią. Między innymi o tym, że przebywają tam syryjscy uchodźcy. Jednym z nich jest Jusuf. Mężczyzna oferuje jej pomóc. Czy powinna ją przyjąć?

Gdy okazuje się, że nawet najbliżsi skrywają przed nią tajemnice i dopuszczaj się zdrady, w głowie Weroniki niczym alarm rozbrzmiewa jedno pytanie - komu może ufać?

"Obca miłość" to pierwszy tom serii "Wszystkie nasze chwile" autorstwa Katarzyny Grabowskiej.

Na początku chciałabym powiedzieć Wam jedno - żałuję, że twórczość Pani Kasi poznałam tak późno!

"Obca miłość" pochłonęła mnie bez reszty! Nie wierzyłam, że książka dobiegła końca, wciąż było mi jej mało.

Autorka serwuje nam obraz wsi, w której wszyscy się znają, lubią. Tymczasem, gdzieś w tej sielance znalazło się miejsce na intrygi, kłamstwa, zdradę... Cóż takiego mogło się wydarzyć w niewielkiej społeczności? Czytałam o tym z dużym zainteresowaniem!

Główna bohaterka powieści - Weronika, od razu podbiła moje serce. A stało się to za sprawą wielkiej miłości do swojego dziadka. Rozczulające były wspomnienia z dzieciństwa Weroniki, do których wracała. A w nich jej bohater - ukochany dziadek. Ten sam, który kupił jej piękną lalkę i gdyby tylko mógł ofiarowałby swojej wnuczce gwiazdkę z nieba.

W tej historii nie brakowało momentów, które bardzo mnie wzruszyły. A muszę przyznać, że niezbyt często mi się to zdarza. Styl i język, jakim posłużył się autorka zdecydowanie przypadł mi do gustu. Katarzyna Grabowska ma lekkie pióro, co w połączeniu ze świetnym pomysłem sprawiło, że powieść niemal "czytała się sama"!

Jestem bardzo ciekawa kolejnych tomów tej serii i z pewnością je również przeczytam.
Droga Autorko, z całego serca dziękuję Ci za to, że swoją książką ofiarowałaś mi tak wiele przyjemności z jej czytania!

Zdecydowanie polecam! Jest to jedna z najlepszych książek, po jakie w tym roku udało mi się sięgnąć! Jestem nią oczarowana! ❤

Wystarczył jeden telefon, by świat Weroniki runął...

Książka która pochłonęła mnie dogłebnie od pierwszej strony. Czekałam każdej wolnej chwili żeby wrócić do bohaterów.
Historia obyczajowa ale z kryminalną nutą. Czekanie na drugi tom to był trudny czas :) Polecam

Czyta się szybko i nawet trochę wciąga ale według mnie nic poza tym. Mimo tego warto przeczytać, tym bardziej, że kolejne części cyklu zawodu nie sprawią.

Ciekawa historia,

Ciekawa historia,

Obyczajówka z kryminalnym tłem. Czytało się szybko, momentami było ciekawie i chciałam poznać w końcu skrywane tajemnice. Główna bohaterka głupiutka i strasznie naiwna co mnie irytowało. Więc dam szanse części drugiej.

Książka obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Szybko się czyta, chociaż trochę denerwuje mnie naiwność głównej bohaterki. Ale sięgam po drugi tom, ponieważ jestem ciekawa co będzie dalej.

1 tom był napewno zachęcający. Daje 7 gwiazdek, bo pomimo świetnej historii, czułam, że coś mi w niej brakuje, jakieś detalu, który ciężko opisać

Grzech z przeszlosci, zdrady, intrygi i klamstwa to wszystko znajdziesz w Obcej milosci. Poznaj Weronike i dowiedz sie czy odnajdzie odpowiedzi na mnozace sie pytania. Czy znajdzie kogos, komu bedzie mogla zaufac? Czy znajdzie milosc, szczescie i spokoj? Przeczytaj - naprawde warto!!!

• Audiobooki