Prosto w serce

Jolanta Kosowska Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2020-09-16
2020-09-16

WIem, że niektórzy piszą, że przesłodzona. Ale dla mnie jest w sam raz, Ktoś pisze, że za dużo opisów. A dla mnie te opisy są właśnie rewelacyjne, bo oczami wyobraźni jestem tak gdzie Hania. Dziękuję Jolu za kolejną powieść, która mnie oczarowała <3 <3 <3

Piękna, ciepła książka o miłości, zaufaniu. Bardzo poruszająca, napisana pięknym porywającym językiem. Nie da się oderwać. Pani Kosowska cudnie pisze o życiu, o emocjach, o uczuciach. Idealna ma zimowy wieczór.

Lekka, przyjemna książka o prawdziwej miłości i pięknej Francji. O cudownych przyjaciołach. Ale także zbiegu okoliczności. Połknęłam ją w jeden wieczór. :)

Piękna książka o miłości, romantyczna, dająca nadzieję na lepsze jutro po mimo przeciwności losu. Zachwyciła mnie ,polecam.

Pełna ciepła i tchnąca nadzieją opowieść. Zauroczyła mnie.

Pełna ciepła i tchnąca nadzieją opowieść. Zauroczyła mnie.

Zsmysł na książke jest dobry porusza dość poważny temat jakim jest choroba i jak można sobie z nią radzić bądz nie...los jest nieprzewidywalny ale nic nie dzieje sie w naszym zyciu bez przyczyny..
Początek historii mnie wciągnął i naprawdę byłam nią zafascynowana niestety z każdym kolejnym rodziałem sie męczyłam jak dla mnie za dużo szczgółowych opisów,które momentami były zbędne..
Historia sama w sobie nie jest zła ale czytałam o wiele lepsze...

Z ogromnym zaciekawieniem zabrałam się do czytania tej książki, zachęcona pozytywnymi recenzjami i rzeczywiście się nie zawiodłam. Losy głównej bohaterki pokazują, iż życie nie zawsze jest takie jak byśmy chcieli i właśnie w tym tkwi jego piękno i sens. Po trudnych chwilach przychodzą te najpiękniejsze i wywracają życie do góry nogami. Pozycja godna polecenia, szczególnie dla tych, którzy stracili wiarę w sens życia. Szczęście przychodzi wtedy, gdy się go najmniej spodziewamy, a trudne chwile i życiowe próby są po to, byśmy kiedyś docenili co oznacza żyć pełnią życia.

Cóż za ckliwy, wręcz nieprawdopodobny romans z aż nadto przesłodzonym happy endem.
Nie przypadł mi do gustu.
Na plus oceniam jedynie przystępnie opisane informacje na temat stwardnienia rozsianego (te w wydaniu André).

Nie przypadł mi do gustu.

Dlaczego tak się dzieje, że historia z potencjałem musi mieć na siłę idealną bohaterkę? Piękną, zgrabną, inteligentną, niezastąpioną w dziedzinie X czy Y?
Muszę przyznać, że do przeczytania/ przesłuchania tego tytułu przyciągnął mnie opis z tyłu książki, a konkretnie sytuacji, w której nigdy nie chciałabym się znaleźć: Facet zostawia kobietę tuż przed ślubem ( Drogi mężu mój dziękuje, że Ty nie uciekłeś). Zdarza się? No zdarza w co drugiej obyczajówce i w prawdziwym życiu niestety także. Jednakże to co jest bardzo mocną stroną tego tytułu to nie tyle sama fabuła, co przede wszystkim francuski klimat, a także wsparcie jakie otrzymuje Hania- główna bohaterka od wszystkich bohaterów, poza ów nieszczęśnikiem, który uroczystość odwołał.
Nie mogę nie wspomnieć o trudnym temacie jaki został zręcznie poprowadzony przez autorkę. Mianowicie podejrzenie diagnozy poważnej choroby, która może zmienić całe życie Hani, jej bliskich, a także życiowe priorytety człowieka.
Książkę czytało / słuchało się migiem do tego całkiem przyjemnie. Gdyby nie "zbyt idealna" bohaterka, których w książkach nie cierpię to byłaby to jedna z lepszych książek przeczytanych przeze mnie w tym gatunku.

"Prosto w serce" to historia poruszająca i momentami tak smutna i refleksyjna że trzeba bylo ja sobie dawkowac.Opowiada o miłości która sie pogubila,zdradzila i zobojetniala.O osobie która obiecywala jednak obietnicy nie dotrzymala,nawet więcej,wyraźnie odciela się chcac zostawic "problemy"za sobą.
Główna bohaterka Hania przechodzi w swoim zyciu ciężki okres,widmo choroby z która przyjdzie jej sie zmierzyć nie jest az tak bolesne jak to,ze bedzie musiała poradzić sobie z nią sama a przecież miał być ktos,na zawsze,ten wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju..
Książka bardzo przypadla mi do gustu zarówno pod względem opisów,kreacji bohaterów,dialogów i fabuły.Bardzo przyjemna w odbiorze choć niełatwa.Ukazujaca ludzi jako istoty zwyczajne,majace swoje wady i zalety.Dylematy z ktorymi przyszlo sie mierzyc bohaterów nia należały do najłatwiejszych..
Świetnie ukazana drogę lla życiowa Hani,niespiesznie wracająca do życia i wzglednej normalności.Trudne zyciowe wybory i jeszcze trudniejsze ich konsekwencje.
Opisy włoskiego miasteczka,ludzi,klimatu tam panującego przyjemne i lekkie,poruszające wyobraźnię.
W ksiazce pojawiły się nawet interesujące i liryczne wiersze autorki które dodają realizmu i uroku calej historii.

Główna bohaterka Hania przechodzi w swoim zyciu ciężki okres,widmo choroby z...

• Przeczytane 2020