Słodki oszust

Okładka książki Słodki oszust Laurelin Paige
Okładka książki Słodki oszust
Laurelin Paige Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki Cykl: Niegrzeczny duet (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Niegrzeczny duet (tom 1)
Sweet Liar
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-05-12
2021-05-12
2019-02-26
Grzegorz Gołębski

„💝Słodki oszust” @thereallaurelinpaige to bardzo krótka historia, bo zaledwie 158 stron. Czyta się ją więc bardzo szybko. Podchodziłam do tej niej bez większych oczekiwań – jak się okazało, dobrze zrobiłam – nie jest to wielkie wow, nic mnie w niej nie zaskoczyło. Motyw różnicy wieku jest natomiast tak często przywoływany, że może stać się dla niektórych męczący. Cała powieść jest nieskomplikowana, lekka, bez plot twistów.

💃🏼Audrey „mistrzyni prowokacji”
To 23-letnia romantyczka, który często i szybko się zakochuje. To odważna i pewna siebie młoda kobieta, która sięga po to, czego pragnie. Już pierwszego spotkania rzuca wyzwanie Dylanowi, chce by ją pocałował, by ona mogła mu udowodnić, że przeznaczenie istnieje.
👨‍👦Dylan „drapieżnik z manierami”
To 42-letni cynik, który doświadczony przez życie przestał wierzyć w miłość. Nie szuka jej, nie potrzebuje, a już na pewno nie ma zamiaru wchodzić w związek z dużo młodszą kobietą. Los, a może owa dziewczyna, ma jednak inny plan. Nie umie się jej oprzeć, czuje się przy niej młodszy, przypomina sobie jak kiedyś kochał życie. Pożądanie miesza się z potrzebą opiekuńczości, a jej wiek hamuje go przed pójściem o krok dalej.

Ona gra z nim w grę, kusi go. On chce grać, ale jednocześnie czuje, że jest dla niego niebezpieczna. Jej niezwykła bezpośredniość doprowadza ich do układu „profesor-uczennica”, bo pod takim pretekstem wabi Dylana. Ma ją nauczyć sexu, dla niego to pokusa nie do odparcia. To nie ma być nic poważnego, ale jak nie zatracić się w pożądaniu?

Brakuje mi niestety w tej relacji głębszych uczuć, na jakiej podstawie bohaterowie mają stwierdzić ostatecznie, że to dobry wybór?
Ze względu na to, że to pierwszy tom serii „Niegrzeczny duet”, a kontynuacyjna część jest dłuższa, liczę, że całościowo ta historia ma sens. Wszystko dzieje się w moim mniemaniu za szybko, bez większego znaczenia i przemyślenia. Ewidentnie nie jest to mój target. Niemniej w przyszłości mam zamiar dać szansę kolejnemu tomowi, by mieć pełny obraz tej historii.
Czytaliście już tą serię? Jakie są Wasze odczucia?

Ocena: 💙💙🤍🤍🤍
💋💋Do usłyszenia!💋💋

Takie dłuższe opowiadanie, bardziej jako wstęp do książki. Jak ktoś ma wolne 2 godzinki i chce coś lekkiego, to w sam raz. Książka ma tylko 160 stron i to dużym drukiem. Dodatkowo krótkie rozdziały, co sprawia, że czyta się w tempie ekspresowym. Plus za wyjaśnienie historii Dylana i nie trzeba się zastanawiać, co sprawiło, że facet ma takie podejście do samotnego życia. Za to Audrey jest trochę nachalna, a może tylko zawzięcie dąży do celu?

„Nie planują się zakochać, a siłę pożądania chcą wykorzystać w zupełnie inny sposób. Problem w tym, że żadne nie mówi całej prawdy…”

Życie erotyczne Audrey nie należało do udanych, każdy jej partner nie słuchał tego, co ona mówiła i czego pragnęła. A ona pragnęła odkryć wszystkie strony namiętności i doświadczyć czegoś, czego nie miała jeszcze okazji zaznać. Będąc na kolacji z siostrą, poznaje Dylana, wspólnika jej szefa. Ten dojrzały mężczyzna wzbudza w niej silne pożądanie i ciekawość. Zwłaszcza że głośno mówi o tym, że nie wierzy w miłość i związki. Kobieta postanawia przekonać go, że przeznaczenie jednak istnieje, a oni spotkali się nie bez przyczyny. Mężczyzna ma być jej nauczycielem i pokazać jej, jaki może być seks. Tylko czy gdy ich wspólny czas się skończy i oboje wrócą do swoich rzeczywistości, będą umieli o sobie zapomnieć? Bo oboje kłamali.

„Jestem pewna, że ciebie też zdołam przekonać, iż przeznaczenie istnieje.[…]”

Ten tom jest naprawdę króciutki i czyta się go błyskawicznie. Lekka historia na jeden wieczór, niewymagająca. Jest naładowana pożądaniem, erotyzmem i uwodzeniem. Między bohaterami występuje duża różnica wieku, ale to nie zniechęca ich do siebie. Wszystko toczy się wokół ich relacji, krótkiej, ale i intensywnej. Rozdziały są pisane z ich perspektywy, więc poznajemy ich dość dobrze. Zwłaszcza jego. Zakończenie powoduje, że z przyjemnością chwyta się po kolejny tom, by poznać to, co przygotowało dla nich przeznaczenie.

Książkę czyta się przyjemnie, nie ma zbędnych opisów, jedynie bardzo mnie irytowało zachowanie głównej bohaterki. Jest zbyt nachalna, za bardzo chcę się mu oddać, miała sobie nie robić nadziei a sobie ją zrobiła i jeszcze to gadanie o przeznaczeniu. Oprócz tego to wszystko było git, fajnie się czytało. I plusik za różnice wieku 😏🤣.

Taka urocza i zarazem gorąca historia dwojga różnych od siebie osób.

Książkę czyta się szybko, bo raptem w jeden wieczór. Nie jest za długa, a mogłaby być. Można w niej było pociągnąć trochę więcej wątków z jej życia. Jednak książka bardziej chyba miała być o nim niż o niej.

Cała historia trochę za szybko się rozkręca i przez to trochę traci zainteresowania. Jednak mimo to czyta się ją przyjemnie, a zakończenie nawet sprawia, że chce się wiedzieć co będzie dalej.

Taka urocza i zarazem gorąca historia dwojga różnych od siebie osób.

Brytyjski dyrektor do spraw reklamy, Dylan Locke, przybywa do Nowego Jorku, by spędzić czas z dorastającym synem. Nie szuka miłości. Nie szuka przeznaczenia. A już na pewno nie szuka Audrey Lind. Jest ładna, o wiele za młoda i przesadnie romantyczna. Kiedy jednak dziewczyna, która mogłaby być jego córką, dosłownie ląduje mu na kolanach i prosi, by został jej przewodnikiem po świecie namiętności, skłamałby, mówiąc, że nie jest zainteresowany. Tylko czy Audrey na pewno jest taka niewinna, jak się wydaje? Które z nich kłamie? Kto w tej dziwnej grze przegra swoje serce?

Jak dla mnie, totalna porażka. Bohaterów ciągnie do siebie od samego początku, już na wstępie się pożerają. Chodź oboje nikogo nie szukają. Akcja toczy się w tempie ekspresowym. Ja rozumiem, że książka jest krótka i wszystko musi się toczyć w miarę szybko, ale to co się tutaj dzieje mknie jak pendolino.

„Słodki oszust” przedstawia początek relacji dwójki ludzi: Dylana i Audrey, którzy czują do siebie nieziemskie przyciąganie. Znacząca różnica wieku również tu nie pomaga - w zasadzie mógłby być jej ojcem. ON - mężczyzna po czterdziestce, przystojny dyrektor z bagażem doświadczeń, który nie wierzy w miłość ani przeznaczenie... Zdecydowanie nie szuka ani miłości, ani kobiety, ale czy na pewno?
ONA - wieczna optymistka, słodka, mistrzyni prowokacji, a zarazem niewinna...Audrey to kobieta pewna siebie, która wiedziała czego chce od Dylana - szukała nauczyciela, ponieważ jej życie erotyczne nie było udane. Tak więc jej głównym celem stało się pogłębienie tej sfery życia a reakcja jej ciała przy Dylanie utwierdziła ją w przekonaniu, że będzie idealnym nauczycielem...Czy znacząca różnica wieku odejdzie na drugi plan. Czy Dylan będzie jej przewodnikiem po świecie namiętności? A może zatracą się w sobie i będzie to początek wielkiej miłości?

Kolejne udane spotkanie z piórem Laurelin Paige. Jeżeli macie ochotę na coś lekkiego, na jeden wieczór to właśnie ta pozycja wydaje się idealna. Prosta i dość krótka książka, w zasadzie lekka historia, którą można uznać za wstęp go czegoś większego. Zdecydowanie polecam i czekam na kontynuację losów Dylana i Audrey, które zapowiadają się dość ciekawie, jednak muszę przyznać, że czuję niedosyt.
Jedyne czego mogę się przyczepić to sam tytuł - nie wydaje mi się do końca pasować do całej historii - być może po całej serii znajdę uzasadnienie takiego wyboru przez autorkę.

Bohaterowie:5/10
Akcja: 4/10
Sposób pisania autorki/a/autorów: 6/10
Okładka: 6/10
Kreatywność: 4/10

Nic specjalnego. To moje kolejne spotkanie z tą autorką i nadal nie wiem dlaczego wokół niej jest tyle szumu. Jest o wiele lepszych książek należących do tego gatunku. :)
Jeśli ktoś szuka pozycji na godzinkę o której szybko zapomni, to może po nią sięgnąć. Nic więcej niestety nie otrzyma.

Bohaterowie:5/10
Akcja: 4/10
Sposób pisania autorki/a/autorów: 6/10
Okładka: 6/10
Kreatywność: 4/10

Pierwszy tom dylogii Niegrzeczny duet. Nie spodziewajcie się po niej czegoś wielkiego.
Wręcz przeciwnie. Nie ma tu skomplikowanej akcji czy intrygi.
On brytyjski dyrektor do spraw reklamy.
Dylan Locke jest przystojny, rozwiedziony i nie szuka miłości. Nauczony doświadczeniem stawia na niezobowiązujący seks, ale żadnych romantycznych uniesień.
Ona - Audrey Lind, siostra pracownicy Dylana. Ładna i młoda (zdecydowanie zbyt młoda). Mogłaby być jego córką, a jednak postanawia nauczyć ją paru rzeczy w sferze seksu, gdy Audrey dosłownie ląduje mu na kolanach i prosi by był jej przewodnikiem po świecie namiętności.

Wręcz przeciwnie. Nie ma tu skomplikowanej akcji czy intrygi.
On brytyjski dyrektor do spraw reklamy.
Ona - Audrey Lind, siostra...

• Ebooki
  • Przeczytane 2021