Upadek legendy

Okładka książki Upadek legendy Meghan March
Okładka książki Upadek legendy
Meghan March Wydawnictwo: Editio Cykl: Gabriel Legend (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Gabriel Legend (tom 1)
Editio Red
The Fall of Legend
Editio
2021-04-22
2021-04-22
2019-11-12
Edyta Stępowska

Książka jest bardo słaba. Nudna. Płytka i ,,szczeniacka,,. Dialogi, tło, postaci. Szkoda czasu.

Co mogę powiedzieć już po pierwszych stronach? Tej serii na pewno bliżej do „Sekretów i namiętności” niż chociażby „Magnolii”. Jest subtelniejsza, spokojniejsza, bardziej wyważona. I może to oznaka starości, a może dojrzałości ale to przemawia do mnie bardziej.

Scarlett jest piękna, bogata i absolutnie kusząca. Jest też niedostępną księżniczką do której Gabriel Legend nie powinien się zbliżać. Jednak Legend to bez wątpienia zdeterminowany, ale też groźny mężczyzna, który mimo iż będzie musiał walczyć z samym sobą jest w stanie osiągnąć zamierzony cel. Już gdy w dość niefortunnych okolicznościach ta dwójka się poznaje, czuć iskry. Gabe rzuca Scarlet wyzwanie jakim jest ocalenie jego klubu. Czy dziewczyna jest w stanie to zrobić? Bogactwo i bieda, grzeczna dziewczynka i niegrzeczny chłopiec, skrywana namiętność, granice których nie powinno się pokonywać. Utarty schemat a jednak intrygujący.

Książka swoją budową nieco odbiega od klasycznych romansów. Tutaj od razu zaczyna się od akcji. Porwanie, umowa, a dopiero później przechodzimy do powolnego poznawania bohaterów. Może to trochę zniechęcić, zwłaszcza kiedy od samego początku rzucamy się w wir wydarzeń, jednak jest w tym pomyśle coś odświeżającego. Wydarzenia z dalszego ciągu może nie są tak dynamiczne, ale akcja toczy się z sensem i prowadzi nas do drugiego tomu. Zresztą zgodnie z przewidywaniami, pierwszy tom kończy się dość boleśnie zarówno dla Scarlet jak i samego Gabe’a który podejmuje trudną, ale konieczną decyzję.

Książka jak to na romans przystało lekka, przyjemna ale też intrygująca, a w tym wszystkim delikatna. Od razu zabieram się za drugi tom, niby historia jakich wiele jednak do mnie przemówiła. Legenda. Pokusa. Pożądanie. Tak to zdecydowanie jest w tej książce 7,5/10

Początek trylogii na początku bardzo intrygujący, bo zaczyna się porwaniem, ale potem trochę zaczyna przynudzać, stąd też jedna gwiazdka mniej. Scarlett mimo kiepskiego początku, jest zaintrygowana Gabrielem Legendem, chociaż tatuś całkiem inaczej zaplanował jej przyszłość.
Gabriel też ma swoją tragiczną przeszłość i boi się zaangażowania.
No i polski przekład jest tragiczny, dużo błędów i irytujące nadużycie słowa "przejebanie" w kontekstach, w których kompletnie nie pasuje.

Gabriel też ma swoją tragiczną przeszłość i boi się zaangażowania.
No i polski przekład jest...

Uuuu, wciągnęłam się. Klasyczny trik na końcu - urywa się w taki sposób, że już zaczęłam drugi tom! Jak na pierwsze spotkanie z autorką jestem jak najbardziej na tak, ale ocenie jako całość. Póki co dobry wstęp ❤️

to było tak płytkie i nijakie, że żałuję poświęconego czasu. większość książki przewertowałam, pełna nadziei na jakąś poprawę, do ostatniej chwili czekałam na jakikolwiek przejaw fabuły i czegoś ciekawego w historii, ale się zawiodłam. Gdyby usunąć zbędne opisy i wydarzenia, książka skurczyłaby się do 50 stron i czytelnik nic by na tym nie stracił. Zero emocji, relacji między głównymi bohaterami. Generalnie opowiadanie i bohaterowie wciągają jak dwie romansujące mrówki.
Nie rozumiem skąd zachwyty nad tą historią, ale zdecydowanie są przesadzone. Z pewnością nie sięgnę po kolejne części.

Jedna z nielicznych autorek której książki kupuję w ciemno. Znowu nie zawodzi

Jedna z nielicznych autorek której książki kupuję w ciemno. Znowu nie zawodzi

„Legenda. Pokusa. Pożądanie. To musi skończyć się upadkiem.”

Gabriel Legend to niebezpieczny mężczyzna, uporem, determinacją i siłą pięści wywalczył sobie drogę do marzeń. I gdy już miały się spełnić, a on chciał się skupić na zemście wszystko legło w gruzach. Gdy w dniu otwarcia klubu dochodzi do strzelaniny i zamiast wielkiego sukcesu znowu chyli się wszystko ku upadkowi. I pewnego dnia w jego biurze znajduje się owinięta w dywan Scarlett. No cóż takiego porwania nikt nie mógł przewidzieć, nawet ona. Jakieś było jego zdziwienie gdy ją zobaczył. Więc postanowił wykorzystać zaistniałą sytuację i poprosić ją o pomoc. By znowu tchnęła życie w klub, by mógł spłacić inwestorów. Scarlett była uważana za księżniczkę z wieży z kości słoniowej. Piękna, mądra, celebrytka którą każdy znał i naśladował. Tylko prawda była taka, że ta kobieta była zupełnie inna niż inni bogaci ludzie z jej świata. Dobra, uczynna, sympatyczna. Dobrze wiedziała co to znaczy nie mieć rodziny. Wyzwanie jakie rzucił jej Gabriel może okazać się trudne, ale ona nigdy się nie poddaje i zawsze osiąga zamierzony cel. A teraz jej celem stało się nie tylko rozreklamowanie klubu ale i sam jego właściciel. Pochodzą z dwóch różnych światów, ale mają ze sobą więcej wspólnego niż mogli przypuszczać. Tylko czy uda im się dogadać? Bo tajemnice jakie skrywa mężczyzna nie są łatwe, a zasady jakie miał przy tej kobiecie legły w gruzach. Czy złamie jej serce?

To jest zupełnie inny styl autorki do jakiego nasz przyzwyczaiła. Relacja między bohaterami rozwija się bardzo powoli, ale nie brakuje napięcia, przyciągania i pożądania między nimi. To jest od samego początku. Największą przeszkodą jest dla niego jego przeszłość i to, że są z dwóch innych środowisk. Tylko, że dla miłości nie ma rzeczy nie do pokonania. Najważniejsze to jest mieć odwagę zawalczy o tą osobę i marzenia. Po książki Meghan nie boje się sięgać, bo wiem że za każdym razem czeka mnie niesamowita, emocjonująca i namiętna przygoda. Tym razem również tak było. Cierpiałam razem z głównymi bohaterami, uśmiechałam się z nimi i przeżywałam każdą chwile. Bo smutku, walki, cierpienia i rozczarowania w niej nie zabraknie. No i to zakończenie które jak zawsze zostawia czytelnika w zawieszeniu i w najbardziej nie oczekiwanym momencie. Jak dobrze, że miałam kolejny tom pod ręką.

„Legenda. Pokusa. Pożądanie. To musi skończyć się upadkiem.”

Całkiem niezły pomysł na fabułę. Ona - bogata, lecz grzeczna dziewczyna. On - typowy bad boy z mroczną duszą, którą na pozór nie można okiełznać. Całokształt książki był ciekawy, co prawda niewiele się działo, ale mimo wszystko czytało się książkę dosyć przyjemnie. Zaraz sięgam po drugi tom, mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Meghan March potrafi zapewnić czytelnikowi sporą dawkę ciekawej książki. Uwielbiam Jej książki, pochłaniam je migiem.

DZIELI ICH WIELE ,LECZ POŁĄCZY PEWNA UMOWA.....

Scarlett dziewczyna pochodząca z zamożnej rodziny, jednak jej relacje z ojcem są praktycznie zerowe. Dziewczyna jest znaną influancerką pomagającą innym wybić się w socjalmediach.Prowadzi także dobrze prosperujący sklep z antykami.

Gabriel prowadzi praktycznie niewidzialne życie. Zakończył karierę nielegalnych walk i otworzył całkowicie legalny klub.To na jego rozwoju pragnie się teraz całkowicie skupić. Jednak nie wszystko idzie po jego myśli, a biznes tonie.

Scarlett i Gabriel spotykają się w dość specyficznych okolicznościach.Jego przyjaciel porywa dziewczynę i przyprowadza do klubu.Szantażem wybierają na niej presję pomocy w odbudowie dobrej reputacji klubu.
Czy Scarlett uda się zmienić zła opinie o klubie ??

"UPADEK LEGENDY "to pierwszy tom rozpoczynający serię #gabriellegend
Książka jest zupełnie inna odsłona pióra autorki jaki do tej pory nam oferowała. Nie znajdziemy tu wielkich emocji,namiętności czy pożądania. Autorka w tej części przybliża zarys bohaterów. Dużo przemyśleń, tajemnic czy przeszłości. Historia jest bardzo rozwleczona ,zbyt wiele opisów miejsc ,pomieszczeń czy posiłków. A zbyt mało relacji między bohaterami .Od samego początku ciężko było mi się wciągnąć w fabułę, czegos mi brakowało w niej .Jednak dobrnęłam do końca, ale w najbliższym czasie nie planuje sięgnąć po kontynuację serii.

DZIELI ICH WIELE ,LECZ POŁĄCZY PEWNA UMOWA.....

• Romans
  • Audiobooki