Czego ci nie mówię

Okładka książki Czego ci nie mówię Yasmin Rahman
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2020
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Czego ci nie mówię
Yasmin Rahman
Inne

Wyróżniona opinia i

Czego ci nie mówię

przeczytanych książek 2433 napisanych opinii 2385

Świetna, wciągająca, bardzo wartościowa książka nie tylko dla młodzieży. Bardzo polubiłam się i zżyłam z bohaterkami i mocno im kibicowałam. Historia pomimo że trudna i pełna mroku daje nadzieję i pokrzepia. Styl autorki jest naprawdę wyjątkowy a sposób prowadzenia naracii sprawia, że odczuwamy wszystko niemal na równi z bohaterkami. Życzyłabym sobie więcej takich perełek w swym gatunku. Polecam wszystkim!

,, Czego ci nie mówię '' to bolesna , smutna i przerażająco prawdziwa historia o momentach w życiu , które potrafią doprowadzić z różnych powodów człowieka do ostateczności . O wielkim cierpieniu i wielkiej rozpaczy . I jak się wydaje jedynym skutecznym sposobie by to się skończyło . Jest bardzo dobra i według mnie warta przeczytania . Warto jednak uważać na tematy jakie porusza .

Tej książki nie czyta się przyjemnie, ona boli.! Dogłębne opisy odczuć dziewczyn sprawiały że niemal na własnej skórze odczuwałam ich ból. Bohaterki poznały się za sprawą tragicznej sytuacji ale pokazały jak wysłuchanie drugiej osoby oraz wzajemne wsparcie może wiele zmienić. To historia pięknej, dojrzałej ale też trudnej przyjaźni i głównie dlatego warto po nią sięgnąć .

Poznajemy tutaj trzy dziewczyny – Mehreen, Carę oraz Olivię. Każda z nich jest inna, nie znają się, ale łączy ich tylko jedno – chęć popełnienia samobójstwa. Jednak, żeby nabrać więcej odwagi aby wykonać ten poważny krok stwierdziły, że nie zrobią tego same i zalogowały się na stronie MementoMori.com, która ma na celu znalezienia partnera do samobójstwa i w ten sposób się poznają.
Książka porusza bardzo delikatne a zarazem ważne tematy. Historia opowiada o nastolatkach, młodych dziewczynach, ale przecież każdy z nas może czuć się tak pogubionym i bezsilnym jak nasze bohaterki. Książka poruszyła moją wrażliwą stronę. Uważam, że po „czego Ci nie mówię” może sięgnąć nie tylko młodzież, ale też i starsze osoby; rodzice. Może łatwiej byłoby zrozumieć jak potrafią czuć się młodzi ludzie (i nie tylko).
Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy dziewczyny dokonały ostatecznej decyzji, jak sobie poradziły (bądź i nie) to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Przez całą książkę towarzyszyło mi napięcie i niepokój - nie umiałam zgadnąć, jak potoczą się losy bohaterek, jak skończy się ta historia. Poruszane tematy są niezwykle ciężkie i poważne, ale mimo tego autorce udało się wprowadzić nieco światła i ciepła. Choć z początku pomysł na aplikację dla samobójców wydał mi się na maksa groteskowy, przez co nie wiedziałam, czy brać tę książkę na poważnie, dość szybko się wciągnęłam i wzruszyłam pod koniec.

Książka według mnie nie dla każdego, nie każdy też ją zrozumie, nie każdego poruszy tak samo.
Uważam, że to obowiązkowa pozycja przede wszystkim dla rodziców. Zwłaszcza tych przekonanych, że dzieci nie mogą mieć żadnych poważnych problemów, niestety, bardzo niestety, ale tak nie jest.
Dobrze też by i młodzież książkę tę przeczytała, niektórym być może pomoże podnieść się z własnych osobistych problemów, a innym może 'otworzy oczy' na to, że ich kolega/koleżanka czasem nie jest 'dziwna/y' lecz zmaga się z czymś o czym trudno mówić.
Książka jest napisana w nieco lekkim stylu, jak wiele młodzieżowych książek o miłości i przygodach i uważam to za plus.
Ciekawy też pomysł, by historię każdej z dziewczyn pisać używając różnych kursyw etc, to ułatwia odnalezienie się w tym czyją opowieść teraz czytamy.

Intensywna, momentami boleśnie relatable. Przed przeczytaniem sprawdźcie trigger warnings

Książka mnie zaskoczyła, nie spodziewalam sie tak dobrej historii. Niesamowicie wciągająca, świetnie napisana. Autorka w ciekawy sposób porusza trudne tematy, obrazując życie trzech różnych nastolatek. Czyta się szybko, szokuje. Warta przeczytania

Pozytywnie się zaskoczyłam. Książka sprostała moim oczekiwaniom, a nawet je przerosła! Ciężko było się od niej oderwać, szybko się ją czytało.

Wartosciowa książka. Porusza wiele trudnych tematów. Polecam.

Wartosciowa książka. Porusza wiele trudnych tematów. Polecam.

• Przeczytane w 2020
  • Biblioteka